Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЯРОШЕНКО АЛЛА ОЛЕКСАНДРІВНА ФОРМУВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ В СУЧАСНІЙ ВИЩІЙ ШКОЛІ ЗАСОБАМИ ГУМАНІТАРНИХ НАУК (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

ЯРОШЕНКО АЛЛА ОЛЕКСАНДРІВНА ФОРМУВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ В СУЧАСНІЙ ВИЩІЙ ШКОЛІ ЗАСОБАМИ ГУМАНІТАРНИХ НАУК (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

Назва:
ЯРОШЕНКО АЛЛА ОЛЕКСАНДРІВНА ФОРМУВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ В СУЧАСНІЙ ВИЩІЙ ШКОЛІ ЗАСОБАМИ ГУМАНІТАРНИХ НАУК (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,58 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
інститут ВИЩОЇ ОСВІТИ
Академія педагогічних наук України
УДК: 141.7 (37.013.73)
ЯРОШЕНКО АЛЛА ОЛЕКСАНДРІВНА
ФОРМУВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ
В СУЧАСНІЙ ВИЩІЙ ШКОЛІ
ЗАСОБАМИ ГУМАНІТАРНИХ НАУК
(СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)
09.00.03 соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Київ 2003
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті вищої освіти АПН України
Науковий керівник кандидат філософських наук, доцент
Абрамов Володимир Іванович,
Національна Академія оборони України,
кафедра теорії державного та військово-
соціального управління, професор
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Крисаченко Валентин Семенович,
Національний інститут стратегічних
досліджень при Адміністрації Президента
України, відділ загальних проблем
національної безпеки, завідувач відділу
кандидат філософських наук, доцент
Мачульський Борис Григорович,
Київський національний економічний
університет, Міністерство освіти і науки
України, кафедра філософії.
 
Провідна установа: НТУУ “Київський політехнічний інститут”,
Міністерство освіти і науки України,
кафедра філософії
Захист відбудеться “_09_” _жовтня__ 2003 р. о_14_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.456.01 Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, зал засідань, 9-ий поверх.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту вищої освіти Академії педагогічних наук України за адресою: 01014, м. Київ, вул. Бастіонна, 9, восьмий поверх.
Автореферат розісланий “_08_” __вересня___ 2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Горбунова Л.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена ходом глобальних змін, які відбуваються в нашій державі, потребами сучасного суспільного розвитку, необхідністю рішучого повороту до вирішення комплексу політичних, економічних, соціальних та інших проблем, а також в контексті розвитку сучасної освіти.
Розгорнуті і закріплені Конституцією України, означені орієнтації розглядаються нами як перша складова ідеології українського законотворчого процесу загалом, освітніх законів, зокрема. Важливе значення для визначення форм і методів гуманітаризації освітнього процесу має здійснення “Концептуальних засад гуманітарної освіти в Україні”, затверджених Міністерством освіти України у грудні 1995 року. В сучасній вітчизняній освіті велику увагу потрібно приділити формуванню духовних цінностей молоді. Вирішальну роль тут покликана зіграти гуманітарна освіта, адже загальнолюдські культурні цінності мають ключове значення для розвитку українського суспільства. Нові завдання гуманітарної освіти вимагають розгорнутого філософського, соціально-етичного, ціннісного обгрунтування гуманітарної складової освіти України.
Важливо враховувати, що нині посилюється відкритість системи цінностей особистості притокам нової інформації, нових ідей і рішень. Цінність — універсальна категорія, що дозволяє виправдати і зрозуміти, наповнити новими смислами життя людини. Все це вказує на актуалізацію кола теоретичних проблем, пов’язаних із вивченням системи цінностей. Від спрямованої освіти залежить характер і світогляд наступних поколінь людей.
Пізнання факторів і механізмів впровадження системи цінностей в освіту з урахуванням їх прояву та функціонування на рівні конкретних підсистем освіти можливо здійснити дотримуючись єдності підходів на трьох рівнях: міжнародних, державних та освітньо-галузевих. Йдеться передувсім про розробку концепції цінностей в освіті засобами гуманітарних дисциплін. Однією з таких дисциплін є соціальна філософія, загальнонавчальна, культурна і морально-виховна функції якої мають розгортатися в парадигмі пріоритету гуманістичних надбань людства з метою гуманізації людських відносин та реалізації людських цінностей. Усім своїм змістом гуманітарна освіта має бути спрямована на людину в усій повноті її природничого і суспільно-індивідуального буття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЯРОШЕНКО АЛЛА ОЛЕКСАНДРІВНА ФОРМУВАННЯ ДУХОВНИХ ЦІННОСТЕЙ В СУЧАСНІЙ ВИЩІЙ ШКОЛІ ЗАСОБАМИ ГУМАНІТАРНИХ НАУК (СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКИЙ АСПЕКТ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок