Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕкономічнИЙ механізм розвитку торговельного мореплавання УкраїнИ

ЕкономічнИЙ механізм розвитку торговельного мореплавання УкраїнИ

Назва:
ЕкономічнИЙ механізм розвитку торговельного мореплавання УкраїнИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
31,39 KB
Завантажень:
75
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Інститут проблем ринку і экономико-экологических досліджень НАН Укр
аїни


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень
Котлубай Олексій Михайлович
УДК 656.078+339.165(477)
ЕкономічнИЙ механізм розвитку торговельного мореплавання УкраїнИ
Спеціальність 08.07.04 – Економіка транспорту і зв’язку
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора економічних наук
Одеса – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України та Одеському національному морському університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант академік НАН України, доктор
економічних наук, професор
Буркинський Борис Володимирович,
Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, директор.
Офіційні опоненти: академік НАН України, доктор
економічних наук, , професор
Долішній Мар’ян Іванович
Інститут регіональних досліджень НАН України, директор
доктор економічних наук,
старший науковий співробітник
Цвєтов Юрій Михайлович
Науковий центр досліджень економічних транспортних проблем Київського університету економіки і технологій транспорту Міністерства транспорту і зв’язку України, директор
доктор економічних наук, професор
Шинкаренко Володимир Григорович
Харківський національний автомобільно-дорожній університет Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри
Провідна установа: Національний авіаційний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра маркетингу та ресурсозабезпечення, м. Київ.
Захист дисертації відбудеться 26 листопаду 2004 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.177.01. в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “25” жовтня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Моліна О.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Торговельне мореплавання – це та сфера економіки, яка суттєво впливає на розвиток таких галузей як суднобудування, судноремонт, сталеливарна промисловість, приладобудування та інші. Завдяки розвитку торговельного мореплавання України, для чого є достатні ресурси і ноу-хау, з’явиться можливість швидко скоротити 6-ти кратне відставання від країн ОЕСР за таким показником, як ВВП, вироблений на душу населення, суттєво підвищити питому вагу машинобудування, приладобудування в структурі продукції української промисловості, забезпечити прискореними темпами розвиток комп’ютерних технологій, робототехніки та інших виробництв, що охоплюють 5-й технологічний уклад та створюють передумови для впровадження виробництв 6-го технологічного укладу відтворювальної структури промисловості. Це складає передумови значного поповнення державного бюджету, основним стримуючим фактором чого є відсутність економічного механізму розвитку торговельного мореплавання адекватного сучасним вимогам і можливостям країни. Одночасно торговельне мореплавання само може стати суттєвим джерелом надходжень до державного бюджету. Існують країни, наприклад, Норвегія, Греція, для яких експорт послуг з морського перевезення вантажів є однією з основних статей надходження іноземної валюти в державу. Традиційний економічний механізм розвитку торговельного мореплавання, який використовувався всіма країнами світу в минулому тисячолітті, зараз вже не підтримується провідними морськими державами, перш за все, США, і країнами ЄС. Це не дозволяє Україні повною мірою використовувати заходи державної підтримки розвитку торговельного мореплавання і вимушує шукати шляхи рішення цієї важливої державної задачі, які будуть позитивно сприйняті світовою спільнотою.
Відсутність ефективного механізму функціонування і розвитку торговельного мореплавання породжує проблеми фрахтової залежності, які істотно знижують можливості країн, що не володіють достатнім флотом, з розширення їх участі в міжнародних торговельних зв'язках для забезпечення високих темпів економічного розвитку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Реферат на тему: ЕкономічнИЙ механізм розвитку торговельного мореплавання УкраїнИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок