Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ

Загрузка...

ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЕКОНОМІКИ
Фойгт Наталія Антонівна
УДК 314.47
ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ
ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.09.01 – Демографія, економіка праці,
соціальна економіка і політика
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті економіки НАН України
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор
Стешенко Валентина Сергіївна
Інститут економіки НАН України, завідувач відділу демографії і відтворення трудових ресурсів
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Якуба Катерина Іллівна
Інститут аграрної економіки УААН,
головний науковий співробітник відділу аграрної та соціальної політики
кандидат економічних наук
Палій Олена Михайлівна
Українська Академія державного управління при Президентові України, доцент кафедри європейської інтеграції
Провідна установа: | Науково-дослідний інститут праці і зайнятості населення Міністерства праці та соціальної політики України і НАН України, відділ робочих місць, профорієнтації, підготовки кадрів та демографії.
Захист відбудеться “__12__”___вересня___2002 р. о _14__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.150.02 Інституту економіки НАН України за адресою: 01011, м.Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту економіки НАН України за адресою: 01011, м.Київ, вул. Панаса Мирного, 26.
Автореферат розісланий “__2__”___серпня_____ 2002 р.
В. о. вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради,
доктор економічних наук Прокопа І.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Тенденції, які склалися в тривалості життя для населення похилого віку в Україні, особливо в сільській місцевості, свідчать про значну ерозію природної основи відновлення нормальної динаміки відтворення цього контингенту. Поступово зникають прошарки літнього населення високої демографічної якості, в яких сконцентрований значний інтелектуальний та духовний потенціал нації.
За найоптимістичнішими прогнозами динаміки народжуваності, процес демографічного старіння в Україні триватиме, а частка населення похилого віку за найближчі чверть сторіччя може зрости до 28-30%. В цьому контексті визначення шляхів оперативного і ефективного поліпшення системи життєзбереження в похилому віці означає виведення значної частини населення України з умов болісного біологічного вимирання.
У відповідності з науковою традицією, що склалася, проблема смертності і тривалості життя у похилому віці за своєю актуальністю не вирізнилась на тлі аналогічних проблем у дитячому та робочому віці. В той же час, актуальність пошуку шляхів подовження тривалості життя для населення в цілому не викликає сумнівів. Цілком очевидно, що вирішення проблеми досягнення масового активного довголіття полягає не тільки у зниженні смертності в дитячому та робочому віці, а й у підвищенні тривалості життя в старості.
У демографічній науці до цього часу пошук у галузі тривалості життя у старшому віці здійснювався, здебільшого, у рамках загальнотеоретичних та демометричних студій тривалості життя у цілому. Початок вивченню тривалості життя для населення похилого віку в Україні був покладений українським демографом М. В. Птухою. У своїй роботі “Еволюція смертності в УРСР до першої п’ятирічки” він вперше дав характеристику змінам смертності і тривалості життя цього контингенту у період між переписами 1896-1897 та 1926-1927 рр. Поряд з М. В. Птухою на початку минулого століття дослідженнями у галузі проблем захворюваності і повікової смертності в Україні займались відомі українські вчені С. А. Томілін, А. П. Хоменко. Неоціненну за своєю методичною і емпіричною значущістю спадщину у побудові таблиць смертності і розрахунків очікуваної тривалості життя для населення різних вікових груп в Україні залишив Ю. О. Корчак-Чепурківський.
Значний внесок у вивчення динаміки та структури повікової смертності та тривалості життя, у тому числі і в похилому віці, за період між переписами 1939 і 1959 рр.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Реферат на тему: ШЛЯХИ ПІДВИЩЕННЯ ТРИВАЛОСТІ ЖИТТЯ ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ ПОХИЛОГО ВІКУ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок