Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКСПРЕСИВИ ЯК СИГНАЛИ ПІДТЕКСТОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ (НА МАТЕРІАЛІ РОМАНУ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО “БРАТИ КАРАМАЗОВИ”)

ЕКСПРЕСИВИ ЯК СИГНАЛИ ПІДТЕКСТОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ (НА МАТЕРІАЛІ РОМАНУ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО “БРАТИ КАРАМАЗОВИ”)

Назва:
ЕКСПРЕСИВИ ЯК СИГНАЛИ ПІДТЕКСТОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ (НА МАТЕРІАЛІ РОМАНУ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО “БРАТИ КАРАМАЗОВИ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,64 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М. П. ДРАГОМАНОВА
ВУКОЛОВА Віолета Олександрівна
УДК 811.161.1’42:81’373.47
ЕКСПРЕСИВИ ЯК СИГНАЛИ ПІДТЕКСТОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ
(НА МАТЕРІАЛІ РОМАНУ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО
“БРАТИ КАРАМАЗОВИ”)
10.02.02 – російська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі російської мови Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: | доктор філологічних наук, професор
ІВАНОВА Людмила Петрівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова,
професор кафедри російської мови.
Офіційні опоненти: | доктор філологічних наук, професор
МОЛОТАЄВА (СЛУХАЙ) Наталія Віталіївна,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри російської мови;
кандидат філологічних наук, доцент
КОВТУН Тетяна Валентинівна,
Київський міжнародний університет,
доцент кафедри масової комунікації.
Провідна установа: | Київський національний лінгвістичний
університет, кафедра фонетики
та граматики слов’янських мов,
Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “20” квітня 2004 року о 14?є ?одині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.053.04 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, м. Київ,
вул. Пирогова, 9.
Автореферат розіслано “18” березня 2004 року.
Вчений секретар Н.П.ГАЛЬОНА
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Дослідження вітчизняних та зарубіжних мовознавців у галузі тексту (І.Беллерт, І.Р.Гальперін, Т. ван Дейк, В.Дресслер, В.А.Звегінцев, В.А.Кухаренко, Т.В.Матвеєва, Л.М.Мурзін, А.Ф.Папіна, О.О.Селіванова, З.Я.Тураєва та інші) дали змогу надати йому статус найвищої комунікативної одиниці, посередника комунікації між адресатом і адресантом. Підхід до тексту як складного комунікативного механізму визнається сучасними лінгвістами основоположним. З огляду на останні дослідження мовленнєвої діяльності, мовленнєвого впливу та змістового сприйняття, проблеми цілісності тексту, фонових та енциклопедичних знань, пресупозиції, стилю набувають особливої актуальності. Процес читання вже давно порівнюється з діалогом між письменником і читачем, що дає змогу розглядати текст, а точніше, інформацію, яка в ньому міститься, з двох боків. У лінгвістиці та літературознавстві умовний поділ тексту на текст автора (адресанта) і текст реципієнта (читача) зумовив різноаспектність його дослідження. Засновником підходу, який вивчає “авторський” текст, був М.М.Бахтін, інший шлях вивчення – від читача – було розроблено М.О.Рубакіним. Визначальним в організації тексту є задум автора. Для адекватного сприйняття вихідної інформації автору необхідно підкреслити те, що, на його думку, є суттєвим, головним, а також дати реципієнтові можливість зрозуміти систему прихованих мотивів, тобто його внутрішній зміст. Часто цей прихований, внутрішній зміст повідомлення виявляється важливішим і багатшим за зовнішній. Особливо актуальним це твердження є для художніх текстів, які розглядаються як поліфонічні структури, що включають кілька “голосів” (М.М.Бахтін), “планів” (Л.Долежел), “пластів” (Р.Інґарден). Підтекстова інформація художнього твору стала об’єктом уваги лінгвістів порівняно недавно – протягом останніх 30-40 років, і проблеми, пов’язані з цією галуззю досліджень, є актуальними у сучасному вітчизняному і зарубіжному мовознавстві.
Необхідно відзначити, що роль експресивів у створенні змістово-підтекстової інформації художнього твору вивчена лінгвістами недостатньо. Між тим, експресивний план – це один із найважливіших планів тексту, який є похідним від його комунікативної природи і необхідним для реалізації прагматичних завдань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕКСПРЕСИВИ ЯК СИГНАЛИ ПІДТЕКСТОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ (НА МАТЕРІАЛІ РОМАНУ Ф. М. ДОСТОЄВСЬКОГО “БРАТИ КАРАМАЗОВИ”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок