Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УДОСКОНАЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН У ПРОЦЕСІ ЗДІЙСНЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ (на прикладі Львівської області)

УДОСКОНАЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН У ПРОЦЕСІ ЗДІЙСНЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ (на прикладі Львівської області)

Назва:
УДОСКОНАЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН У ПРОЦЕСІ ЗДІЙСНЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ (на прикладі Львівської області)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,41 KB
Завантажень:
130
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЛІСОТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
КОВАЛИШИН ОЛЕКСАНДРА ФЕДОРІВНА
УДК 332.021.8/64 (477.83)
УДОСКОНАЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН
У ПРОЦЕСІ ЗДІЙСНЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ
(на прикладі Львівської області)
08.08.01 – економіка природокористування і
охорони навколишнього середовища
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі економіки Інституту землеробства і тваринництва західного регіону УААН.
Науковий керівник: доктор економічних наук, член-кореспондент УААН
Третяк Антон Миколайович,
Українська академія аграрних наук,
віце-президент.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Федоров Микола Миколайович,
Інститут аграрної економіки УААН,
завідувач відділом земельних відносин;
кандидат економічних наук
Пархуць Богдан Іванович,
Львівський філіал Інституту землеустрою УААН,
директор.
Провідна установа: Рада по вивченню продуктивних сил
України НАН України, відділ з проблем
використання та охорони земельних ресурсів, м. Київ.
Захист відбудеться ” 26 ” червня 2002 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 35.072.01 в Українському державному лісотехнічному університеті за адресою: 79057, м. Львів-57, вул. Генерала Чупринки, 103, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Українського державного лісотехнічного університету за адресою: 79057, м. Львів-57, вул. Генерала Чупринки, 101.
Автореферат розісланий ” 24 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кіндрат Р.Я.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Оптимізація структурної та інвестиційної політики з сучасною екологізацією виробництва спричинюють потребу реформування земельних відносин з урахуванням природно-економічних, соціальних та історичних особливостей.
Відновлення приватної власності на землю зумовлює поширення нових форм господарювання, введення земель у ринковий обіг, вдосконалення законодавчих актів із земельного питання, зокрема методологічного та правового забезпечення процесів оцінки їх вартості, продажу, придбання та ефективного господарювання на них. За таких умов зростають вимоги до землевпорядних, кадастрових та оціночних робіт, спрямованих на раціональне використання земельних угідь та підвищення ефективності функціонування новостворених агроформувань.
Перші практичні кроки дозволяють оцінити, наскільки правильними були ухвалені рішення, чого вдалося досягти, і водночас, які нові проблеми в галузі земельних відносин виникли з причин недостатньо розроблених законів та нормативних актів, незадовільного фінансового, організаційного та кадрового забезпечення земельної реформи.
Послаблення економічного інтересу сільськогосподарських товаровироб-ників, відсутність належного механізму використання земель, зволікання з ухваленням зважених рішень у частині законодавчого закріплення чітких та прозорих правил приватизації та володіння землею, належно обгрунтованого виз-начення вартості земельних угідь знижують позитивні результати земельної реформи. Наведені аргументи вказують на потребу розробки програми конкретних заходів, спрямованої на вдосконалення земельних відносин.
Над даними питаннями працювало багато вчених. Найвагоміший внесок у їх дослідження зробили Д.І.Гнаткович, Г.Д.Гуцуляк, В.В.Горлачук, Б.М.Данилишин, Д.С.Добряк, І.Р.Михасюк, Л.Я.Новаковський, І.А.Розумний, А.М.Третяк, М.М.Федоров та інші. В їхніх працях відображено теоретичні та практичні аспекти досліджуваної проблеми, визначено методи регулювання земельних відносин, розроблено умови й складові елементи їх становлення.
Сучасні соціально-економічні умови та природоохоронні проблеми вимагають удосконалення наявних і розробки нових положень та принципів реформування земельних відносин. Наведені аргументи зумовили вибір теми дисертації, визначили її мету і завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами. Роботу виконано згідно з програмою наукових досліджень ”Розробка наукових основ розвитку земельних відносин, раціонального використання і охорони земель в умовах аграрної реформи” (№ ДР 0196U024408:02.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: УДОСКОНАЛЕННЯ РЕГІОНАЛЬНИХ ЗЕМЕЛЬНИХ ВІДНОСИН У ПРОЦЕСІ ЗДІЙСНЕННЯ ЗЕМЕЛЬНОЇ РЕФОРМИ (на прикладі Львівської області)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок