Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ

ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ / сторінка 4

Назва:
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Публікації. Основні положення дисертації викладені у 14 публікаціях, у тому числі у 3 наукових статтях, визнаних фаховими.
Обсяг і структура. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, списку використаних джерел і двох додатків. Загальний обсяг дисертації становить 197 сторінок, у тому числі 31 таблиця, 19 рисунків. При написанні дисертації використано 320 джерел.
ОСНОВНИЙ ЗМІСТ
У вступі обґрунтована актуальність дослідження, сформульовані його мета, завдання та методи його здійснення, відображені наукова новизна та практичне значення.
У першому розділі “Концептуальні та методичні підходи до вивчення тривалості життя в похилому віці” розкриваються зміст та еволюція поглядів на процес формування тривалості життя в похилому віці, аналізуються основні концептуальні підходи до вивчення процесу доживання до похилого віку.
Традиція побудови кінцевої ділянки таблиць смертності не за реальними, а за змодельованими даними сприяла поширенню серед демографів думки про консервативність тенденцій смертності у старших вікових групах. Зокрема, базуючись на неповних і недостовірних емпіричних даних про динаміку смертності у дуже похилому віці, французький демограф Ж. Буржуа-Піша у 1952 р. зробив припущення про непластичність цього процесу у старечих вікових групах. Але факт настання “четвертої стадії демографічного переходу” у економічно розвинених країнах, коли відбувається суттєве зниження так званої ендогенної смертності у старечому віці, та сучасні європейські зразки народжуваності, коли народження першої дитини відсувається на вік 30-40 років і не виключається можливість появи другої дитини у віці 50 років і старше, дають підстави для серйозного обговорення перспективи подовження тривалості життя за межу 150 років.
Традиційним джерелом вивчення тривалості життя є таблиці смертності. В них процес старіння представлений порядком вимирання умовного покоління, а тривалість життя у похилому віці є середньою арифметичною розподілу тих, хто доживає до певного віку, у віковому інтервалі 60 років і старше у відповідності з даним порядком вимирання. Ще однією статистичною характеристикою тривалості життя старших контингентів населення є нормальний, або модальний вік смерті. Поняття нормальної тривалості життя було введене в статистичну науку В. Лексисом. Він вперше встановив 3 види смертності і виділив у загальній сукупності померлих так звані “молоді” випадки смерті, які припадають на перший максимум смертності у віці від 0 до 12-14 років; “передчасні” – смертні випадки, які не залежать від віку і розподіляються рівномірно на віковому відрізку 14-40 років; та “нормальні” – тобто такі, що припадають на вікову ділянку другого максимуму смертності (67-80 років).
Пошуки універсального закону розподілу тривалості життя здійснюються у сфері біометричного аналізу старіння та смертності. Традиційно тут використовується методичний підхід, при якому смертність розділяється на таку, що залежить від віку, тобто є результатом індивідуального старіння організму, та таку, яка детермінується суто зовнішніми умовами існування населення. Найбільш знаною і вживаною математичною моделлю залежності смертності від віку і до сьогоднішнього дня залишається відома формула Гомперца-Мейкхема. Ця математична модель відображає повікову динаміку смертності для більшості біологічних видів. Проте, смертність населення у віці 80 років і старше не вкладається у рамки закону Гомперца. На ділянці після 80 років приріст ризику смерті уповільнюється приблизно до віку 110 років, коли смертність досягає свого максимуму або верхньої межі.
Однією з причин уповільнення зростання ризику смерті у старечих вікових групах вважається гетерогенність населення: більш слабкі контингенти мають тенденцію до вимирання у більш ранньому віці. Разом з цим існує певна частина населення, яка, в силу своєї систематичної відмінності, свого роду унікальності у порівнянні з іншими контингентами, доживає до дуже похилого віку. У протилежність гіпотезі стохастичності, імовірнісній природі процесу смертності, прибічники гіпотези гетерогенності населення припускають існування всередині людської популяції окремих сегментів, які генетично запрограмовані на різну тривалість життя.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок