Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ПОКАЗНИКІВ ВУГЛЕВОДНОГО ОБМІНУ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ ЗА УМОВ КОРИГУЮЧОЇ ФІТОТЕРАПІЇ (експериментально-клінічне дослідження)

ОСОБЛИВОСТІ ПОКАЗНИКІВ ВУГЛЕВОДНОГО ОБМІНУ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ ЗА УМОВ КОРИГУЮЧОЇ ФІТОТЕРАПІЇ (експериментально-клінічне дослідження)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ПОКАЗНИКІВ ВУГЛЕВОДНОГО ОБМІНУ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ ЗА УМОВ КОРИГУЮЧОЇ ФІТОТЕРАПІЇ (експериментально-клінічне дослідження)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,73 KB
Завантажень:
210
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського
КІХТЯК Олеся Павлівна
УДК 616. 379 -008. 65 -085. 322 -008. 9
ОСОБЛИВОСТІ ПОКАЗНИКІВ ВУГЛЕВОДНОГО ОБМІНУ
ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ ЗА УМОВ КОРИГУЮЧОЇ ФІТОТЕРАПІЇ
(експериментально-клінічне дослідження)
14.03.04 – патологічна фізіологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Тернопіль – 2002


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному медичному університеті імені Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Томашевський Ярема Ілліч,
Львівський державний медичний університет імені Данила Галицького,
професор кафедри ендокринології.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Файфура Василь Васильович, Тернопільська державна медична академія ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України, завідувач кафедри патологічної фізіології,
доктор медичних наук, Нещерет Олександр Павлович, Інститут ендокринології та обміну речовин ім. В.П. Комісаренка АМН України, провідний науковий співробітник лабораторії нейрогормональної регуляції кровообігу.
Провідна установа: Донецький державний медичний університет ім. М.Горького МОЗ України, кафедра патологічної фізіології.
Захист дисертації відбудеться “31” жовтня 2002 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 58.601.01 у Тернопільській державній медичній академії ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, майдан Волі, 1).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Тернопільської державної медичної академії
ім. І.Я. Горбачевського МОЗ України (46001, м. Тернопіль, вул. Руська, 12)
Автореферат розісланий “26” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Боднар Я.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Цукровий діабет (ЦД) належить до патології, яка має значну частку в розвитку непрацездатності, інвалідності і смертності населення (Ефимов А.С., 1998, 1999; Сергієнко О.О., 1998; Bailey C.J., 2000; Курашвили В.А., 2001; Тронько М.Д. 1996; Старкова Н.Т., 1996). Останні статистичні дослідження показали, що на земній кулі налічується близько 120 млн хворих на ЦД і їх кількість продовжує зростати.
До основних патогенетичних принципів лікування ЦД відносять фізичні навантаження, що зменшують рівень гіперглікемії та підвищують чутливість м’язової тканини до інсуліну, дієтотерапію як засіб обмеження надходження вуглеводів, інсулінотерапію як замісну форму, а також гіпоглікемічні пероральні засоби з різновекторним патогенетичним впливом (Дедов И.И. и др., 2000).
Пероральні цукрознижувальні препарати поділяють на декілька груп, виходячи з патогенетичного механізму їх дії, та використовують у лікуванні ЦД 2-го типу. До них належать група препаратів, що сповільнюють всмоктування глюкози в кров (інгібітори ?-глюкозидаз), група засобів, що пригнічують глюконеогенез та інсулінорезистентність (бігуаніди, тіазолідиндіони), і група медикаментів, що стимулюють виділення інсуліну з ?-клітин острівців Лангерганса та знижують вміст глюкагону в крові (похідні сульфанілсечовини) (Ефимов А.С. и др., 1996; Бертрам Г. Катцунг, 1998).
Цукрознижувальні лікарські рослини (окремо чи в зборах) рекомендують використовувати на початкових стадіях ЦД 1-го та 2-го типів, а також при ЦД 2-го типу середнього ступеня важкості з деякими вказівками щодо патогегеничного механізму та патофізіологічних мішеней впливу (Боднар П.М., Ван Янжон, 1995; Сергієнко О.О, Макар Р.Д., 1997). Засоби фітотерапії як допоміжні чинники лікування ЦД мало вивчені з огляду впливу на ту чи іншу ланку патогенезу.
До можливих патогенетичних механізмів їх гіпоглікемічного ефекту відносять: вплив на імунні процеси, пригнічення всмоктування глюкози в шлунково-кишковому тракті, стимулювання регенерації ?-клітин острівців Лангерганса (Ефимов А.С., Щербак О.В., 1998), нормалізацію перекисного окислення ліпідів, підвищення активності сорбітолдегідрогенази (Малоштан Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ПОКАЗНИКІВ ВУГЛЕВОДНОГО ОБМІНУ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ ЗА УМОВ КОРИГУЮЧОЇ ФІТОТЕРАПІЇ (експериментально-клінічне дослідження)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок