Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНИХ ЗНАНЬ ПРО ЖИВУ ПРИРОДУ В УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНИХ ЗНАНЬ ПРО ЖИВУ ПРИРОДУ В УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

Назва:
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНИХ ЗНАНЬ ПРО ЖИВУ ПРИРОДУ В УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,21 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
На правах рукопису
КРАВЕЦЬ Наталія Богданівна
УДК 37.02:57+37.02:911.2
ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНИХ ЗНАНЬ
ПРО ЖИВУ ПРИРОДУ В УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ
13.00.09 – теорія навчання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки АПН України.
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Степанюк Алла Василівна,
Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка,
завідувач кафедри методики викладання біології.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор,
дійсний член АПН України
Ільченко Віра Романівна,
Інститут педагогіки АПН України,
завідувач лабораторії інтеграції змісту освіти;
кандидат педагогічних наук, доцент
Буяло Тетяна Євгенівна,
Національний педагогічний університет
ім. М.П. Драгоманова, доцент кафедри теорії
та методики навчання природничо-географічних дисциплін.
Провідна установа Прикарпатський національний університет
ім. В.Стефаника, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України,
м. Івано-Франківськ.
Захист відбудеться 18 травня 2007 року о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій частині Інституту педагогіки АПН України (04053, м. Київ, вул. Артема, 52-д).
Автореферат розісланий 17 квітня 2007 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Д. Березівська


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Входження України у світовий освітній простір, оновлення її суспільно-економічного життя, зміна світоглядних та ціннісних орієнтирів ставлять нові завдання до підвищення якості загальноосвітньої підготовки школярів. Удосконалення системи національної освіти передбачає вирішення низки педагогічних завдань, до числа яких належить формування системних знань учнів. Ця проблема набула в наш час особливої актуальності у зв’язку з радикальною зміною методологічних парадигм вивчення природничих наук у загальноосвітніх навчальних закладах, підвищенням їх світоглядного спрямування, ролі у розвитку системного мислення учнів, формуванні наукової картини світу, виховання екологічної культури, біосферної етики.
У педагогічній науці досліджувались різні аспекти даної проблеми, а саме: основні положення теорії формування цілісної системи якостей знань (Є.А. Красновський, І.І. Кулібаба, І.Я. Лернер); шляхи досягнення системності знань (В.І. Бондар, С.У. Гончаренко, Л.Я. Зоріна, В.Р. Ільченко, І.В. Малафіїк, П.Г. Москаленко, В.Ф. Паламарчук, А.В. Степанюк, М.А. Ушакова); засоби узагальнення та систематизації знань з природничих дисциплін (В.Г. Бейлінсон, Н.М. Буринська, І.Д. Зверєв, Д.Д. Зуєв, І.Я. Лернер, Л.М. Пермінова); методи систематизації та узагальнення знань у навчальному процесі (О.В. Комарова, Т.Є. Коршак, Ю.В. Ліцман, В.О. Онищук, В.Ф. Паламарчук, О.Я. Савченко); способи перекодування та організації навчального матеріалу: “образи природи” (К.Ж. Гуз, В.Р. Ільченко), систематизація локальних структур навчального матеріалу (А.М.Сохор), опорні сигнали (М.С. Винокур, Ю.С. Меженко, В.Ф. Шаталов, С.Д. Шевченко та інші), схеми основних зв’язків навчального матеріалу та матриці його структурних частин (Б.І. Коротяєв) тощо.
Складність та неоднозначність проблеми зумовили наявність різних концептуальних підходів до її вирішення. Так, в дослідженнях С.У. Гончаренка, Л.Я. Зоріної, Л.М.Пермінової обґрунтовано процес формування системних знань, структурованих адекватно науковій теорії. К.Ж. Гуз та В.Р.  Ільченко доводять, що в шкільному природознавстві слід прийняти структуру, адекватну структурності знань у сучасній науці з урахуванням ієрархії законів природи. Такі підходи є ефективними при організації пізнавальної діяльності школярів з навчальних предметів, об’єктом вивчення яких є нежива природа.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ СИСТЕМНИХ ЗНАНЬ ПРО ЖИВУ ПРИРОДУ В УЧНІВ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок