Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ

Загрузка...

ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ / сторінка 6

Назва:
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

В аналізі вікової динаміки статевих відмінностей в смертності і тривалості життя майже всі дослідники сходяться на висновку про те, що в окремих вікових групах різниця в смертності між чоловіками і жінками має різний рівень і обумовлена різними причинами. Сучасний тип чоловічої надсмертності сформувався протягом останніх трьох декад ХХ ст. і на кінець 80-х років описувався полімодальною кривою з максимальною модою у віці 27,5 років (рис.1).
 
Рис. 1. Динаміка та структура індексу чоловічої надсмертності в Україні у 1896-1989 рр. за віком і причинами смерті
Хоча смертність від зовнішніх дій залишається основною причиною перевищення чоловічої смертності над жіночою до вікового інтервалу 40-44 роки, поряд з ними у формуванні статевих відмінностей в смертності з віком все більшу роль починають відігравати внутрішні причини смерті: серцево-судинні хвороби, новоутворення, хвороби органів дихання, травлення і т.п. Основними причинами статевих відмінностей у тривалості життя в похилому віці традиційно залишаються відмінності у характері праці та способі життя чоловіків і жінок. Статеві відмінності в смертності на віковому відрізку 40-60 років пояснюються різницею у настанні гормональної перебудови чоловічого та жіночого організму під час згасання репродуктивної функції.
Динаміка відмінностей у тривалості життя міського та сільського населення в Україні є результатом дії комплексу факторів, серед яких різноспрямованість демографічних наслідків індустріалізації й колективізації; нерівноцінність демографічних втрат в місті й на селі внаслідок голодомору 1932-33 рр.; фактична соціальна нерівність робітників і селян за соціалістичних часів, яка проявлялась у принципово різних умовах формування смертності міського і сільського населення; якісно різні демографічні наслідки міграційних процесів тощо. Безпрецедентний відтік молоді із села у 1959-1970 рр. створив у віковій структурі сільського населення величезну улоговину, яка протягом десятиріч виділяє покоління 1945-1955 рр. народження на графіках повікового розподілу сільського населення. На сьогоднішній день у тривалості життя і в життєвому потенціалі сільського населення проявляються негативні наслідки диспропорції вікової структури та погіршення якості цієї частини населення, які сформувались під час міграційного буму 60-х – 70-х років. Внаслідок низької чисельності та низької життєздатності контингентів, які зараз поповнюють населення похилого віку в сільській місцевості, його життєвий потенціал виявився значно нижчим за такий для старших контингентів городян, а темпи підвищення тривалості життя - відчутно повільнішими (рис.2).
Рис. 2. Динаміка чисельності та життєвого потенціалу населення у віці 60 років і старше в Україні у 1989-1998 рр. за типом поселення
Аналізуючи тенденції в динаміці і структурі смертності за основними класами причин смерті в Європі у 1981-1998 рр., слід відмітити в Україні підвищену у порівнянні з країнами Євросоюзу та країнами Центральної та Східної Європи смертність населення старшого віку обох статей від хвороб системи кровообігу. Підвищений рівень смертності від цього класу хвороб формується в умовах низькоефективної економіки, яка характеризується екстенсивним використанням робочої сили і не забезпечує задовільного рівня життя населення, зокрема, адекватного харчування. При цьому підвищена смертність від цереброваскулярних хвороб характерна для низькоурбанізованого населення зі зниженим рівнем освіти і розповсюдженим алкоголізмом, а смертність від ішемічної хвороби серця підвищується в умовах посилення трудового навантаження і низької калорійності харчування. Щодо новоутворень, то відносно низькі показники смертності населення літнього віку від цих причин в Україні у порівнянні з країнами Євросоюзу та Центральної і Східної Європи, перш за все слід пов’язувати з “недоживанням” старих людей до віку найвищого ризику смерті від даної патології через надсмертність від серцево-судинних хвороб.
Доволі високим в Україні у порівнянні з іншими країнами Європи є загальний рівень смертності населення похилого віку від хвороб органів дихання.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок