Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖЕТНІЧНИХ ВІДНОСИН СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖЕТНІЧНИХ ВІДНОСИН СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖЕТНІЧНИХ ВІДНОСИН СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,33 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
НАЗАРЕНКО ГАЛИНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 008:37.064.3-054.57: „3752”
ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖЕТНІЧНИХ ВІДНОСИН СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.07. – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем виховання Академії педагогічних наук України.
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Чорна Катерина Іванівна,
Інститут проблем виховання АПН України,
завідувачка лабораторії
морального та етичного виховання
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Коберник Олександр Миколайович,
директор Інституту природничо-математичної та
технологічної освіти Уманського державного
педагогічного університету ім. Павла Тичини;
кандидат педагогічних наук,
старший науковий співробітник
Мацейків Тетяна Іванівна,
Інститут педагогіки АПН України,
старший науковий співробітник
лабораторії суспільствознавчої освіти
Захист відбудеться „19 ” червня 2007 р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К. 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою: 04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту проблем виховання АПН України (04060, м.Київ, вул. М.Берлинського, 9.)
Автореферат розісланий „ 19 ” травня 2007 р.
 
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Масол
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. На сучасному етапі становлення громадянського суспільства, утвердження загальнодержавної політичної нації та інтеграції України до загальноєвропейського співтовариства дедалі більшої гостроти набуває проблема виховання культури міжетнічних відносин особистості. Міжетнічне зближення у процесі націєтворення має відбуватися на основі розвитку етнокультур, адже лише через засвоєння власних етнічних надбань можна по-справжньому опанувати загальнолюдськими духовними цінностями.
Повага до історії нашої країни разом з усвідомленням культурної самобутності етносів, що її населяють, спільності їх долі і мети забезпечують політичну єдність громадян нашої держави. Тому такою необхідною постає потреба формування у кожного громадянина України високої культури міжетнічних відносин.
Напрями державної політики в даному аспекті задекларовані у Конституції України, Декларації прав національностей України, Законі України „Про національні меншини в Україні”, Законах України „Про освіту” та „Про загальну середню освіту”, Державній національній програмі „Освіта” (Україна ХХІ століття) та інших нормативно-правових актах.
Проблема культури міжетнічних відносин має тривалу історію. Як соціально–історичне явище, вона розглядалася у філософських, соціологічних, психологічних, педагогічних працях. Теоретичній розробці проблеми міжетнічних відносин сприяли дослідження природи етносу і нації А.Агаєва, М.Бердяєва, Ю.Бромлея, Л.Гумільова, О.Здравомислова, Г.Касьянова, В.Лісового та ін.
В історії педагогічної думки ідея використання національного компоненту у вихованні поваги до культури інших народів знайшли свою реалізацію у працях Г.Ващенка, Г.Винниченка, Б.Грінченка, С.Русової, Г.Сковороди, К.Ушинського, І.Франка та ін.
У радянські часи питання змісту та методики організації інтернаціонально-патріотичного виховання школярів, а також деякі особливості міжнаціонального спілкування в учнівському колективі розглядались у дослідженнях Р.Абдулатипова, А.Агаєва, Т.Бурмистрової, О.Дмитрієва, М.Терентія, В.Фарфоровського та ін. Проте вони, виконуючи замовлення держави, не сприяли розвитку етнічної і національної самобутності у свідомості вихованців.
Проблеми шанобливого ставлення до представників інших національностей висвітлювались у сучасних фундаментальних дослідженнях з етнопедагогіки Ф.Абаєвої, Р.Байрамкулової, О.Березнюк, Ю.Гапона, Л.Маєвської, Т.Мацейків, М.Стельмаховича та ін. Окремі питання відносин між етносами в останні роки розглядалися у дисертаціях Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ВИХОВАННЯ КУЛЬТУРИ МІЖЕТНІЧНИХ ВІДНОСИН СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПОЗАУРОЧНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок