Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ

Загрузка...

ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ / сторінка 8

Назва:
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Автор фіксує серйозні зміни загальних тенденцій рівня здоров’я та смертності населення у зв’язку з поглибленням соціально-економічної диференціації регіонів України протягом останнього десятиріччя. Зокрема визначено, що найінтенсивніше зниження тривалості життя населення старших вікових груп під дією поширення бідності відбувається в урбанізованих регіонах з найвищим ступенем розшарування населення за середньодушовим доходoм при його високому середньорегіональному рівні.
Завданнями, які ставились перед європейською спільнотою на кінець ХХ ст. у сфері подовження тривалості життя в похилому віці, були:
1.
Збільшення у всіх країнах Європи тривалості життя при народженні до 67 років для чоловіків і 74 років - для жінок.
2.
Скорочення на 25 % різниці в тривалості життя при народженні між регіонами, соціальними групами та між чоловіками і жінками.
3.
Збільшення кількості років життя, протягом яких люди у віці 65 років і старше живуть повноцінним, вільним від інвалідності життям.
Вирішення поставлених завдань, за концепцією ВООЗ, полягало у поширенні доступності основних передумов здоров’я: раціонального харчування, сприятливих житлових умов, освіти всіх рівнів. Наголошувалось на необхідності поліпшення умов праці, вдосконалення медико-санітарного обслуговування, надання інвалідам всебічної допомоги та підтримки.
У країнах - колишніх республіках СРСР поставлені завдання виконувались скоріше номінально, ніж реально: за період з 1984 р. у жодному напрямку не було досягнуто скільки-небудь відчутних зрушень, а в деяких випадках, про які, наприклад, свідчить зворотна залежність між тривалістю життя населення похилого віку і відносною кількістю лікарів, декларовані зрушення носили суто механістичний, пропагандистський характер. В зв’язку з цим, а також з тотальною кризою, в яку перетворився процес суспільної трансформації на теренах колишнього СРСР в середині 90-х рр., тривалість життя чоловіків і жінок не тільки не піднялась до бажаної межі, а опустилась ще нижче, поглибивши у цьому прірву між цивілізованою Європою і пострадянським простором.
Якщо говорити про концептуальні підходи до вирішення проблеми підвищення тривалості життя в похилому віці в Україні, починати слід з пошуку шляхів повернення процесу відтворення цього контингенту зі стихії природного добору у певним чином оформлену систему життєзбереження. Основними елементами такої системи на першому етапі мають стати: соціальне забезпечення осіб похилого віку на рівні реального прожиткового мінімуму, забезпечення для цього контингенту умов для підвищення контролю над власним добробутом шляхом раціоналізації державної політики щодо зайнятості старших робітників, а також сприяння самозайнятості пенсіонерів за віком; сприяння розвитку вітчизняного виробництва дешевих продуктів харчування та медикаментів; забезпечення на законодавчому, адміністративному та організаційному рівнях реалізації конституційного права населення на ефективне безкоштовне медичне обслуговування.
У більш віддаленій перспективі у справі повернення процесу формування тривалості життя населення похилого віку у загальноєвропейський контекст перед українським суспільством стоїть завдання побудови регульованої у бажаному напрямку, розширеної і мобільної соціально-геронтологічної інфраструктури для забезпечення ефективного функціонування суспільної системи життєзбереження людей похилого віку.
ВИСНОВКИ
Проведене демостатистичне дослідження рівня, динаміки, структури смертності населення похилого віку та аналіз чинників формування тривалості життя цього контингенту дозволяє зробити наступні висновки:
1. Основний “виграш” у тривалості життя у віці 60 років і старше українське населення отримало по закінченні першої чверті 20-го ст., коли за рахунок зниження смертності від інфекційних хвороб тривалість життя чоловіків і жінок у віці 60 років у порівнянні з 1896 р. збільшилась на 4,4 та 26,6% відповідно. Демографічною ціною суттєвого підвищення тривалості життя у похилому віці у передвоєнні роки є сотні тисяч померлих під час голодомору 1932-1933 рр.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок