Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА

МОДЕЛЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА

Назва:
МОДЕЛЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,59 KB
Завантажень:
24
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кононов Олег Юрійович
УДК 330.4:658.15
МОДЕЛЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК
СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА
Спеціальність 08.03.02 – економіко-математичне моделювання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Харків - 2004
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна,
Міністерство освіти та науки України.
Науковий керівник - | доктор економічних наук, професор
Клебанова Тамара Семенівна,
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри економічної кібернетики.
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Пушкар Олександр Іванович,
Харківський державний економічний університет, завідуючий кафедрою обчислювальної техніки та програмування;
кандидат економічних наук, доцент
Іванов Сергій Миколайович,
Донецький національний університет, доцент кафедри математики та математичних методів в економіці.
Провідна установа - | Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
кафедра економічної кібернетики,
Міністерство освіти і науки України.
Захист дисертації відбудеться “12” лютого 2004р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради, шифр К 64.055.02, у Харківському державному економічному університеті за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного економічного університету за адресою: 61001, м. Харків, пр. Леніна, 9-а
Автореферат розісланий “10” січня 2004р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Красноносова О.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Трансформаційний етап розвитку економіки України обумовлює динамічні зміни зовнішнього та внутрішнього середовищ виробничо-економічних систем (ВЕС), у т.ч. підприємств. Ці зміни визначаються значною різноманітністю дестабілізуючих факторів, а саме: нестабільністю податкової політики держави; нерозвиненістю ринку виробничих ресурсів; високим зносом основних виробничих фондів, що викликає збої в процесі виробництва; високими темпами інфляції; низьким рівнем купівельної спроможності, тощо.
Кожний із перерахованих вище факторів значно впливає на процеси формування різного роду накопичень у вигляді обладнання, виробничих площ, коштів, дебіторської і кредиторської заборгованості, матеріальних запасів сировини та готової продукції і т.д., що характеризують капітал ВЕС. Перераховані складові розглядаються як характеристики структури капіталу підприємства, що визначають його ефективність.
Аналіз функціонування українських ВЕС протягом ряду років показав, що вплив цих дестабілізуючих факторів призводить до значних диспропорцій у структурі капіталу. Так, рівень зносу основних фондів за різними галузями промисловості в середньому складає 60-70%, рівень кредиторської заборгованості перевищує рівень дебіторської в 2-7 разів і т.ін. Це викликає аритмію у русі фінансових і матеріальних потоків системи, зниження ефективності функціонування ВЕС, призводить до банкрутства підприємства.
Таким чином, управління структурою капіталу ВЕС в умовах високодинамічного зовнішнього середовища повинне ґрунтуватися на адаптивних принципах, які дозволяють здійснювати гнучке управління його характеристиками.
Значний внесок в теорію адаптивного управління внесли як вітчизняні, так і зарубіжні автори, а саме: Забродский В.А., Клебанова Т.С., Ковалёв В.В., Крейнина М.Н., Петренко В.Л., Скурихин В.И., Форрестер Дж. та ін. Однак деякі питання побудови адаптивних моделей управління структурою капіталу, що відображають вплив різних дестабілізуючих факторів, не знайшли належного відображення в наукових дослідженнях, що обумовлює виникнення ряду проблем в управлінні структурою капіталу українських ВЕС.
Актуальність даної проблеми на сучасному етапі розвитку України, її теоретичне та практичне значення, необхідність розробки інструментарію адаптивного управління структурою капіталу визначили вибір теми дисертаційної роботи, мети та задач дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: МОДЕЛЮВАННЯ ДИНАМІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК СТРУКТУРИ КАПІТАЛУ ПІДПРИЄМСТВА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок