Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРИРОДООХОРОННОГО НАПРЯМКУ

УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРИРОДООХОРОННОГО НАПРЯМКУ

Назва:
УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРИРОДООХОРОННОГО НАПРЯМКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,78 KB
Завантажень:
284
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Загорій Олена Володимирівна
УДК 504:336.714
УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ ПРИРОДООХОРОННОГО НАПРЯМКУ
Спеціальність 08.08.01 – Економіка природокористування і охорони
навколишнього середовища
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ОДЕСА – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському державному екологічному університеті Міністерства освіти та науки України.
Науковий керівник | кандидат економічних наук, доцент,
Губанова Олена Ростиславівна,
Одеський державний екологічний університет
Міністерства освіти і науки України
доцент кафедри менеджменту природоохоронної діяльності
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук,
старший науковий співробітник,
Галушкіна Тетяна Павлівна,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України,
головний науковий співробітник відділу економічного регулювання природокористування
кандидат економічних наук, доцент,
Літовченко Ірина Львівна,
Одеський державний економічний університет
Міністерства освіти та науки України
доцент кафедри маркетингу та економіки туризму
Провідна установа | Інститут регіональних досліджень НАН України, відділ регіональної екологічної політики
(м. Львів)
Захист відбудеться "27" березня 2003 р. о 14-00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, за адресою 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий "25" лютого 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Успіх економічних реформ в Україні не в останню чергу залежить від кардинальної перебудови вітчизняної системи регулювання інвестиційної діяльності природоохоронного напрямку, приведення її у відповідність з вимогами до аналогічних структур у країнах з розвинутою ринковою економікою. Збереження якості навколишнього середовища є найважливішою задачею держави, оскільки від його стану, поряд з іншими факторами, залежить сталість соціально-економічного розвитку країни.
Стратегічно важливим у сфері рішення економіко-екологічних проблем є забезпечення раціонального природокористування і гарантій екологічної безпеки, що передбачає здійснення господарської діяльності з мінімальними екодеструктивними наслідками.
Однак, у зв'язку з необхідністю прийняття рішень в умовах невизначенності, недостатнім обсягом венчурного капіталу, інвестування природоохоронних заходів уявляється малопривабливою сферою господарської діяльності. В той же час ряд інвестиційних проектів є високорентабельними.
Велике значення в даному аспекті має вибір оптимального об'єкта інвестування з альтернативних бізнесів-проектів, складених з урахуванням витрат на природоохоронні заходи, визначення пріоритетності інвестування природоохоронної діяльності в порівнянні з іншими напрямками, що вимагають капітальних вкладень, в умовах ризику.
З огляду на вищевикладене, актуальним постає управління ризиками інвестиційної діяльності природоохоронного напрямку. У вітчизняній літературі дана проблема одержала незначне відображення, тому використання світового досвіду допомагає уникнути складностей у розвитку інвестиційної сфери, полегшує просування по шляху реформування. Однак механічне копіювання методів, що використовуються закордонними економістами, уявляється недоцільним, оскільки занадто різними є умови, на яких базуються механізми регулювання перехідної економіки й економіки з розвинутим ринковим господарством. Методи і форми організації інвестиційної діяльності природоохоронного напрямку, що запозичаються, мають бути скориговані з урахуванням нинішнього етапу розвитку України.
Актуальність управління ризиками інвестиційної діяльності природоохоронного напрямку і економічне значення вивчення проблеми на підставі закордонного досвіду, необхідність його теоретичного обміркування і розробки конкретних напрямків використання, адаптованих до умов сучасної України, обумовили вибір теми дисертаційної роботи, сформували її мету, задачі і структуру.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ РИЗИКАМИ ІНВЕСТИЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРИРОДООХОРОННОГО НАПРЯМКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок