Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИКА АРХІТЕКТУРНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА ДОНБАСУ, ЩО МІСТИТЬ ПОРУШЕНІ ТЕРИТОРІЇ

МЕТОДИКА АРХІТЕКТУРНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА ДОНБАСУ, ЩО МІСТИТЬ ПОРУШЕНІ ТЕРИТОРІЇ

Назва:
МЕТОДИКА АРХІТЕКТУРНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА ДОНБАСУ, ЩО МІСТИТЬ ПОРУШЕНІ ТЕРИТОРІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,44 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ТАБОЛІНА Тетяна Василівна
УДК 711.168
МЕТОДИКА АРХІТЕКТУРНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ
МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА ДОНБАСУ, ЩО МІСТИТЬ ПОРУШЕНІ ТЕРИТОРІЇ
18.00.01 – Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата архітектури
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі архітектурного проектування Донбаської національної
академії будівництва і архітектури (ДонНАБА)
Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник:
кандидат архітектури, доцент Чемакіна Октябрина Володимирівна,
Донбаська національна академія будівництва і архітектури
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор Ніколаєнко Володимир Анатолійович,
Полтавський національний технічний університет ім.. Ю. Кондратюка;
кандидат архітектури, доцент Древаль Ірина Владиславівна,
Харківська державна академія міського господарства
Провідна установа: Київський національний університет будівництва і архітектури
Захист відбудеться “ ” _____________2005 р. о ______ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.056.02 при Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури зі адресою: 61002, м. Харків, вул. Сумська, 40, архітектурний факультет.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного технічного університету, будівництва та архітектури за адресою: 61002, м, Харків, вул. Сумська, 40.
Автореферат розісланий “ ”______________ 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор архітектури О.О. Фоменко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність обраної теми дослідження і необхідність розробки методики архітектурної реабілітації міського середовища Донбасу, що містить порушені території, обумовлена спрямованістю на вирішення пріоритетних державних завдань щодо створення повноцінних містобудівних умов, позбавлених явищ екологічної напруженості.
Характер територіальної концентрації містобудівних утворень Донбасу обумовлений природно-географічними й історичними умовами, галузевими особливостями промисловості, умовами формування функціонально-планувальних одиниць та інженерно-транспортної інфраструктури, локалізацією порушених територій. Масові порушення земель гірничодобувними, металургійними, енергетичними і комунальними підприємствами, нагромадження відходів промислових підприємств призводять до нераціонального використання земельних ресурсів, погіршення умов навколишнього середовища, зміни екологічної рівноваги в районі розробки родовищ, використання для цілей містобудування орних і залісених угідь, низької природно-ландшафтної привабливості територіального потенціалу регіону, втрати цілісного композиційного шару містобудівних утворень. Площі порушених територій у містах Донбасу складають від 15% до 32% загальної площі міських територій, створюють особливі образи індустріального пейзажу у межах міста.
Розробка методичних основ підвищення якості міського середовища Донбасу – одна з найбільш складних проблем, ядром якої є більш глибоке пізнання й освоєння особливостей генезісу і розвитку порушених територій як компонентів міського середовища. Аналіз наукових розробок по цій проблемі характеризується, з одного боку, значимістю змісту і кількістю літературних джерел з досить великим обсягом зафіксованих прикладів інженерної та біологічної рекультивації порушених територій, з іншого боку – недостатністю розробки спеціалізованих питань у теоретично-прикладних висновках, визначеним відставанням містобудівних рішень від запитів архітектурної практики формування міського середовища, що містить порушені території, неповним описом особливостей, параметрів і інших характеристик порушених територій, необхідних для достатньої обґрунтованості й ефективності проектних рішень.
Необхідність швидкої адаптації міського простору до соціально-функціональних вимог, що змінюються, за умови збереження його архітектурної упорядкованості, ставить перед теорією архітектури завдання розробки методики архітектурної реабілітації міського середовища Донбасу, що містить порушені території.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: МЕТОДИКА АРХІТЕКТУРНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ МІСЬКОГО СЕРЕДОВИЩА ДОНБАСУ, ЩО МІСТИТЬ ПОРУШЕНІ ТЕРИТОРІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок