Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ХІРУРГІЧНИХ СПОСОБІВ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ПОКРАЩАННЯ ЗАГОЄННЯ ТОВСТОКИШКОВИХ АНАСТОМОЗІВ В УМОВАХ ГІПОКСІЇ ТА НЕДОСТАТНЬОГО РЕГІОНАЛЬНОГО КРОВОПОСТАЧАННЯ (клініко-експериментальне дослідження)

РОЗРОБКА ХІРУРГІЧНИХ СПОСОБІВ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ПОКРАЩАННЯ ЗАГОЄННЯ ТОВСТОКИШКОВИХ АНАСТОМОЗІВ В УМОВАХ ГІПОКСІЇ ТА НЕДОСТАТНЬОГО РЕГІОНАЛЬНОГО КРОВОПОСТАЧАННЯ (клініко-експериментальне дослідження)

Назва:
РОЗРОБКА ХІРУРГІЧНИХ СПОСОБІВ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ПОКРАЩАННЯ ЗАГОЄННЯ ТОВСТОКИШКОВИХ АНАСТОМОЗІВ В УМОВАХ ГІПОКСІЇ ТА НЕДОСТАТНЬОГО РЕГІОНАЛЬНОГО КРОВОПОСТАЧАННЯ (клініко-експериментальне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,09 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РОТАР ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 616.345-005+616.152.21]-089.86 +615.384
РОЗРОБКА ХІРУРГІЧНИХ СПОСОБІВ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ПОКРАЩАННЯ ЗАГОЄННЯ ТОВСТОКИШКОВИХ АНАСТОМОЗІВ В УМОВАХ ГІПОКСІЇ ТА НЕДОСТАТНЬОГО РЕГІОНАЛЬНОГО КРОВОПОСТАЧАННЯ
(клініко-експериментальне дослідження)
14.01.03 - хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата медичних наук
Вінниця - 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Буковинській державній медичній академії МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Кулачек Федір Григорович, завідувач кафедри загальної хірургії Буковинської державної медичної академії МОЗ України
Офіційні опоненти:
заслужений діяч науки і техніки України, доктор медичних наук, професор Годлевський Аркадій Іванович, завідувач кафедри факультетської хірургії Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова МОЗ України
доктор медичних наук, професор Полінкевич Броніслав Станіславович, професор кафедри торакоабдомінальної і судинної хірургії Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України
Провідна установа: Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця
МОЗ України
Захист відбудеться “08” червня 2004 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К .600.01 у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І.Пирогова МОЗ України
(21000, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І.Пирогова МОЗ України (21000, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56)
Автореферат розісланий “07” травня 2004 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 05.600.01
доктор мед. наук, доцент М.І.Покидько


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Проблема загоєння кишкових анастомозів після операцій на товстій кишці – одна з найбільш актуальних в абдомінальній хірургії (Бондарь Г.В. и др. 2000; Захараш М.П. и др., 2001; Мельник В.М., Пойда А.И., 2003; Makela J.T. et al., 2003). Незважаючи на успіхи в удосконаленні техніки оперативних втручань неспроможність швів товстокишкових анастомозів (ТА) спостерігається у 3,0-15% пацієнтів і супроводжується високим рівнем летальності (Дрижак В.І. і ін., 2002; Петров В.П. 2001; Alves A. et al. 2001).
Серед багатьох чинників, які порушують загоєння ТА і сприяють розвитку їх неспроможності, важливу роль відіграє тканинний дефіцит кисню, який виникає в хірургічних хворих за рахунок анемії та порушень регіонального кровопостачання (Boyle N.H. et al. 2000; Buttenschoen K., 2000).
Анемія до операції виявляється у 25-55% хворих на хірургічну патологію товстої кишки (Bahadursingh A. et al., 2003, Dunne J.R., 2002, Benoist S. et al., 2001). Частота анемії значно підвищується після операції і досягає 75-80% оперованих пацієнтів.
Але і сьогодні немає одностайної думки про вплив анемії на загоєння товстокишкових анастомозів, клінічні та експериментальні дослідження нечисленні, результати їх часто суперечливі. Не вивчено прогностичне значення анемії при формуванні товстокишкових анастомозів, не визначені критичні рівні гемоглобіну (Гб), при яких порушується їх загоєння. Залишаються невирішеними питання діагностики і лікування скритих порушень регіонального кровообігу, які завжди виникають при мобілізації товстої кишки та накладанні кишкового шва. Практично відсутні методи та лікарські засоби, які дозволяють знизити частоту хірургічних ускладнень за рахунок збільшення надходження кисню до тканин товстокишкових анастомозів.
Розв’язання цієї важливої хірургічної проблеми, на нашу думку, повинно включати більш поглиблене вивчення впливу анемії та анемічної гіпоксії на загоєння ТА, визначення критичного й оптимального рівнів Гб при операціях на товстій кишці, впровадження нових, альтернативних переливанню донорської крові, лікарських засобів, які підвищують надходження кисню до тканин у пацієнтів з анемією і порушеним регіональним кровопостачанням з урахуванням сучасних технологій, вдосконалення хірургічних методів формування колоректальних анастомозів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: РОЗРОБКА ХІРУРГІЧНИХ СПОСОБІВ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ ПОКРАЩАННЯ ЗАГОЄННЯ ТОВСТОКИШКОВИХ АНАСТОМОЗІВ В УМОВАХ ГІПОКСІЇ ТА НЕДОСТАТНЬОГО РЕГІОНАЛЬНОГО КРОВОПОСТАЧАННЯ (клініко-експериментальне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок