Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОКИСНЕННЯ МАЛИХ МОЛЕКУЛ НА ПОВЕРХНІ ОКСИДІВ ВОЛЬФРАМУ ТА МОЛІБДЕНУ З НАНЕСЕНИМИ ПЛАТИНОВИМ МЕТАЛОМ ТА ЦЕЗІЄМ

ОКИСНЕННЯ МАЛИХ МОЛЕКУЛ НА ПОВЕРХНІ ОКСИДІВ ВОЛЬФРАМУ ТА МОЛІБДЕНУ З НАНЕСЕНИМИ ПЛАТИНОВИМ МЕТАЛОМ ТА ЦЕЗІЄМ

Назва:
ОКИСНЕННЯ МАЛИХ МОЛЕКУЛ НА ПОВЕРХНІ ОКСИДІВ ВОЛЬФРАМУ ТА МОЛІБДЕНУ З НАНЕСЕНИМИ ПЛАТИНОВИМ МЕТАЛОМ ТА ЦЕЗІЄМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,58 KB
Завантажень:
431
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ГУТ ІВАННА МИКОЛАЇВНА
УДК 541.128.13
ОКИСНЕННЯ МАЛИХ МОЛЕКУЛ НА ПОВЕРХНІ ОКСИДІВ ВОЛЬФРАМУ ТА МОЛІБДЕНУ З НАНЕСЕНИМИ ПЛАТИНОВИМ МЕТАЛОМ ТА ЦЕЗІЄМ
02.00.04-фізична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
КИЇВ - 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі фізичної хімії Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, професор
Яцимирський Віталій Костянтинович
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри фізичної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Перевертайло Василь Михайлович
Інститут надтвердих матеріалів
ім. В.М. Бакуля НАН України,
завідувач відділом фізико-хімічних основ
одержання надтвердих матеріалів
кандидат хімічних наук
Космамбетова Гульнара Радієвна
Інститут фізичної хімії
ім. Л.В. Писаржевського НАН України,
старший науковий співробітник
Провідна установа: Інститут хімії поверхні НАН України, м. Київ
 
Захист відбудеться “27“ березня 2006 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “22” лютого 2006 року.
Вчений секретар cпеціалізованої вченої ради
кандидат хімічних наук, доцент Л.П. Олексенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Пошук високоактивних каталізаторів є однією з актуальних проблем гетерогенного каталізу. Відомо, що найбільш активними каталізаторами процесів окиснення є платинові метали. Як носії для них, зазвичай, використовують інертні в окиснювальному каталізі оксиди типу алюмогелю, силікагелю тощо. Перспективними для реакцій повного окиснення видаються системи: платиновий метал, нанесений на оксид перехідного металу. Доцільність застосування таких каталітичних систем обумовлено рядом факторів. Оксиди перехідних металів є не лише носіями, а й мають певну каталітичну активність в реакціях окиснення. Важливим моментом є той факт, що платинові метали можуть виступати не лише як каталізатори окиснення, а й брати участь на стадії формування каталітичних систем, прискорюючи процес відновлення оксидів газами–відновниками, зокрема, за рахунок спіловеру.
Метою нашої роботи було дослідження сформованих у відновному середовищі каталітичних систем на основі оксидів WO3(MoO3) з нанесенням на них Pt або Pd та Cs+.
Як об’єкти дослідження були вибрані реакції окиснення Н2, СО та СН4, які є прикладом модельних реакцій та мають широке практичне значення. Каталітичне окиснення водню використовують у кріогенній техніці для очищення інертних газів від домішок водню та кисню, при розробці паливних елементів та сенсорних систем. Окиснення монооксиду вуглецю є важливим процесом при розв’язанні проблеми очищення атмосфери від викидних газів автомашин і інших забруднень, а також очищення технологічних газів від СО. Окиснення метану є актуальною проблемою для галузей чорної, кольорової металургії тощо.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами.
Дисертаційна робота виконувалась у відповідності з держбюджетною темою: “Модифікування каталізаторів, сорбентів і сенсорів та вивчення їх фізико-хімічних властивостей” (№ держреєстрації 0101U002159).
Мета і задачі дослідження.
Вивчення каталітичної активності систем на основі оксидів вольфраму та молібдену, частково відновлених воднем, з нанесеними платиною або паладієм та цезієм у газофазних реакціях окиснення малих молекул: водню, монооксиду вуглецю та метану.
Співставлення каталітичних властивостей синтезованих каталізаторів з властивостями традиційних нанесених металічних каталізаторів у досліджуваних реакціях.
Вивчення кінетичних закономірностей та механізму реакцій окиснення водню, монооксиду вуглецю на частково відновлених воднем оксидах вольфраму та молібдену з нанесеними платиною або паладієм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОКИСНЕННЯ МАЛИХ МОЛЕКУЛ НА ПОВЕРХНІ ОКСИДІВ ВОЛЬФРАМУ ТА МОЛІБДЕНУ З НАНЕСЕНИМИ ПЛАТИНОВИМ МЕТАЛОМ ТА ЦЕЗІЄМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок