Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМУПРАВЛІННЯ РИНКОМ ЦУКРУ УКРАЇНИ

ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМУПРАВЛІННЯ РИНКОМ ЦУКРУ УКРАЇНИ

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМУПРАВЛІННЯ РИНКОМ ЦУКРУ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,87 KB
Завантажень:
161
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Задворний Андрій Сергійович
УДК 631.152:[339.13+338.439.4]:664.1
ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ
УПРАВЛІННЯ РИНКОМ ЦУКРУ УКРАЇНИ
08.06.02 – підприємництво, менеджмент та маркетинг
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в лабораторії економіки і організації виробництва
Інституту цукрових буряків УААН.
Науковий керівник: кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Бондар Володимир Сергійович –
Інститут цукрових буряків УААН,
завідувач лабораторії економіки і
організації виробництва цукрових
буряків і насіння
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
Завадський Йосип Станіславович –
Національний аграрний університет,
завідувач кафедри менеджменту та маркетингу
кандидат економічних наук, старший
науковий співробітник
Скрипниченко Марія Іллівна
Інститут економічного прогнозування
НАН України,
завідувач відділом моделювання
економічного розвитку
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил України
НАН України, відділ проблем розвитку і розміщення харчової і переробної промисловості, м. Київ.
Захист відбудеться 17 січня 2002 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.004.01 в Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, аудиторія 65.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 11, навчальний корпус 10.
Автореферат розісланий 14 грудня 2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балановська Т.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Поглиблення, протягом 90-х років, кризи у бурякоцукровому підкомплексі призвело, в результаті, до того, що обсяги валового виробництва цукру, починаючи з 1997 року, впали нижче допустимої межі і не виявляють тенденції до суттєвого росту. З 1998 року починає здійснюватись імпорт в країну тростинного цукру-сирцю, переважно бразильського і кубинського походження. Водночас, через легальні і нелегальні канали в Україну все активніше почав потрапляти білий цукор з країн ЄС та сусідніх країн-членів СНД, переважно Росії та Білорусі. В той же час експортні поставки українського цукру катастрофічно знизились і відчутно ускладнились умови їх практичної реалізації. Останньою спробою зберегти експортні канали збуту цукру стало укладання, в ході довготривалих переговорів, угоди між Урядами Росії та України щодо поставок в Росію протягом 1998 року 600 тис. т українського цукру за пільговим митним режимом. Проте, навіть продовження терміну дії Угоди до березня 1999 року дало змогу виконати визначену квоту лише на 15-18%. У 1998 році в Україні, вперше за тривалий період, сформувався від’ємний баланс експорту-імпорту цукру, тенденція до погіршення якого у наступні роки ще більше посилилася.
Для України постала нагальною потреба в поглибленому дослідженні наявного потенціалу, тенденцій і умов розвитку бурякоцукрового виробництва в сучасних ринкових умовах, а також його здатності до збереження і нарощування конкурентних переваг на зовнішньому ринку, захисту від деструктивних впливів.
Ринкова орієнтація бурякоцукрового підкомплексу відкриває можливість вибору стратегії і тактики виходу з економічної кризи, створення умов для його стійкої діяльності на підставі запровадження ефективних форм і методів управління підкомплексом як цілісної економічної системи, а також його складовими елементами, зокрема, ринком цукру, як ринком основного продукту підкомплексу.
У здійсненні теоретичних і прикладних досліджень ринкового типу економіки, її становлення в умовах України, розвитку аграрного сектора на засадах самостійності підприємницької діяльності господарських суб’єктів та управління цим процесом з боку держави, інтеграції сільського господарства з промисловістю, елементами заготівельної, транспортної, торгівельної та ринкової інфраструктури, удосконалення цінового і фінансового механізмів, забезпечення соціальної спрямованості у проведенні аграрної реформи значний вклад здійснили вітчизняні науковці-економісти В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМУПРАВЛІННЯ РИНКОМ ЦУКРУ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок