Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ДІАГНОСТИКИ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ ШАХТ ПРИ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ДІАГНОСТИКИ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ ШАХТ ПРИ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ДІАГНОСТИКИ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ ШАХТ ПРИ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,93 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ГІРНИЧИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кабаченко Дмитро Васильович
УДК 658:622.3
УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ДІАГНОСТИКИ
ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ ШАХТ
ПРИ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ
Спеціальність 08.00.04 – Економіка та управління
підприємствами (за видами економічної діяльності)
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Дніпропетровськ – 2008
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України (м. Дніпропетровськ).
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Пономаренко Павло Іванович,
Національний гірничий університет
Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ), завідувач
кафедри економіки підприємства
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Вагонова Олександра Григорівна,
Національний гірничий університет
Міністерства освіти і науки України
(м. Дніпропетровськ), професор
кафедри прикладної економіки
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Рассуждай Людмила Миколаївна
Донецький державний університет управління
Міністерства освіти і науки України
доцент кафедри фінансів
Захист дисертації відбудеться 6 червня 2008 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.080.01 у Національному гірничому університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, Україна, м. Дніпропетровськ, проспект К. Маркса, 19, ауд. 10/409.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного гірничого
університету Міністерства освіти і науки України за адресою: 49005, Україна, м. Дніпропетровськ, проспект К. Маркса, 19, ауд. 10/409.
Автореферат розісланий 5 травня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради |
В.М. Дереза
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вугільна промисловість є однією з найважливіших галузей національної економіки, а вугілля – основним енергоносієм країни. У той же час, з 1995 року в галузі спостерігається тенденція зниження обсягів видобутку вугілля до рівня менше ніж 80 млн. т. Складне положення в галузі посилюється незадовільним станом шахтного фонду, що вимагає реконструкції. За відсутності необхідних обсягів дотацій з боку держави одним з шляхів підвищення ефективності функціонування шахт в сучасних економічних умовах є реструктуризація вугільних підприємств і галузі в цілому.
Зважене рішення із структурної перебудови вугільних об'єднань і галузі в ході її реструктуризації припускає визначення першочерговості інвестування ефективно функціонуючих, санації потенційно прибуткових або закриття неперспективних шахт у складі вугільного об'єднання. Це значною мірою залежить від достовірності діагностики техніко-економічного стану шахт, яка враховує динаміку розвитку вугільних підприємств. Відсутність ефективної методики такої діагностики є однією з причин необґрунтованого закриття шахт і ухвалення керівництвом поспішних управлінських рішень з структурної перебудови вугільних об'єднань, що призвело до скорочення шахтного фонду, а, отже, до збитків держави від втрати потенційно можливих до видобутку запасів вугілля.
Вивченню питання діагностики і оцінки техніко-економічного стану підприємств присвячені дослідження вітчизняних і зарубіжних вчених, а саме: А.І. Амоші, М.Д. Белявцевої, Л.А. Бернстайна, І.О. Бланка, О.Г. Вагонової, Велш Глен Алена, О.С. Галушко, Р.Е. Грачової, Н.А. Гришиної, Л.М. Дідик, О.Б. Довбні, Т.Р. Карліна, О. Кононенко, М.Н. Крейниної, О.М. Міхайлюк, Г.Б. Полисюк, С.В. Полякова, Е.А. Прутника, Б.Л. Райхеля, Л.Г. Рассуждай, Т.Б. Решетилової, Н.А. Русак, Г.В. Савицкої, В.П. Савчука, Р.С. Сайфулина, В.І. Саллі, В.В. Ситника, А.Л. Хотомлянського, А.Д. Шеремет та інших. Разом з тим, до сьогоднішнього часу відсутній цілісний комплексний механізм діагностики техніко-економічного стану вугільних шахт, який дозволяв би проаналізувати разом динаміку досліджуваних фінансово-економічних показників та техніко-економічний стан шахт у складі вугільного об’єднання.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ДІАГНОСТИКИ ТЕХНІКО-ЕКОНОМІЧНОГО СТАНУ ШАХТ ПРИ РЕСТРУКТУРИЗАЦІЇ ВУГІЛЬНОЇ ГАЛУЗІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок