Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ІМПУЛЬСНА АВТОМАТИЧНА КОМПЕНСАЦІЯ РАДІАЛЬНИХ ПРУЖНИХ ПЕРЕМІЩЕНЬ ТОНКОСТІННИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ДЕТАЛЕЙ ПРИ ТОЧІННІ

ІМПУЛЬСНА АВТОМАТИЧНА КОМПЕНСАЦІЯ РАДІАЛЬНИХ ПРУЖНИХ ПЕРЕМІЩЕНЬ ТОНКОСТІННИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ДЕТАЛЕЙ ПРИ ТОЧІННІ

Назва:
ІМПУЛЬСНА АВТОМАТИЧНА КОМПЕНСАЦІЯ РАДІАЛЬНИХ ПРУЖНИХ ПЕРЕМІЩЕНЬ ТОНКОСТІННИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ДЕТАЛЕЙ ПРИ ТОЧІННІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,76 KB
Завантажень:
63
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
СЕВАСТОПОЛЬСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Голубєв Олексій В'ячеславович
УДК 621.9.01
ІМПУЛЬСНА АВТОМАТИЧНА КОМПЕНСАЦІЯ РАДІАЛЬНИХ ПРУЖНИХ ПЕРЕМІЩЕНЬ ТОНКОСТІННИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ДЕТАЛЕЙ ПРИ ТОЧІННІ
Спеціальність 05.13.07 - Автоматизація технологічних процесів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Севастополь - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі автоматизації технологічних процесів і виробництв Севастопольського національного технічного університету Міністерства освіти і науки України .
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Пашков Євген Валентинович,
проректор по науковій роботі Севастопольського національного
технічного університету.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор Торлін Вадим Миколайович,
завідувач кафедри технології машинобудування;
- кандидат технічних наук, Вохмянін Аркадій Миколайович,
доцент кафедри вищої математики й інформатики Кримського інституту економіки і господарського права
Провідна організація: Дніпропетровський національний гірничий університет,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться “16”_____12_____ 2004 р. о _14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої Ради Д50.052.02 у Севастопольському національному технічному університеті за адресою: 99053, м. Севастополь, Стрілецька бухта, Студмістечко.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Севастопольського національного університету
99053, м. Севастополь, Стрілецька бухта, Студмістечко, бібліотека Севнту.
Автореферат розіслано
“_10_” ________11_______ 2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої
ради кандидат технічних наук, доцент В.О. Крамар


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Однією з основних задач машино- і приладобудування в галузі автоматизованої обробки точінням є забезпечення необхідних показників точності і якості виготовлення деталей.
Ця задача актуальна для чистової токарської обробки тонкостінних циліндричних деталей (ТЦД), досягнення заданої точності форми і якості поверхні яких через низьку жорсткість у радіальному напрямку вимагає великих витрат часу. Аналіз чинних способів обробки ТЦД точінням показав їхню малу ефективність в умовах автоматизованого виробництва.
Підвищення ефективності можливе при використанні сучасних методів обробки, заснованих на вібраційних автоматизованих технологіях.
До таких методів належить різання з імпульсною динамічною компенсацією пружних прогинів стінки ТЦД. Даний метод позбавлений недоліків, властивих багатьом іншим методам токарської обробки. Однак широкого практичного застосування він не знайшов, тому що в технічній літературі відсутнє його науково-технічне обґрунтування і рекомендації з використання в умовах автоматизованого виробництва.
Зв'язок дисертації з науковими програмами, планами, темами
Робота виконувалася в межах закінчених держбюджетних тем №0197U001829 “Створення наукових основ вібролевітаційної технології обробки прецизійних деталей машин і приладів в умовах автоматизованого виробництва” (1998-2000 рр) і №0101U001185 “Дослідження фізичних процесів левітаційного і вібролевітаційного точіння з використанням аналітичних і чисельних машинних експериментів” (2001-2002 рр).
Мета дисертаційної роботи
Метою роботи є підвищення точності автоматизованої обробки точінням з імпульсною динамічною компенсацією пружних прогинів ТЦД.
Реалізація поставленої мети передбачає розв’язання таких завдань:
проаналізувати механізм утворення похибок форми деталей при різних схемах закріплення і способах обробки;
розробити і дослідити метод обробки ТЦД, заснований на динамічній компенсації пружних переміщень нежорсткої циліндричної деталі при точінні з застосуванням безконтактного технологічного оснащення, що дозволяє автоматизувати процес обробки ТЦД за умови забезпечення заданого класу точності форми і розмірів;
створити математичну модель процесу обробки ТЦД, що дозволяє управляти пружноздеформованим станом деталі, описати поводження технологічної системи, прогнозувати параметри продуктивності і якості при зміні режимів обробки і розмірних параметрів деталі;
визначити режими обробки ТЦД, що забезпечують одержання заданої якості виробів, розробити алгоритми і програми їхнього розрахунку;
розробити пристрої, що реалізують метод динамічної компенсації пружних переміщень нежорсткої циліндричної деталі при точінні з застосуванням безконтактних механізмів базування, центрування й обертання;
експериментально дослідити функціональні можливості розроблених пристроїв для практичної реалізації методу динамічної компенсації пружних переміщень ТЦД.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ІМПУЛЬСНА АВТОМАТИЧНА КОМПЕНСАЦІЯ РАДІАЛЬНИХ ПРУЖНИХ ПЕРЕМІЩЕНЬ ТОНКОСТІННИХ ЦИЛІНДРИЧНИХ ДЕТАЛЕЙ ПРИ ТОЧІННІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок