Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗВИТОК ФОРМОУТВОРЕННЯ АРАБО-ІСЛАМСЬКОГО ІНТЕР'ЄРА (НА ПРИКЛАДІ АРХІТЕКТУРИ ЙОРДАНІЇ)

РОЗВИТОК ФОРМОУТВОРЕННЯ АРАБО-ІСЛАМСЬКОГО ІНТЕР'ЄРА (НА ПРИКЛАДІ АРХІТЕКТУРИ ЙОРДАНІЇ)

Назва:
РОЗВИТОК ФОРМОУТВОРЕННЯ АРАБО-ІСЛАМСЬКОГО ІНТЕР'ЄРА (НА ПРИКЛАДІ АРХІТЕКТУРИ ЙОРДАНІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,88 KB
Завантажень:
266
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
Васеф Радван Алі Ахмад
УДК 747:72.01(569.5)
РОЗВИТОК ФОРМОУТВОРЕННЯ АРАБО-ІСЛАМСЬКОГО ІНТЕР'ЄРА
(НА ПРИКЛАДІ АРХІТЕКТУРИ ЙОРДАНІЇ)
Спеціальність 18.00.01 -Теорія архітектури, реставрація пам'яток архітектури
АВТОРЕФЕРЕАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата архітектури
Харкiв – 1999


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Харківському художньо-промисловому інституті.
Науковий керівник: кандидат архітектури, доцент Тригуб Наталія Євгенівна, доцент кафедри "Інтер'єр та обладнання", Харківський художньо-промисловий інститут.
Офіційні опоненти:
доктор архітектури, професор Антонов Віктор Леонідович, завідуючий кафедрою "Проблеми архітектури міського середовища" Харківська державна Академія міського господарства
кандидат архітектури, Стародубцева Лідія Володимирівна докторант кафедри теорії та історії культури, Харківська державна академія культури
Провідна установа: Одеська державна академія будівництва та архітектури
Захист відбудеться "28" червня 1999 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.056.02 в Харківському державному технічному університеті будівництва та архітектури (ХДТУБА) за дресою: 310002, м. Харків-2, вул. Сумська, 40
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Харківського державного технічного університету будівництва та архітектури за адресою: 310002, м. Харків-2, вул. Сумська, 40
Автореферат розісланий " 28 " червня 1999 р.
Вчений секретар Спеціалізованої
вченої ради
кандидат архітектури, доцент Черкасова К.Т.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Архітектура на межі XX-XXI століть, наситившись єдиним "наднаціональним" стилем та свавільною грою форм постмодернізму, звертається до пам’яті культури, орієнтуючись на самоідентифікацію архітектурного твору з історичною традицією, з місцем або на "пошук контексту". Звернення до інтер’єру пояснюється тим, що інтер’єр – це місце, де акумулюється людське “я” у просторі, який є масштабним людині. Традиційний інтер’єр, а особливо храм або мечеть, пов’язані з образом Всесвіту. Інтер’єр забезпечує безперервну єдність людської душі (“мікрокосму”) із зовнішнім світом – “макрокосмом”. Взаємозв’язок інтер’єру з місцем визначає безперервність архітектурного середовища. Контекстуальний підхід дозволяє продовжити еволюцію художньої системи самої традиції, він є здібним розвинути якість цієї безперервності, зв’язати його компоненти у нову поліфонічну за своїм художнім типом структуру, композицію, ансамбль. Цей поліфонізм, який найбільше є притаманним видатним ансамблям минулого, відображає в великій мірі традиційні цінності системи і, в силу цього, має очевидний соціальний ефект. З регіоналізмом в архітектурі продовжують пов’язувати надії на формальне збагачення та самобутність зодчества.
У 60-70-ті роки ХХ ст. архітектура країн Арабського Сходу підпала під експансію західного, так званого "сучасного руху". В результаті поверхове наслідування інтернаціональних тенденцій, необгрунтоване використання уніфікованих імпортних конструкційно-оздоблювальних матеріалів призвело до стирання самобутніх регіональних і національних рис та традицій у формуванні предметно-просторового середовища.
У державах арабського світу, де домінує Іслам, всілякі спроби ввести модернізм у тому значенні, яке він має на Заході, не приносили успіху. Арабське суспільство завжди було джерелом послідовності в системі мислення та життєвого устрою, що є причиною неприйняття будь-яких змін в арабській архітектурі.
Йорданія (Йорданське Хашимітське Королівство) віддзеркалює цю специфіку. Вона розташована у Західній Азії, в самому центрі “арабської імперії.” Це своєрідна благословенна земля, про яку згадувалося у Старому та Новому Завітах, земля, де укоренився Іслам. Назви її історичних міст – Едом, Моав, Амман, Гілеад, Гад, Перея - складають суттєву частину біблійного довідника географічних назв.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РОЗВИТОК ФОРМОУТВОРЕННЯ АРАБО-ІСЛАМСЬКОГО ІНТЕР'ЄРА (НА ПРИКЛАДІ АРХІТЕКТУРИ ЙОРДАНІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок