Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИГОТОВЛЕННЯ ЗАСОБІВ ІНДИКАЦІЇ

АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИГОТОВЛЕННЯ ЗАСОБІВ ІНДИКАЦІЇ

Назва:
АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИГОТОВЛЕННЯ ЗАСОБІВ ІНДИКАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,96 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Міністерство промислової політики України
Науково–виробнича корпорація
“Київський інститут автоматики”
УДК 658.52.011. 56: 621.757
Левченко Андрій Дмитрович
АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ
ВИГОТОВЛЕННЯ ЗАСОБІВ ІНДИКАЦІЇ
05.13.07–автоматизація технологічних процесів
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Черкаському інституті пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи.
Науковий керівник – доктор технічних наук,
старший науковий співробітник
Бєляєв Юрій Борисович,
директор ДНВП “Автоматизовані інформаційні системи та технології”
НВК “Київський інститут автоматики”.
Офіційні опоненти – доктор технічних наук
Богушевський Володимир Святославович,
професор інженерно-фізичного факультету
Національного технічного університету України
“Київський політехнічний інститут”;–
доктор технічних наук, професор,
заслужений діяч науки та техніки України
Прохач Едуард Юхимович,
директор Харківської філії Державного
підприємства Міністерства оборони України
“Воєнконверс-43”.
Провідна установа – Український державний університет харчових технологій, кафедра автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій.
Захист відбудеться “ 10 ” березня 2004 р. о “ 13 ” годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.818.01 НВК “Київський інститут автоматики” за адресою: 04107, Київ – 107, вул. Нагірна, 22, корп. 1, к. 219.
Відзиви на автореферат у двох примірниках, засвідчені печаткою установи, просимо надсилати за адресою: 04107, Київ – 107, вул. Нагірна, 22, НВК “КІА”, вченому секретарю.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці НВК “Київський інститут автоматики”.
Автореферат розісланий “_3” __лютого___ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук Л.П. Тронько
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Особливе місце в житті нашого суспільства займає виявлення і ліквідація небезпечних факторів хімічного забруднення навколишнього середовища і забезпечення оптимальних умов життєдіяльності людини.
На кожній стадії розвитку техногенної аварії, надзвичайної природної ситуації необхідно швидко оцінити кількість шкідливих речовин, встановити вражаючі фактори та оцінити наслідки впливу їх і масштаби зони зараження місцевості. Для виконання цієї задачі використовується безліч методів, тривалих за часом, які вимагають складних приладів та кваліфікованих фахівців. Ці задачі можна вирішити тільки в стаціонарних лабораторних умовах або у пересувних лабораторіях.
Однак найбільш ефективними з позиції необхідного часу для проведення аналізу є експресні методи виявлення та визначення концентрації шкідливих речовин: колористичний і лінійно-колористичний, основними перевагами яких є простота, малий час аналізу, об'єктивність і досить висока точність вимірювання. Ці методи реалізуються за допомогою лінійно-колористичних газоаналізаторів – індикаторних трубок (ЛКГ-ІТ). Випуск ЛКГ-ІТ в Україні налагоджений у великих обсягах. За кордоном лідерами в галузі виготовлення подібних засобів індикації є фірми “DREGER” та “APOLD” (Німеччина), які виготовляють та використовують 234 вида ЛКГ-ІТ; “KITAGAWA” (Японія) та “ХИГИТЕСТ” (Болгарія) – 150 видів; “POCH”(Польща) – 12 видів.
В Україні закордонні засоби індикації неможливо використовувати через різні нормативні гранично допустимі концентрації і різні просочувальні прилади, тому виготовляються та використовуються три основні групи ЛКГ-ІТ: промислового призначення – 24 види, військового – 14 видів, спеціального – 12 видів. Вони виготовляються двох різновидів: з зовнішнім діаметром 5,6 мм та 4,3 мм. Необхідна річна кількість вітчизняних засобів індикації складає в середньому близько 20 млн. шт. на рік.
Кожна ЛКГ-ІТ являє собою мініатюрну фізико-хімічну лабораторію, тому вони різноманітні як за конструкцією, так і за хімічним вмістом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: АВТОМАТИЗАЦІЯ ТЕХНОЛОГІЧНОГО ПРОЦЕСУ ВИГОТОВЛЕННЯ ЗАСОБІВ ІНДИКАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок