Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТОЧНОСТІ ОБРОБКИ ТА ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ ПОВЕРХНЕВОГО ПРОШАРКУ ЗУБЧАТИХ РЕЙОК

ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТОЧНОСТІ ОБРОБКИ ТА ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ ПОВЕРХНЕВОГО ПРОШАРКУ ЗУБЧАТИХ РЕЙОК

Назва:
ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТОЧНОСТІ ОБРОБКИ ТА ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ ПОВЕРХНЕВОГО ПРОШАРКУ ЗУБЧАТИХ РЕЙОК
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,27 KB
Завантажень:
72
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
“ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ”
Клочко Олександр Олександрович
УДК 621.914.5
ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТОЧНОСТІ
ОБРОБКИ ТА ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ
ПОВЕРХНЕВОГО ПРОШАРКУ ЗУБЧАТИХ РЕЙОК
Спеціальність 05.02.08 – технологія машинобудування
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі металорізальні верстати та інструменти Донбаської державної машинобудівної академії Міністерства освіти і науки України, м.Краматорськ
Науковий керівник | доктор технічних наук, доцент
Мельніченко Олександр Анатольєвич,
Українська інженерно-педагогічна академія Міністерства освіти і науки України, м.Харків, завідувач кафедри металорізальних верстатів та теорії різання металів.
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Мовшович Олександр Якович,
Харківський науково-дослідний інститут технології машинобудування Державного комітету промислової політики України, м.Харків, головний інженер;
кандидат технічних наук, доцент
Гордєєв Андрій Сергійович,
Української інженерно-педагогічноі академії Міністерства освіти і науки України, м.Харків, доцент кафедри технології машинобудування.
Провідна установа: | Відкрите акціонерне товариство “Мотор Січ” Державного комітету промислової політики України, м.Запоріжжя.
Захист відбудеться " 29 " березня 2001 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.050.12 у Національному технічному університеті “Харківський політехнічний інститут” за адресою: 61002, м.Харків, вул.Фрунзе,21.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного технічного університета “Харківський політехнічний інститут”
Автореферат розісланий " 28 " __лютого__2001 р.
За вченого секретаря
спеціалізованої вченої ради | Карпусь В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Надійність і довговічність механізмів і машин у т.ч. із зубчатими рейочними передачами (ЗРП): супортних вузлів унікальних токарних верстатів для обробки роторів 250-тонних турбін, валків прокатних станів, поліграфічних машин, шахтних роботів по постановці скрепей, унікальних грузопассажирських рейкових ліфтопід’ємних машин для будівництва димових залізобетонних труб висотою до 250 метрів конструкції ЦПКБ “Ліфтмаш”, залізничної техніки значною мірою визначаються точністю виготовлення й експлуатаційних властивостей деталей (ізносостікостью, коефіцієнтом тертя, контактною твердістю). Експлуатаційні властивості характеризуються станом поверхневого прошарку робочих поверхонь ЗРП і визначаються технологією їхнього виготовлення. Процес розвитку технології машинобудування підтверджує зростаюче значення наукового обґрунтування технологічного забезпечення (ТЗ) точності виготовлення і системи параметрів поверхневого прошарку (ПП) деталей машин. Відсутність наукового підходу до забезпечення точності і призначенню параметрів стану робочих поверхонь зубчатих рейок (ЗР) приводить до необґрунтованого завищення вимог і подорожчанню машин, що випускаються, без належного підвищення їхньої надійності. Несуча здатність і контактна взаємодія робочих поверхонь ЗР залежать не тільки від параметрів шорсткості, але і від стану поверхневого прошарку в цілому (макровідхилення, волнистости, шорсткості, фізико-хімічних властивостей). Для встановлення об'єктивних закономірностей необхідно всі технологічні операції розглядати у взаємозв'язку, тому що кінцеві параметри точності і ПП формуються під впливом усього технологічного комплексу виконуваних операцій, з огляду на дію технологічної спадковості. Таким чином, резервом для досягнення надійності і довговічності механізмів і машин з ЗРП: є науково обґрунтоване технологічне забезпечення точності виготовлення і параметрів стану ПП.
У зв’язку зі сказаним, в роботі вирішується актуальна і маюча важливе народногосподарське значення задача розробки і впровадження високопродуктивного технологічного забезпечення якості обробки та показників якості поверхневого прошарку зубчатих рейок.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТЕХНОЛОГІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ТОЧНОСТІ ОБРОБКИ ТА ПОКАЗНИКІВ ЯКОСТІ ПОВЕРХНЕВОГО ПРОШАРКУ ЗУБЧАТИХ РЕЙОК

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок