Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНА АДСОРБЦІЯ ВОДНЮ ТА ДЕЙТЕРІЮ НА ПОВЕРХНІ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛІВ

НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНА АДСОРБЦІЯ ВОДНЮ ТА ДЕЙТЕРІЮ НА ПОВЕРХНІ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛІВ

Назва:
НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНА АДСОРБЦІЯ ВОДНЮ ТА ДЕЙТЕРІЮ НА ПОВЕРХНІ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,38 KB
Завантажень:
136
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
На правах рукопису
УДК 541.183.5:539.211.
ОСОВСЬКИЙ ВАСИЛЬ ДЕНИСОВИЧ
НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНА АДСОРБЦІЯ ВОДНЮ ТА ДЕЙТЕРІЮ НА ПОВЕРХНІ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛІВ
01.04.04 - фізична електроніка
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2001
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізики НАН України
Науковий керівник
Доктор фіз.-мат. наук, професор, член-кореспондент НАН України
Птушинський Юрій Григорович, Інститут фізики НАН України,
завідувач відділом
Офіційні опоненти:
Доктор фізико-математичних наук Федорус Олексій Григорович,
Інститут фізики НАН України, провідний науковий співробітник
Кандидат фізико-математичних наук Стадник Олександр Анатолійович,
Інститут фізики напівпровідників НАН України, старший науковий співробітник
Провідна установа:
Київський Національний університет імені Тараса Григоровича Шевченка,
радіофізичний факультет
Захист відбудеться “24” січня 2002 р. о 14 год. 30 хв.
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.159.01 в Інституті фізики НАН України за адресою: 03650, МСП, м.Київ39, проспект Науки, 46
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізики НАН України
Автореферат розісланий “ 24 ” грудня 2001р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 26.159.01
кандидат фізико-математичних наук Іщук В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення комплексу складних фізико-хімічних процесів, що відбуваються при взаємодії твердого тіла з навколишнім газовим середовищем, становить значний інтерес у зв’язку з рядом актуальних технологічних проблем, таких як гетерогенний каталіз, що застосовується на більшості хімічних виробництв, захист металу від газової корозії, розробка пристроїв емісійної електроніки тощо.
Ключовою стадією у вирішенні вищезгаданих проблем є вивчення процесів, що відбуваються безпосередньо на поверхні. До таких процесів можна віднести процеси адсорбції та десорбції газу за участю поверхні твердого тіла, різного роду поверхневі хімічні реакції, що відбуваються, як з частинками адсорбованого газу, так і з частинками твердого тіла.
Вивчення поверхневих явищ також важливе і з боку чисто наукового дослідження, що пов`язано з особливими фізичними властивостями поверхні і адсорбованого шару (адшару), які суттєво відрізняються від властивостей і газу, що адсорбується (адсорбата), і об’єму твердого тіла, на поверхні якого проводиться адсорбція (адсорбента). Адсорбовані шари - квазідвовимірні системи, властивості яких суттєво відрізняються від властивостей звичайних тривимірних систем.
Серед адсорбційних систем велика увага приділяється системам, адсорбатом в яких виступає водень чи його ізотопи. Це зумовлено наявністю в атома водню єдиного валентного електрона, що полегшує теоретичне моделювання адсорбційного процесу. Не менш важливою у виборі адсорбатів - ізотопів водню є та обставина, що відношення мас цих ізотопів є найбільшим, і з огляду на їх однакову електронну структуру, при дослідженні адсорбційної взаємодії ізотопів слід очікувати прояву відмінностей їх квантових властивостей. Явища, які протікають при взаємодії водню з поверхнею, охоплюють майже всі спостережувані процеси, що виникають при адсорбції газу на металах. Тому адсорбційна система водень-метал важлива як модельна система, вивчення її закономірностей дає змогу прогнозувати протікання адсорбційної взаємодії і в більш складних системах.
До недавнього часу загальновизнаною була гіпотеза, що на початкових стадіях формування адшару адсорбція може відбуватися за участю декількох механізмів: 1) за участю власного (intrinsic) передстану і 2) прямого, реалізація якого можлива при наявності активаційного бар’єру на шляху адсорбції і при його відсутності. З розвитком високовимірних квантоводинамічних розрахунків поверхні потенціальної енергії виник сумнів у наявності механізму адсорбції через власний передстан і взагалі в реальному існуванні цього передстану. Характерні ознаки прояву його існування в цих розрахунках пояснюються іншими причинами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: НИЗЬКОТЕМПЕРАТУРНА АДСОРБЦІЯ ВОДНЮ ТА ДЕЙТЕРІЮ НА ПОВЕРХНІ ТУГОПЛАВКИХ МЕТАЛІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок