Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ДО ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ НА ЦІННОСТІ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА (В УМОВАХ ПОЗАКЛАСНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ)

ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ДО ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ НА ЦІННОСТІ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА (В УМОВАХ ПОЗАКЛАСНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ)

Назва:
ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ДО ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ НА ЦІННОСТІ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА (В УМОВАХ ПОЗАКЛАСНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Луганський державний педагогічний університет
імені Тараса Шевченка
САВЧЕНКО Наталія Сергіївна
УДК 378+371.013: УФ
 
ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ДО ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ НА ЦІННОСТІ
НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА
(В УМОВАХ ПОЗАКЛАСНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ)
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Дряпіка Володимир Іванович,
завідувач кафедри історії, теорії музики та основного інструмента Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Сущенко Тетяна Іванівна,
завідувачка кафедри теорії та методики
виховання Запорізького обласного інституту удосконалення вчителів;
кандидат педагогічних наук, доцент
Філатова Ірина Іванівна,
завідувачка кафедри української мови та російської як іноземної Луганського державного медичного університету.
Провідна установа: Криворізький державний педагогічний університет, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кривий Ріг.
Захист відбудеться “_____”_____________2001 р. о ____годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою: 91011,
м.Луганськ, вул. Оборонна, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м.Луганськ, вул. Оборонна, 2).
Автореферат розісланий “__________________________2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДОСЛІДЖЕННЯ
Актуальність теми. Демократизація освіти, надання їй державно-національної спрямованості вимагають від педагогічної науки пошуку нових способів якісного вдосконалення навчання і виховання підростаючої особистості. Підвищення ролі загальнолюдських, естетичних, етичних, художніх цінностей у сучасному суспільстві ставить за мету посилення культурологічної спрямованості сучасної освіти, оновлення змісту підготовки майбутніх учителів на засадах гуманізації й творчості. Адже школа ХХІ століття має стати своєрідним культурно-освітнім центром, який сприятиме зорієнтованості підростаючого покоління на справжні цінності життя і культури.
Важливе місце в цьому процесі належить учителям початкових класів, актуальним професійним завданням яких є введення дітей у світ прекрасного, прилучення їх до цінностей національного й світового мистецтва. Естетичне ж виховання, і зокрема формування естетичних орієнтацій молодших школярів на цінності народного мистецтва, передбачає не тільки впровадження народознавчих і народномистецьких елементів у навчально-виховний процес школи, але реалізацію актуального завдання відродження українського народу ? збереження національної культури й мистецтва, їхній захист від розкладу й вандалізації, примноження народної духовної спадщини.
Формування естетичних орієнтацій молодших школярів розглядається як органічний компонент навчально-виховної системи cучасної школи, що охоплює як класну, так і позакласну діяльність учителів та учнів ( В.Бутенко, О.Дем’янчук, Л.Коваль, Л.Масол, Н.Миропольська, Г.Падалка, Г.Тарасенко, А.Щербо, Ю.Юцевич та ін). Серед завдань позакласної роботи важливе місце займає формування орієнтацій дітей на цінності народного мистецтва (Ю.Грицай, Я.Журецький, Л.Кондрацька, А.Крицька, О.Мироненко, О.Поліщук, О.Ростовський, Т.Смирнова, Т.Сущенко, Л.Хлєбникова та ін.).
Естетичні орієнтації школярів досліджуються у руслі концепцій діяльності (К.Левін, О.Леонтьєв, С.Рубінштейн, Д.Фельдштейн та ін.), культури (І.Зязюн, В.Разумний, В.Дряпіка, І.Карпенко, О.Олексюк, О.Рудницька, Г.Шевченко та ін.), особистісно зорієнтованого виховання підростаючої особистості (Ш. Амонашвілі, І.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА ВЧИТЕЛЯ ДО ФОРМУВАННЯ ЕСТЕТИЧНИХ ОРІЄНТАЦІЙ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ НА ЦІННОСТІ НАРОДНОГО МИСТЕЦТВА (В УМОВАХ ПОЗАКЛАСНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок