Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ГАЛУЗЕЙ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ НА ЗОВНІШНЬОМУ І ВНУТРІШНЬОМУ РИНКАХ

МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ГАЛУЗЕЙ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ НА ЗОВНІШНЬОМУ І ВНУТРІШНЬОМУ РИНКАХ

Назва:
МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ГАЛУЗЕЙ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ НА ЗОВНІШНЬОМУ І ВНУТРІШНЬОМУ РИНКАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,33 KB
Завантажень:
229
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ДЕРЖАВНА УСТАНОВА
“ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ ТА ПРОГНОЗУВАННЯ НАН УКРАЇНИ”
ВАЩУК Віктор Федорович
УДК 330.2.
МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ
КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ГАЛУЗЕЙ
АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ НА
ЗОВНІШНЬОМУ І ВНУТРІШНЬОМУ РИНКАХ
Спеціальність 08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі організації виробництва і зовнішньоекономічної діяльності підприємств АПК Білоцерківського державного аграрного університету Мінагрополітики України.
Науковий керівник – | доктор економічних наук, професор
КАНДИБА Андрій Миколайович,
Українська академія аграрних наук,
начальник науково-інформаційного відділу
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор,
заслужений діяч науки і техніки України
КРИСАЛЬНИЙ Олександр Васильович,
Національний науковий центр
“Інститут аграрної економіки” УААН,
завідувач відділу науково-організаційного забезпечення
кандидат економічних наук
ДІБРОВА Лариса Василівна,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри світового сільського
господарства та зовнішньоекономічної
діяльності
Провідна установа – | Миколаївський державний аграрний
університет Мінагрополітики України,
кафедра світового сільського господарства і зовнішньоекономічної діяльності
(м. Миколаїв)
Захист відбудеться “ 22 ” грудня 2005 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) економічних наук в Державній установі “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: 01011, м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Державної установи “Інститут економіки та прогнозування НАН України” за адресою: м. Київ-11, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розіслано " 18 " листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук |
Шубравська О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. У комплексі складних глобальних і локальних проблем України, що безпосередньо пов’язані зі світовою економікою, винятково важлива роль належить конкурентоспроможності агропромислового комплексу на зовнішньому й внутрішньому ринках як складових ланок єдиної експортно-імпортної системи. Природно-економічний потенціал держави дає можливість сформувати ефективний конкурентоспроможний агропромисловий комплекс. Однак внаслідок об’єктивних і суб’єктивних причин свого часу були допущені зволікання у формуванні досконалого механізму конкуренто-спроможності таких галузей як сільське господарство і харчова та переробна промисловість, формалізм у визначенні цілей і завдань його реалізації.
Вищезгадані обставини призвели до того, що відносини між зовнішнім і внутрішнім ринками формуються не за принципом послідовної взаємодоповнюваності їхніх конкурентних переваг, а за варіантом протидії і в результаті послаблень таких переваг.
Швидкість розпаду конкурентоспроможних суб’єктів зовнішнього ринку значно перевищує темпи створення нових конкурентоспроможних суб’єктів. З огляду науки і практики проблема конкуренції в Україні та її АПК постає дуже гостро, залишається невирішеною. Загальновідомо, що за показником конкурентоспроможності економіки Україна посідає 58-е місце серед 59 країн, за якими веде спостереження Світовий економічний форум. Особливо незадовільний стан справ стосовно згаданого показника в АПК, що спонукає до розробки механізму формування конкурентоспроможності галузей АПК одночасно і на зовнішньому, і внутрішньому ринках з урахуванням їхньої специфіки та суперечностей.
У процесі формування законодавчої бази з питань зовнішньоекономічної діяльності не створено необхідних економічних умов для вдосконалення взаємозв’язку зовнішнього і внутрішнього ринків. Крім того, в Україні та в її АПК традиційно зосереджувалась увага на опрацюванні питань щодо досягнення короткострокової конкурентоспроможності лише по окремих товарних позиціях і, як наслідок, стосовно збуту продовольства інші країни поступово витісняють вітчизняний АПК із багатьох секторів зовнішнього ринку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: МЕХАНІЗМ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ГАЛУЗЕЙ АГРОПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ НА ЗОВНІШНЬОМУ І ВНУТРІШНЬОМУ РИНКАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок