Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗСІЯННЯ ТА РЕАКЦІЇ ПЕРЕДАЧ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ ЯДЕР 9Ве + 11В

РОЗСІЯННЯ ТА РЕАКЦІЇ ПЕРЕДАЧ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ ЯДЕР 9Ве + 11В

Назва:
РОЗСІЯННЯ ТА РЕАКЦІЇ ПЕРЕДАЧ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ ЯДЕР 9Ве + 11В
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,17 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЯДЕРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
КИР’ЯНЧУК Валентин Миколайович
УДК 539.171/539.172
РОЗСІЯННЯ ТА РЕАКЦІЇ ПЕРЕДАЧ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ
ЯДЕР 9Ве + 11В
01.04.16 – фізика ядра, елементарних частинок і високих енергій
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
КИЇВ – 2004 р.
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті ядерних досліджень НАН України, м. Київ.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук, професор
РУДЧИК Адам Тихонович,
Інститут ядерних досліджень НАН України,
завідуючий відділом фізики важких іонів.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук, професор
Прокопець Геннадій Олександрович,
професор Києво-Могилянської Академії,
природничий факультет.
кандидат фізико-математичних наук,
старший науковий співробітник
Вербицький Володимир Петрович,
Інститут ядерних досліджень НАН України, старший науковий співробітник відділу теорії ядерних реакцій
Провідна організація: | Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна
Захист відбудеться 20.01.2005 року о 14-15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.167.01 при Інституті ядерних досліджень НАН України за адресою 03680, м. Київ-28, пр. Науки, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ядерних досліджень НАН України.
Автореферат розісланий 17.12.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат фізико-математичних наук | Осташко В.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним з актуальних напрямків сучасної ядерної фізики є вивчення властивостей нейтронно- та протоннодефіцитних (екзотичних) ядер. За своєю структурою та взаємодією ці ядра можуть значно відрізнятись від стабільних ядер. Одним із ефективних методів вивчення властивостей екзотичних ядер є прямі ядерні реакції, при використанні яких необхідно враховувати сильний міжканальний зв’язок ядерних процесів. Це вимагає проведення експериментів з одночасною реєстрацією найбільш імовірних продуктів реакцій, тобто створення повних баз даних при певній кінетичній енергії. Такі бази даних відомі лише для незначного числа ядер при деяких енергіях. Тому комплексні експерименти є і будуть актуальними ще протягом довгого часу.
Дана робота присвячена комплексному дослідженню ядерних процесів при взаємодії ядер 9Ве 11В, що включають в себе, крім пружного та непружного розсіяння, також реакції передач з виходом ядер 10В 10Ве, 12В 8Ве і 12С 8Li, взаємодію та структуру яких важко (або неможливо) безпосередньо вивчати в експериментах з пружного та непружного розсіяння, оскільки деякі з цих ядер нестабільні або короткоживучі. Унікальні безпосередні експерименти з деякими із цих ядер можливі лише на вторинних (радіоактивних) пучках іонів, які наявні лише в окремих ядерних центрах світу.
В комплексному дослідженні екзотичних ядер методом ядерних реакцій особливо важливу роль відіграють пружне та непружне розсіяння, з аналізу експериментальних даних яких отримуються параметри оптичних потенціалів. Зокрема, для комплексного дослідження реакцій з виходом вищезазначених нестабільних ядер в рамках методу звязаних каналів реакцій (МЗКР) потрібний оптичний потенціал для каналу 9Ве 11В та параметри деформації цих ядер. Для повноти вивчення взаємодії ядер 9Ве 11В в даній роботі, крім власних експериментальних даних, було використано відомі з літератури дані при різних енергіях. Це дало можливість для взаємодії ядер 9Ве 11В знайти оптичний потенціал з енергетично залежними параметрами, що дуже важливо при дослідженні реакцій з великими значеннями величини Q.
В результаті комплексного дослідження ядерних процесів при взаємодії ядер 9Ве 11В в даній роботі було вперше отримано відомості про структуру та взаємодію ядер 10В 10Ве, 12В 8Ве і 12С 8Li.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в Інституті ядерних досліджень НАН України в рамках тематичного плану за темою “Дослідження ядерних систем з нестабільними та радіоактивними ядрами” в 2001 – 2003 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: РОЗСІЯННЯ ТА РЕАКЦІЇ ПЕРЕДАЧ ПРИ ВЗАЄМОДІЇ ЯДЕР 9Ве + 11В

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок