Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНОЇ ТЕПЛОСТІЙКОЇ СТАЛІ ДЛЯ ВИЛИВОК ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНОГО ОБЛАДНАННЯ

РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНОЇ ТЕПЛОСТІЙКОЇ СТАЛІ ДЛЯ ВИЛИВОК ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНОГО ОБЛАДНАННЯ

Назва:
РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНОЇ ТЕПЛОСТІЙКОЇ СТАЛІ ДЛЯ ВИЛИВОК ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНОГО ОБЛАДНАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,96 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ЗАПОРІЗЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
На правах рукопису
Пархоменко Андрій Валентинович
УДК 669.14.018.292
РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНОЇ
ТЕПЛОСТІЙКОЇ СТАЛІ ДЛЯ ВИЛИВОК
ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНОГО ОБЛАДНАННЯ
 
Спеціальність 05.02.01 “Матеріалознавство ”
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Запоріжжя - 1998


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Запорізькому державному технічному університеті Міністерства освіти України.
Науковий керівник :
доктор технічних наук, професор
Луньов Валентин Васильович, Запорізький державний технічний університет, завідувач кафедри.
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, професор
Середа Борис Петрович, Запорізька державна інженерна академія
кандидат технічних наук, доцент
Адамов Іван Васильович, Дніпропетровська металургійна академія України
Провідна установа: Донецький державний технічний університет, кафедра фізичного матеріалознвавства, м. Донецьк
Захист відбудеться “29”грудня 1998 р. о 13.45 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 17.052.01 в Запорізькому державному технічному університеті, за адресою: м.Запоріжжя, вул.Жуковського,64.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Запорізького державного технічного університету, за адресою: м.Запоріжжя, вул.Жуковського,64.
Автореферат розісланий “ 24 ” листопада 1998 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор І.П. Волчок


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність проблеми. Інтенсифікація розвитку народного господарства України, необхідність його технічного переоснащення ставлять перед сучасним матеріалознавством складні задачі, пов’язані з розробкою нових та удосконаленням існуючих матеріалів для деталей машин і технологічного обладнання.
Особливу актуальність в останні роки набувають питання підвищення економічної ефективності виробництва, можливого зниження витрат на всіх етапах виробничого процесу. Одним з чинників, що негативно впливає на вартість обладнання є використання для виробництва деталей сталей з високою місткістю дорогих, дефіцитних легуючих елементів. До того ж, іноді високолеговані сталі використовуються там, де з успіхом могли б експлуатуватися більш дешеві, економнолеговані конструкційні сталі. Використання сучасних методів мікролегування та модифікування, раціональних режимів термічної обробки дозволяє в значній мірі підвищити властивості економнолегованих сталей, що суттєво розширює галузі їх застосування.
В сучасній гірничодобувній промисловості у нас в країні і за кордоном широке застосування знайшли печі обпалювання окатишів, що несуть основне навантаження в технологічному процесі виробництва окатишів. Деталі цього агрегату працюють в важких умовах динамічних навантажень, під впливом підвищених температур (до 570С). Здебільшого, термін використання будь-якого обладнання або машини залежить від довговічності лише декількох відповідальних деталей, що в процесі експлуатації витримують найбільші навантаження і тому, для забезпечення надійної і тривалої роботи обладнання основну увагу слід приділяти підвищенню стійкості саме таких деталей. В агрегаті обпалювання окатишів до такого типу деталей можна віднести ланки і бокові плити тягнучого ланцюга. В результаті проведеного аналізу встановлено, що вихід з ладу хоча б однієї з декількох тисяч працюючих ланок ланцюга призводить до повної зупинки агрегату обпалювання окатишів, при цьому матеріальні збитки дорівнюють сотням тисяч гривень. Тому, до матеріалу, з якого виготовляють ці деталі ставлять жорсткі вимоги, в першу чергу це високий рівень показників міцності (В 500МПа) та стабільність механічних характеристик під час тривалої експлуатації в умовах підвищених температур. В наш час ланки тягнучого ланцюга та бокові плити виробляють з високолегованої литої сталі 40Х24Н12СЛ. Цій сталі притаманна достатньо висока міцність (В 500МПа) у поєднанні з високою пластичністю (15-18%). Цей комплекс показників забезпечує надійну роботу деталей на протязі одного року експлуатації, але високий вміст у складі сталі нікелю та хрому значно підвищує собівартість кінцевої продукції, що економічно невигідно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗРОБКА ТА ВПРОВАДЖЕННЯ ЕКОНОМНОЛЕГОВАНОЇ ТЕПЛОСТІЙКОЇ СТАЛІ ДЛЯ ВИЛИВОК ГІРНИЧО-МЕТАЛУРГІЙНОГО ОБЛАДНАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок