Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ХРИСТИЯНСЬКА СИМВОЛІКА У ПОЕЗІЇ КАТОЛИЦЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ МІЖВОЄННОГО ПЕРІОДУ ХХ СТОЛІТТЯ

ХРИСТИЯНСЬКА СИМВОЛІКА У ПОЕЗІЇ КАТОЛИЦЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ МІЖВОЄННОГО ПЕРІОДУ ХХ СТОЛІТТЯ

Назва:
ХРИСТИЯНСЬКА СИМВОЛІКА У ПОЕЗІЇ КАТОЛИЦЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ МІЖВОЄННОГО ПЕРІОДУ ХХ СТОЛІТТЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,13 KB
Завантажень:
411
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
ДМИТРІВ ІРИНА ІВАНІВНА
УДК 883.3 (09)
ХРИСТИЯНСЬКА СИМВОЛІКА
У ПОЕЗІЇ КАТОЛИЦЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ
ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ МІЖВОЄННОГО ПЕРІОДУ ХХ СТОЛІТТЯ
10.01.01 – українська література
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Львів – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії та історії української літератури Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат філологічних наук, доцент
НАБИТОВИЧ Ігор Йосипович,
Дрогобицький державний педагогічний
університет імені Івана Франка, доцент кафедри
теорії та історії української літератури
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
АНТОФІЙЧУК Володимир Іванович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича, завідувач кафедри
української літератури та журналістики
кандидат філологічних наук, доцент
МИКИТЮК Володимир Ількович,
Львівський національний університет імені Івана
Франка, доцент кафедри української літератури
імені академіка Михайла Возняка
Захист відбудеться “8” червня 2007 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.13 з філологічних наук при Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79000, м.Львів, вул. Університетська, 1.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка (м. Львів, вул. Драгоманова, 5).
Автореферат розіслано “5” травня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат філологічних наук, доцент Гарасим Я.І.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Літературне життя Західної України міжвоєнного періоду ХХ століття було вельми розмаїтим та активним. У цей час реалізовувалося багато художніх концепцій, у літературному процесі виокремлювалися нові літературні течії.
Чільне місце в літературній мозаїці посідали католицькі письменники, які, в основному, були об’єднані в групу “Логос”. Їхня творчість визначалася національною та християнською ідеями. Вони формувалися й активізували свою діяльність під впливом помітного загальнокультурного розвитку католицького руху, за підтримки католицької ієрархії, релігійних товариств, преси і видавництв. У дослідженні “Що таке “католицька література”? Огляд української літератури в 1918-1938 рр.” Теофіль Коструба пише: “Ідеал католицької літератури – це писана католиками така література, що випливає з освідомленого життя Божої ласки в письменника, є органічно (не проповідницьки) моральна, а в ділянці словесного мистецтва є гимном у честь Творця”.Коструба Т. Що таке “католицька література”. Огляд української літератури в 1918-1938 рр. // Життя і Слово. Квартальник для релігії й культури. – Ватерфорд, 1948. – Ч.1-2. – С. 59.. В основі “католицької літератури”, отож, мали б лежати світоглядні засади католицизму.
Не такою однорідною і класично догматичною є рецептивна модель Богдана-Ігоря Антонича, який, з одного боку, у “Великій гармонії” продовжив традицію української релігійної та релігійно-містичної поезії, а з іншого – задекларував певну суперечливість свідомості людини ХХ століття. Б.-І.Антонич у своєму пошуку Бога не ковзає по поверхні обрядовості, позаяк християнство для нього – не лише ритуал, а особистий шлях Богопізнання через спілкування з Богом і головно з Божим творінням.
У поезії ХХ століття, яка характеризується ускладненістю філософських, естетичних та стильових пошуків, особливого значення набуває образ-символ. У художньому творі символ оформляється в культурний код минулого, часто набуває ознак сакральності. Чи не найбагатшим джерелом символів є Біблія. Саме така невичерпна символічна наповненість зумовила неабиякий інтерес творців модерної літератури, у тому числі й української, до образів Біблії та християнської традиції, що виявляють свою надзвичайну продуктивність у поетичній творчості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ХРИСТИЯНСЬКА СИМВОЛІКА У ПОЕЗІЇ КАТОЛИЦЬКИХ ПИСЬМЕННИКІВ ЗАХІДНОЇ УКРАЇНИ МІЖВОЄННОГО ПЕРІОДУ ХХ СТОЛІТТЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок