Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СТРУКТУРА ТА ДІАГНОСТИКА СПЕЦІАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ БЕЙСБОЛІСТІВ

СТРУКТУРА ТА ДІАГНОСТИКА СПЕЦІАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ БЕЙСБОЛІСТІВ

Назва:
СТРУКТУРА ТА ДІАГНОСТИКА СПЕЦІАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ БЕЙСБОЛІСТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,19 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
ДЕРЖАВНИЙ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ І СПОРТУ
ВЕНГЕР Володимир Михайлович
УДК 796. 32. 071.5:15
СТРУКТУРА ТА ДІАГНОСТИКА СПЕЦІАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ БЕЙСБОЛІСТІВ
24.00.01 - Олімпійський і професійний спорт
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук
з фізичного виховання і спорту
Київ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Національному університеті фізичного виховання і спорту України, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, професор
ЛАТИШКЕВИЧ ЛЕОНІД АНТОНОВИЧ, Національний університет фізичного вихо-вання і спорту України, професор кафедри спортивних ігор.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
КОРЯГІН ВІКТОР МАКСИМОВИЧ, Націо-нальний університет “Львівська Політехніка”, професор кафедри фізичного виховання;
кандидат педагогічних наук, професор
ПОЛІЩУК ВІТАЛІЙ ДМИТРОВИЧ, Національний університет фізичного виховання і спорту України, професор кафедри легкої атлетики.
Провідна установа:
Харківська державна академія фізичної культури, кафедра спортивних ігор, Державний комітет України з питань фізичної культури і спорту, м. Харків.
Захист відбудеться “23” квітня 2002 р. о 14 год. 30 хв. на засі-данні спеціалізованої вченої ради К 26.856.01 Державного науково-дослідного інституту фізичної культури і спорту (03680, Київ-150, вул. Фізкульту-ри, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університе-ту фізичного виховання і спорту України (03680, Київ-150, вул. Фізкульту-ри, 1).
Автореферат розісланий “23” березня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат педагогічних наук В.Г.Олешко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність. Спеціальна фізична підготовка - одна з найважли-віших складових частин тренувального процесу, яка значною мірою визна-чає можливість спортсменів у досягненні високих спортивних результатів у спортивних іграх, зокрема, у бейсболі [Корягін В.М., 1997; Петровський В.В., 1978; Платонов В.М., 1997]. Багато авторів [Верхошанський Ю.В., 1966; Годик М.А., 1980; Запорожанов В.О., 1978 та ін.] визначають спеціальну фізичну підготовленість спортсмена як складову підготовки, яка взаємодоповнює комплекс його якос-тей та спроможностей, і вказує на необхідність диференційо-ваного підходу до її розвитку.
Спеціальна фізична підготовка спрямована на розвиток рухових якостей відповідно до вимог, які висуваються специфікою й особливостя-ми конкретного виду спорту, а також особливостями передбачуваної змагальної ді-яльності [Платонов В.М., 1988].Ці вимоги необхідно постійно враховувати під час організації про-цесу спеціальної фізичної підготовленості спортсменів. Зокрема, як підкреслює [Платонов В.М., 1997], переважному впливу повинні бути піддані ті м’язо-ві групи та їхні антагоністи, які несуть основне навантаження у змагальній діяльності.
Оскільки кількість різних виявів окремих рухових якостей дуже велика, то й удосконалення кожного з них вимагає диференційованої мето-дики. У спортивних іграх виникає проблема швидкого реагування на не-сподівані дії суперників, прояв високих швидкісних якостей при вико-нанні окремих технічних прийомів гри, швидкості орієнтування, прийняття рішень, атакуючих переміщень і захисних дій в умовах гострого дефіциту часу, перешкод із боку суперників, злагодженої групової взаємодії з парт-нерами і суперниками. Все це необхідно враховувати у процесі удосконалення спеціальної фізичної підготовки і забезпечувати реалізацію такої методики, яка дозво-лила б спортсмену не тільки мати досить високі показники розвитку про-фільних фізичних якостей, але і забезпечувати спроможність до їхньої реа-лізації за умов зростаючого стомлення.
Однак, спеціальну фізичну підготовленість розглядають або умовно [Матвєєв Л.П., 1978; Попов Е.В., 1967], або виділяють деякі складові, які найбільш повно характеризують спеціальну фізичну підготовленість спортсмена в цілому [ Данилов В.А., 1972; Онищенко І.М., 1967].
Побудова тренувального процесу, який спрямований на переважальний розвиток спеціальної фізичної підготовленості бейсболістів передбачає наукове обгрунтування структури спеціальної фізичної підготовленості спортсменів, виділення головних чинників, які визначають рівень її виявів з урахуванням кваліфікації спортсменів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: СТРУКТУРА ТА ДІАГНОСТИКА СПЕЦІАЛЬНОЇ ФІЗИЧНОЇ ПІДГОТОВЛЕНОСТІ БЕЙСБОЛІСТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок