Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОБІГУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОБІГУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОБІГУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ УКРАЇНИ
імені ЯРОСЛАВА МУДРОГО
ПАШКОВ Віталій Михайлович
УДК 346.7: 615.2
ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ
ОБІГУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ
Спеціальність 12.00.04 - господарське право;
господарсько - процесуальне право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі господарського права Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат юридичних наук, доцент, Заслужений працівник освіти України Задихайло Дмитро Вітольдович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, завідувач кафедри господарського права.
Офіційні опоненти:
- доктор юридичних наук, доцент Вінник Оксана Мар’янівна, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, доцент кафедри господарського права;
- кандидат юридичних наук, доцент Білоусов Євген Миколайович, Національна юридична академія України імені Ярослава Мудрого, доцент кафедри аграрного права.
Провідна установа – Інститут економіко-правових досліджень Національної академії наук України, м. Донецьк.
Захист відбудеться 12 квітня 2005 року о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.086.04 у Національній юридичній академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 77.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національної юридичної академії України імені Ярослава Мудрого за адресою: 61024, м. Харків, вул. Пушкінська, 70.
Автореферат розісланий 10 березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради І.В. Спасибо - Фатєєва
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дисертаційного дослідження. Відносно стихійне формування ринкового середовища в українській економіці в повній мірі характерно також і для такої важливої сфери економіки як обіг лікарських засобів. В цьому контексті державне регулювання ринку лікарських засобів має комплекс завдань: це і захист прав учасників ринку, в першу чергу споживачів; це і забезпечення функціонування ринку на засадах конкуренції; це і наявність реальних виробничих та організаційних можливостей протистояти новим видам захворювань; це і державна підтримка національного виробника лікарських засобів та неприпустимість суттєвої залежності від імпорту ліків; це і забезпечення постійного удосконалення якості і лікувальних властивостей ліків, тощо.
Але наявність загальних публічних інтересів щодо ринкової економіки як такої і особливо ринку саме лікарських засобів, породжує необхідність створення моделі організації ринкових відносин саме в цьому секторі економіки.
Окремим інтеграційним завданням юридичної науки є визначення особливостей кінцевого правового механізму функціонування ринку лікарських засобів у контексті збереження приватного, підприємницького інтересу його головних учасників, а також урегульованості цього ринку з боку держави, що повинна забезпечити публічні інтереси, що виникають.
Разом з тим, сфера правового впливу на обіг товарів та послуг на ринку України достатньо складна та багатогранна і пов’язана із суттєвою специфікою і самих об’єктів, суб’єктного складу, змісту та напрямків регулюючої ролі держави. В цьому сенсі слід відмітити, що регулювання ринкових відносин саме у сфері обігу лікарських засобів не одержало у науковій юридичній літературі відповідної уваги і тим більше у формі комплексних досліджень.
Принципи та інтереси, а тим більше їх ієрархія, на яких будуються відносини держави та суб’єктів господарювання, діяльність яких здійснюється у фармацевтичній сфері не визначені. У свою чергу, недостатнє теоретичне опрацювання цієї проблематики негативно впливає на розвиток законодавчої бази у сфері обігу лікарських засобів.
Отже, актуальність даного дослідження має бути визначена з урахуванням стану правового регулювання в цій галузі та відсутності комплексних наукових правових досліджень.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ОБІГУ ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок