Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обробка числової і символьної інформації на основі розподілених представлень в задачах штучного інтелекту

Обробка числової і символьної інформації на основі розподілених представлень в задачах штучного інтелекту

Назва:
Обробка числової і символьної інформації на основі розподілених представлень в задачах штучного інтелекту
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,93 KB
Завантажень:
413
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
національна академія наук україни
інститут ПРОБЛЕМ математичних машин і систем
СЛІПЧЕНКО Сергій Віталійович
УДК 004.8: 004.838.3: 004.032.26
Обробка числової і символьної інформації на основі розподілених представлень в задачах штучного інтелекту
05.13.23 – Системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Міжнародному науково-навчальному центрі інформаційних технологій та систем НАН України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук
Рачковський Дмитро Андрійович,
Міжнародний науково-навчальний центр
інформаційних технологій та систем НАН України,
старший науковий співробітник
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, старший науковий співробітник
Різник Олександр Михайлович,
Інститут проблем математичних машин
і систем НАН України,
завідувач відділу

кандидат технічних наук
Величко Віталій Юрійович,
університет “КРОК”,
доцент

Провідна установа: Інститут кібернетики ім. В.М. Глушкова НАН України, відділ теорії цифрових математичних машин і систем, м. Київ
Захист відбудеться “ 11 ” жовтня 2006 року о 1530 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.204.01 в Інституті проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, м. Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 42.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем математичних машин і систем НАН України за адресою: 03187, м. Київ-187, проспект Академіка Глушкова, 42.
Автореферат розісланий “ 7 ” вересня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат технічних наук Ходак В.І.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Інтелектуальний аналіз даних при розв’язанні задач прогнозування та керування поведінкою складних систем, наприклад, у політичній, економічній та фінансовій сферах, включає упорядкування та структурування існуючих фактів із зазначенням відношень між ними; структурування припущень та суджень відносно цих припущень; представлення обґрунтованих думок та прогнозів. Постійне зростання об’ємів інформації збільшує складність пошуку й аналізу, внаслідок чого на передній план виходять задачі автоматизації та інтелектуалізації цих процесів, а також підвищення ефективності обробки великих масивів інформації.
Використання для вирішення вищезгаданих задач правил на основі продукцій, виводу на фреймових структурах та формального логічного виводу мало певний успіх у вузькоспеціалізованих та чітко формалізованих областях. Обмеженість можливостей таких систем обумовлена необхідністю формулювання аксіом і правил для кожного нового класу задач, в той час, як самі експерти здебільшого не формулюють універсальні аксіоми та правила, а приймають рішення, орієнтуючись на приклади з минулого досвіду. Все це стимулює розвиток підходів до вирішення задач та аналізу даних, що базуються не на загальній моделі, а на конкретних прикладах, які ще називають прецедентами, аналогами, фактами, випадками, епізодами або ситуаціями.
Для багатьох задач і предметних галузей суттєвою є інформація щодо структури об’єктів, яка повинна бути адекватно відображена у внутрішніх представленнях. Урахування структурованої інформації є найважливішою складовою міркувань за аналогією, що відкриває нові перспективи підвищення складності задач, які розв’язуються, та інтелектуалізації технології їх розв’язку.
Завдяки роботам психологів та спеціалістів у галузі інформатики (В.П. Гладун, Н.Г. Загоруйко, Д.А. Рачковський, А.І. Уйомов, K. Forbus, D. Gentner, M. Hesse, K. Holyoak, J. Hummel, A. Markman, P. Thagard) в моделюванні міркувань за аналогією досягнуто значного прогресу. Методи та моделі міркувань за аналогією мають великий практичний потенціал. На їх основі розроблюються системи, що основані на знаннях і використовуються для управління складними об’єктами, планування, класифікації, прогнозування та ін. Дослідження проводяться у рамках цілої низки значних проектів, наприклад DARPA HPKB (High Performance Knowledge Bases), RKF () та багатьох інших.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Обробка числової і символьної інформації на основі розподілених представлень в задачах штучного інтелекту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок