Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУЧАСНІ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА

СУЧАСНІ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА

Назва:
СУЧАСНІ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
42,99 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
МЕЩАНІНОВ ОЛЕКСАНДР ПАВЛОВИЧ
УДК 378.1(477)
СУЧАСНІ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ
ОСВІТИ В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА
13.00.04 – Теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий консультант: доктор філософських наук, професор, дійсний член АПН України
Зязюн Іван Андрійович, директор Інституту педагогіки і психології
професійної освіти АПН України, м. Київ
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України
Гончаренко Семен Устимович, головний науковий співробітник
відділу дидактики професійної освіти Інституту педагогіки і
психології професійної освіти АПН України
доктор педагогічних наук, професор, дійсний член АПН України
Прокопенко Іван Федорович, ректор Харківського національного
педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди
доктор педагогічних наук, професор Сагарда Володимир Васильович,
професор кафедри педагогіки і психології Ужгородського національного
університету
Провідна установа: Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України (кафедра педагогіки).
Захист відбудеться “23” листопада 2005 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розісланий 21 жовтня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Україна переживає докорінні зміни соціально-економічних відносин в організації життєдіяльності країни. Освітні процеси в країні мають відповідати цим змінам, сприяти трансформаційним перетворенням, адаптуватися до них. Університетська освіта є особливою, оскільки впливає на соціально-економічні процеси перетворення сьогодення і забезпечує майбуття підготовки нового покоління професіоналів, формуючи високоякісний людський та соціальний капітал. Власне, людський капітал і є основним ресурсом для забезпечення розвитку України у постіндустріальну епоху. Університетська освіта є таким осередком науки та культури, який передає знання, уміння та навички молодому поколінню, формує світогляд, культуру, мораль кожного випускника – майбутнього суспільства. Університетська освіта в сучасних умовах має пріоритетне значення, відноситься до фундаментальних основ забезпечення розвитку соціально-економічної системи України.
Значущість наукової проблеми розвитку університетської освіти України визначається суттю педагогічної системи, перед якою ставиться завдання якнайширшого залучення молодого покоління до доброчинності та обережного ставлення як до себе, так і до інших, до довкілля з метою його збереження, дотримання балансу, рівноваги, гармонійного розвитку суспільства.
Як зазначає С.У. Гончаренко, принциповою особливістю університетської освіти є її фундаментальність та органічне поєднання навчання з науковими дослідженнями. Принципово змінюється і характер навчання, що набуває все виразніших рис наукового дослідження, передусім моделювання.
Інноваційність університетської системи освіти полягає у її єдності з установами освіти, науки, культури, місцевим самоврядуванням, спортивними організаціями, банками, фірмами, які об’єднуються для спільного досягнення суспільно важливої мети у поступі регіонів, часто-густо з нерівнозначними соціально-економічними показниками. Це своєрідний консорціум університету та установ, що утворюють мережу ефективного доступу до навчання, здобуття, поширення та поєднання знань, різновидів досвіду, культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27 Реферат на тему: СУЧАСНІ МОДЕЛІ РОЗВИТКУ УНІВЕРСИТЕТСЬКОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІ: ТЕОРІЯ І МЕТОДИКА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок