Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ВИЩОЇ ШКОЛИ В ХАРКОВІ У ПЕРІОД ТИМЧАСОВОЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ (друга половина 50-х – перша половина 60-х років ХХ ст..)

РОЗВИТОК ВИЩОЇ ШКОЛИ В ХАРКОВІ У ПЕРІОД ТИМЧАСОВОЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ (друга половина 50-х – перша половина 60-х років ХХ ст..)

Назва:
РОЗВИТОК ВИЩОЇ ШКОЛИ В ХАРКОВІ У ПЕРІОД ТИМЧАСОВОЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ (друга половина 50-х – перша половина 60-х років ХХ ст..)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,26 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА


ДОМБРОВСЬКА СВІТЛАНА МИКОЛАЇВНА
УДК 94(477.54):378.4 “19”
РОЗВИТОК ВИЩОЇ ШКОЛИ В ХАРКОВІ У ПЕРІОД ТИМЧАСОВОЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ
(друга половина 50-х – перша половина 60-х років ХХ ст..)
спеціальність 07.00.01 – історія України
 
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук

ХАРКІВ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному Соломоновому університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - кандидат історичних наук, доцент
Безрук Сергій Іванович,
Харківський Національний університет внутрішніх справ
доцент кафедри теорії та історії держави і права
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Бондарєв Єгор Олексійович
Харківський національний педагогічний
університет ім. Г.С. Сковороди
завідувач кафедри всесвітньої історії
кандидат історичних наук, доцент
Посохова Людмила Юріївна
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна
доцент кафедри історії України
Провідна установа: . Донецький національний
університет Міністерства освіти і науки
України, кафедра історії України.
Захист відбудеться 28 квітня 2006 року о 15.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл..Свободи,4, ауд.V –58.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4.
Автореферат розісланий 23 березня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.П. Пугач
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЇ
Актуальність теми. В умовах формування і становлення української державності все більшого значення набуває глибоке і всебічне вивчення процесів демократизації та лібералізації суспільства на різних етапах його існування. Дослідження проблем, які тією чи іншою мірою торкаються становлення демократії, є одним із найважливіших завдань сучасної історичної науки.
До числа актуальних дослідницьких проблем належить період тимчасової лібералізації тоталітарної системи в нашій країні у другій половині 50-х - першій половині 60-х років ХХ ст., у рамках якого сталися значні зміни в суспільстві, багато з яких не були досі висвітлені в історичній науці. До маловивчених проблем належить реформування системи освіти, спроби її демократизації і вдосконалення.
Досвід часткової лібералізації радянського суспільства, в другій половині 50-х – першій половині 60-х років ХХ ст., реформування освітньої системи, спроби привести її у відповідність до вимог часу мають безумовний науковий інтерес, адже сучасне реформування не може бути успішним без урахування історичного досвіду. Зростання уваги до вищої освіти є ключовим компонентом суспільного розвитку.
Вивчення історії реформування системи вищої освіти дозволяє порівнювати, зіставляти процеси, що відбувалися у вищій освіті України в другій половині 50-х - першій половині 60-х років ХХ ст. і в сучасний період. Такий аналіз дає можливість отримати цілісну картину розвитку цієї системи, провести паралелі і аналогії, виявити закономірності перебігу процесів, урахування яких не зайве для сучасної ситуації в освіті.
Тема дисертації - розвиток вищої школи в період тимчасової лібералізації тоталітарної системи у другій половині 50-х – першій половині 60-х років ХХ ст. у Харкові – одному з провідних центрів вищої освіти в Україні.
Мета дослідження - дослідити вищу школу в умовах тимчасової лібералізації, проаналізувати вплив процесів демократизації, що відбувалися в суспільстві у другій половині 50-х - початку 60-х рр., на стан і розвиток вищої освіти.
Об'єкт дослідження - розвиток вищої освіти в Україні в другій половині 50-х - першій половині 60-х років ХХ ст.
Предмет дослідження - розвиток вищої освіти в другій половині 50-х - першій половині 60-х років ХХ ст. на прикладі Харкова - одного із найбільших вузівських центрів України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗВИТОК ВИЩОЇ ШКОЛИ В ХАРКОВІ У ПЕРІОД ТИМЧАСОВОЇ ЛІБЕРАЛІЗАЦІЇ ТОТАЛІТАРНОЇ СИСТЕМИ (друга половина 50-х – перша половина 60-х років ХХ ст..)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок