Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРНА МОВА НА ВОЛИНІ У XVIII cт. (фонетика та морфологія почаївських стародруків)

УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРНА МОВА НА ВОЛИНІ У XVIII cт. (фонетика та морфологія почаївських стародруків)

Назва:
УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРНА МОВА НА ВОЛИНІ У XVIII cт. (фонетика та морфологія почаївських стародруків)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,92 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
федак
Софія Андріївна
УДК 811.161.2’282(477.82)“17”
УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРНА МОВА НА ВОЛИНІ У XVIII cт.
(фонетика та морфологія почаївських стародруків)
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі історії та граматики української мови
Інституту української мови НАН України.
Науковий керівник – | член-кореспондент НАН України, доктор філологічних наук, професор НІМЧУК Василь Васильович, директор Інституту української мови НАН України.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор ҐРЕЩУК Василь Васильович, завідувач кафедри української мови Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника;
кандидат філологічних наук, доцент ПЕРЕДРІЄНКО Віталій Аркадійович, Київський славістичний університет, доцент кафедри української мови.
Провідна установа – | Національний педагогічний університет імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України, кафедра української мови, м. Київ.
Захист відбудеться “28” вересня 2004 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.173.01 в Інституті української мови НАН України за адресою: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, 4).
Автореферат розіслано “ 23” серпня 2004 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук |
І.А. Самойлова
загальна характеристика роботи
Історія української літературної мови XVIII ст. з різних причин досліджена недостатньо. Однією з них є те, що від цієї доби залишилося порівняно мало писемних пам’яток. Період XVIII cт., коли в писемній мові відбувалися процеси, що призвели до формування нової літературної норми, яка базується на живонародній основі, зацікавила вітчизняних філологів ще в кінці ХІХ ст.
До найперших праць, у яких ідеться про стан і розвиток української літературної мови у XVIII ст., безперечно, належить книжка П.Г. Житецького “Энеида” Котляревского и древнейший список ее в связи с обзором малорусской литературы XVIII ст.”, що вийшла в світ 1900 р. Монографія присвячена загальному оглядові української літератури XVIII ст. Автор зробив багато важливих спостережень над мовою українського письменства цього періоду. Праця цього ж ученого “Начерк історії літературної української мови”, створена разом з його учнем О.Богумилом, в основній своїй частині є конспективним викладом праць П.Житецького про розвиток української літературної мови в XVII-XVIII ст., поповненим стислим оглядом розвитку української літературної мови попередніх століть.
Проблеми XVIII ст. торкнувся знаний історик мови Г.А.Левченко в монографії про українську літературну мову першої половини ХІХ ст.
Праця Л.А. Булаховського “Розвиток української літературної мови” – це стислий нарис історичного розвитку української літературної мови в основних її моментах, починаючи з літературної мови стародавньої Русі і до приєднання Західної України до СРСР. Автор підкреслив тенденції до вживання народної мови в художній літературі XVIII ст.
1957 р. вийшла у світ брошура І.К.Білодіда “Історія української літературної мови другої половини XVI, XVII, XVIII ст”. Автор розглянув пам’ятки різних стилів, але найдетальніше – лексику художнього та літописного. Особливостей фонетичної та граматичної структур мови XVIII ст. він не торкнувся.
Із загальних оглядів історії української літературної мови виділяються праці П.П.Плюща “Питання історичного розвитку української мови ”, “Основні відомості з історії української літературної мови”, “Нариси з історії української літературної мови”, “Історія української літературної мови”. Остання з цих книг містить розділ “Стара українська літературно-писемна мова початкової доби формування української нації (друга половина XVII – кінець XVIII ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРНА МОВА НА ВОЛИНІ У XVIII cт. (фонетика та морфологія почаївських стародруків)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок