Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОГЕННОЇ БЕЗПЕКИ ЗВАРНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ВИРОБНИЦТВ

НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОГЕННОЇ БЕЗПЕКИ ЗВАРНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ВИРОБНИЦТВ

Назва:
НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОГЕННОЇ БЕЗПЕКИ ЗВАРНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ВИРОБНИЦТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,78 KB
Завантажень:
458
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
державний екологічний інститут
міністерства охорони навколишнього природного середовища україни
ІВАНЕНКО КОСТЯНТИН МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 502.7(3):577.4+620.194:620.197+621.7:669.788
УДК 504.062:621.791.052:66.013
НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ
ТЕХНОГЕННОЇ БЕЗПЕКИ ЗВАРНИХ КОНСТРУКЦІЙ
ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ВИРОБНИЦТВ
21.06.01 – Екологічна безпека
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Чернігівському державному технологічному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Старчак Валентина Георгіївна,
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, завідувач кафедри “Екологія та техногенна безпека”
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Крайнов Ігор Павлович,
Міжвідомчий екологічний центр НАН України, професор кафедри геоекології та конструктивної географії
кандидат технічних наук, доцент
Замай Жанна Василівна,
Чернігівський державний педагогічний університет імені Т.Г. Шевченка, доцент кафедри хімії
Захист дисертації відбудеться 27.12.2007р. о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради – К26.880.01 в Державному екологічному інституті Міністерства охорони навколишнього природного середовища України за адресою 03035, Київ-35, вул. Урицького, 35.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Державного екологічного інституту Міністерства охорони навколишнього природного середовища України за адресою 03035, Київ-35, вул. Урицького, 35.
Автореферат розісланий 26.11.2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої
вченої ради К26.880.01
к.т.н., доцент М.М. Тимошенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Відомо, що серед основних методів захисту довкілля найбільш ефективними є технологічні методи (прямі – вдосконалення технологічних процесів та обладнання і непрямі – утилізація відходів). Одним з важливих технологічних процесів для всіх галузей промисловості є зварювальні процеси. Якість зварювання, зварних з’єднань обумовлює певний рівень ризику техногенних аварій, бо в 90% випадків катастрофічні руйнування відбуваються по зварному шву. Тому об’єктом дослідження було вибрано екоаудит зварних з’єднань.
Найважливішим показником рівня технологічного розвитку країни є ступінь утилізації відходів виробництва, споживання і зменшення екологічного збитку навколишньому природному середовищу. Екологічний збиток від неутилізованих відходів, містить в собі забруднення ґрунту, повітряного і водного басейнів. Це часто обумовлює підвищення інтенсивності руйнування дорогих технічних споруджень і зварних металоконструкцій і викликає, накопичення техногенного забруднення в навколишньому середовищі (НС). Руйнування зварних конструкцій (ЗК) є в 80-90% випадків основною причиною техногенних аварій і екологічних катастроф. Тому набуває важливого значення розробка комплексної системи екоаудиту по забезпеченню ресурсозбереження і техногенної безпеки експлуатації ЗК в агресивних середовищах екологічно небезпечних виробництв (ЕНВ), з одержанням інтегрованого природоохоронного ефекту (ІПЕ), за рахунок застосування ефективних технічних засобів захисту НС. До їх числа відносяться синергічні захисні композиції (СЗК) на вторинній сировині (відходи виробництва, споживання) зі зниженою екологічною небезпекою, особливо в умовах кооперативного впливу електромагнітних полів. Ця актуальна задача промислової екології набуває ще велику гостроту і нагальність у зв'язку з щорічними матеріальними (до 9-12% металофонду України) і економічними втратами (до 4% від валового національного продукту), а також внаслідок зовсім недостатньої забезпеченості (лише на 4-5%) промисловості засобами захисту від агресивного впливу робочих середовищ ЕНВ. Відомі технічні захисні композиції не завжди екологічні й ефективні для захисту окремих зон зварних з'єднань: зони термічного впливу (ЗТВ), зварного шва (ЗШ) і основного металу (ОМ). Екоаудит ЗК досить обмежено описано в науково-технічній літературі і тому вимагає поглибленого вивчення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАУКОВО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТЕХНОГЕННОЇ БЕЗПЕКИ ЗВАРНИХ КОНСТРУКЦІЙ ЕКОЛОГІЧНО НЕБЕЗПЕЧНИХ ВИРОБНИЦТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок