Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Реструктуризація територіально-виробничих утворень: інноваційні напрямки розвитку

Реструктуризація територіально-виробничих утворень: інноваційні напрямки розвитку

Назва:
Реструктуризація територіально-виробничих утворень: інноваційні напрямки розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,17 KB
Завантажень:
170
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ РЕГІОНАЛЬНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
ГОМОНАЙ-СТРИЖКО Мар’яна Василівна
УДК 332.133.6:330.341.4:330.341.1
Реструктуризація територіально-виробничих утворень:
інноваційні напрямки розвитку
Спеціальність: 08.00.05 – Розвиток продуктивних сил
і регіональна економіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2008
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті регіональних досліджень НАН України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Шевчук Любов Теодорівна,
Інститут регіональних досліджень
НАН України, завідувач відділу.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Захарченко Володимир Іванович,
Вінницький соціально-економічний інститут Відкритого міжнародного університету розвитку людини “Україна”,
завідувач кафедри;
кандидат економічних наук, старший науковий співробітник
Шульц Світлана Леонідівна,
Інститут регіональних досліджень НАН України,
старший науковий співробітник.
Захист відбудеться “20” травня 2008 року о 11 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .154.01 по захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора наук в Інституті регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту регіональних досліджень НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
Автореферат розісланий “18” квітня 2008 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Жовтанецький В.І.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. В умовах реструктуризації промисловості України та переходу її на інноваційний шлях розвитку активізується проблема пошуку ефективних форм розміщення продуктивних сил. Формування нового етапу в еволюції і трансформації територіально-виробничих утворень (ТВУ), як засвідчує світовий досвід, пов'язане з появою новітніх форм територіальної організації виробництва. Вказані ТВУ є стійким територіальним скупченням виробничих об’єктів, яке характеризується відповідним ступенем їх локалізації у господарському та економічному просторі, різними розмірами, концентрацією виробничих ресурсів та структурними особливостями. Від характерних ознак функціонування цих утворень залежить додаткова ефективність виробництва та економічної діяльності міста загалом. Практика доводить, що цю додаткову ефективність виробництва можна отримати за рахунок розташування на спільній території, використання спільної інфраструктури, впровадження технологічних інновацій та інноваційних форм організації виробництва у виробничі процеси, розвитку механізмів новітньої економіки, зокрема мережної.
Зміни економічного курсу в державі призвели до руйнації ТВУ та їх деформації, що загострило потребу у поглибленому дослідженні цих процесів. Адже в період адміністративно-командної економіки ТВУ виступали продуктом науково-технічної революції та ідеологічних установок, які відповідали умовам державної власності на засоби виробництва. В період гострої затяжної національно-економічної кризи 90-х років в Україні відбулася руйнація старої неефективної системи жорсткого директивного планування, наслідком чого стала дезорганізація функціонування як ТВУ, так і міського господарства в цілому. В результаті недостатньо розробленими залишалися питання типології, спеціалізації і комплексного розвитку ТВУ, зокрема промвузлів, промзон та інших промислових утворень. Не одержали всебічного висвітлення питання економічної оцінки факторів і умов розвитку ТВУ. Не розроблені методи визначення економічної ефективності підприємств в умовах територіальної концентрації діючих і реконструйованих ТВУ. Практично не висвітлювалися в наукових публікаціях проблеми ТВУ великих міст, оскільки в їх склад входила значна кількість підприємств оборонного комплексу країни.
Таким чином, сьогодні на порядок денний поставлено питання життєздатності ТВУ, умов їх виживання, можливостей їх реструктуризації та ставлення суспільства до них в найближчій перспективі як до форм територіальної організації виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Реструктуризація територіально-виробничих утворень: інноваційні напрямки розвитку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок