Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ

ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ / сторінка 2

Назва:
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
на матеріалах для Дніпропетровської області зробив відомий соціал-гігієніст М.С. Бєдний. Своєрідний бум вивчення довголіття у СРСР, що виник на хвилі оптимістичних результатів перепису 1959 р., заклав потужну емпіричну базу для вивчення географії довголіття як у цілому по країні (В. С. Лук’янов, М. В. Потєхіна), так і по окремих її територіях та союзних республіках (В. В. Калнін; М. Я. Гехтман і І. Д. Гольдберг; Г. Д. Бєрдишев та ін.). По Україні такі дослідження здійснювала Н. М. Сачук. Кон’юнктурний зсув пріоритетів у вивченні смертності на користь молодших вікових груп, що відбувся в СРСР у другій половині 70-х років внаслідок неспівпадання негативних тенденцій смертності у старшому віці з ідеологією розвиненого соціалізму, пояснює зникнення з наукового обігу кваліфікованих демографічних студій у даному напрямку. Сучасними надбаннями у сфері вивчення смертності та тривалості життя населення України слід назвати роботи Е. М. Лібанової, О. П. Рудницького, В. Таралло, А. І. Стефановського.
Втім, ряд принципових питань, які стосуються смертності та тривалості життя саме у похилому віці, залишаються невирішеними. Досі не впорядковані і не систематизовані методи математичної формалізації процесу старіння і помирання. Стає дедалі відчутнішою відсутність єдності у концептуальних підходах до вивчення смертності на віковій ділянці припинення існування поколінь. Виходячи з наведеного вище, подальший розвиток теоретичних та методичних проблем вивчення тривалості життя у похилому віці залишається актуальним.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана згідно плану науково-дослідної роботи відділу демографії і відтворення трудових ресурсів Інституту економіки НАН України “Теоретичні основи і напрямки протидії демографічній кризі в Україні“ [№ держреєстрації 02014003079]. Роль автора у дослідженні цієї теми полягає у здійсненні ним аналізу основних тенденцій смертності населення постробочого віку в Україні у часовому і просторовому аспектах та виділенні основних соціально-економічних і соціально-гігієнічних чинників зниження рівня здоров’я літніх людей в умовах суспільної трансформаційної кризи.
Мета і завдання дослідження. Метою даної роботи є розкриття основних закономірностей формування доживаності та тривалості життя у завершальній стадії існування поколінь та виділення на цій основі своєрідних критичних точок даного процесу, дія на які засобами економічної та соціальної політики може дати найбільший ефект у справі підвищення тривалості життя у похилому віці.
Для досягнення поставленої мети необхідно було вирішити наступні дослідницькі завдання:
-подальший розвиток методологічних і методичних підходів до вивчення смертності та тривалості життя у похилому віці;
- вивчення еволюційних тенденцій у структурі та динаміці формування тривалості життя для населення старшого віку в Україні;
- виявлення динамічних та структурних особливостей формування смертності та тривалості життя у похилому віці в умовах демографічної кризи;
- моделювання ймовірних напрямів перспективного розвитку процесу смертності і тривалості життя в похилому віці в Україні на основі загальних сучасних тенденцій цього процесу та повікових трендів смертності для реальних поколінь, які складають населення старших вікових груп;
- виділення основних соціально-економічних чинників регіональної варіації тривалості життя в похилому віці в Україні та визначення шляхів суспільно бажаної корекції дії цих чинників.
Об’єкт і предмет дослідження. Об’єктом дослідження є процес смертності як складової відтворення населення. Предметом дослідження виступають закономірності тривалості життя у похилому віці у взаємозв’язку з основними чинниками її формування.
Методи дослідження. У дослідженні, що пропонується, задіяний широкий діапазон методів демометричних досліджень. Структура та динаміка смертності населення старших вікових груп досліджується традиційними методами демографічної статистики. Тривалість життя у похилому віці вивчається методом побудови повних та коротких таблиць смертності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок