Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МорфоФУНКЦІОНАЛЬНий стан ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА і структурних елементів колінного та надп’ятково-гомілкового суглобів у НОРМІ і після дії ЗАГАЛЬНОЇ ГЛИБОКОЇ ГІПОТЕРМІЇ

МорфоФУНКЦІОНАЛЬНий стан ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА і структурних елементів колінного та надп’ятково-гомілкового суглобів у НОРМІ і після дії ЗАГАЛЬНОЇ ГЛИБОКОЇ ГІПОТЕРМІЇ

Назва:
МорфоФУНКЦІОНАЛЬНий стан ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА і структурних елементів колінного та надп’ятково-гомілкового суглобів у НОРМІ і після дії ЗАГАЛЬНОЇ ГЛИБОКОЇ ГІПОТЕРМІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,70 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
УДК 611.72+616.72+591.415+ 616.16+616-089.583.29
ДУТЧАК Уляна Михайлівна
МорфоФУНКЦІОНАЛЬНий стан
ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА
і структурних елементів колінного
та надп’ятково-гомілкового суглобів у НОРМІ
і після дії ЗАГАЛЬНОЇ ГЛИБОКОЇ ГІПОТЕРМІЇ
14.03.01 – нормальна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Івано-Франківській державній медичній академії МОЗ України.
Науковий керівник: заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор
Шутка Богдан Васильович,
Івано-Франківська державна медична академія,
завідувач кафедри нормальної анатомії.
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Шевченко Олена Олександрівна,
національний медичний університет ім. О.О.Богомольця,
доцент кафедри нормальної анатомії (м.Київ);
заслужений діяч науки і техніки України,
доктор медичних наук, професор Федонюк Ярослав Іванович,
Тернопільська державна медична академія ім. І.Я.Горбачевського,
завідувач кафедри нормальної анатомії.
Провідна установа:
Харківський державний медичний університет МОЗ України,
кафедра нормальної анатомії.
Захист відбудеться “04” березня 2004 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06 при національному медичному університеті ім. О.О.Богомольця МОЗ України (01033, м. Київ, проспект Перемоги, 34, морфологічний корпус).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці національного медичного університету ім. О.О.Богомольця МОЗ України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Зоологічна, 1.
Автореферат розісланий “03” лютого 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор |
О. М. Грабовий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Серед багатьох захворювань опорно-рухового апарату, які приводять до значної втрати працездатності і навіть інвалідності, значне місце посідає патологія суглобів.
Суглобові тканини надзвичайно чутливі до будь-яких екзогенних і ендогенних негативних впливів (алергія, порушений обмін речовин, травма, охолодження), оскільки вони тісно пов’язані з нервово-судинною та кістково-м’язовою системами (Є.М.Нейко, Р.І.Яцишин, 1996; В.А. Насоно-ва, Н.В.Бунчук, 1997; Є.М.Нейко, Ю.В.Дельва, 2000; В.М.Мерецький, Я.І.Федонюк 2002; А.С.Свинцицкий, О.Р.Пузанова, 2002). Тому, сучасна артрологія, як і раніше, відчуває значну потребу в сумарній оцінці морфофункціональних особливостей всіх компонентів суглобів, їх кровопоста-чання.
Найбільш актуальним і перспективним в теоретичному і практичному відношеннях є комплексне дослідження всіх компонентів суглоба, оцінка їх репаративних процесів при пошкодженнях різного характеру (В.В.Не-качалов, 2000; B.M.Studenitsky et al., 1995; V.Porsio et al., 1997).
Незважаючи на те, що холод широко застосовується в клінічній прак-тиці при оперативних втручаннях з метою відключення кровопостачання органів і тканин за рахунок різкого зниження окисно-відновних процесів, які розвиваються при охолодженні тіла або як один з методів консервації органів і тканин (Ю.Віленський, 1994; Ю.М.Кудрявцев, 2001) він є одним з важливих факторів пошкодження. Людина дуже часто, в міру різних причин, під час деяких видів виробничої діяльності зазнає дії низької температури (А.Б.Шадымов и соавт., 1998; А.Д.Улитовский, В.И.Сипченко, 1999). Тривала дія холоду на організм без відповідного захисту викликає патологічні зміни в органах і судинах (В.М.Перцович, 1998; Б.В.Шутка, О.В.Саган, 1998; А.Б.Гречин, 2003).
Не дивлячись на те, що в науковій літературі є деякі повідомлення про морфофункціональний стан окремих компонентів суглоба при локальній дії холоду (Г.А.Бабійчук, 1992), а клінічні спостереження показують, що розвиток запальних процесів суглобів нерідко пов’язаний з загальним переохолодженням, механізм цього впливу з’ясований не в повній мірі (Є.М.Нейко, Р.І.Яцишин, 1996). Практично відсутні літературні відомості про морфофункціональний стан мікроциркуляторного русла і структурних елементів суглобів на висоті дії загальної глибокої гіпотермії, а також відновні (репаративні) процеси в цих структурах після дії холоду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: МорфоФУНКЦІОНАЛЬНий стан ГЕМОМІКРОЦИРКУЛЯТОРНОГО РУСЛА і структурних елементів колінного та надп’ятково-гомілкового суглобів у НОРМІ і після дії ЗАГАЛЬНОЇ ГЛИБОКОЇ ГІПОТЕРМІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок