Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИВЧЕННЯ ГЕПАТОЗАХИСНОЇ АКТИВНОСТІ ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ З ЛИСТЯ ВИНОГРАДУ КУЛЬТУРНОГО

ВИВЧЕННЯ ГЕПАТОЗАХИСНОЇ АКТИВНОСТІ ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ З ЛИСТЯ ВИНОГРАДУ КУЛЬТУРНОГО

Назва:
ВИВЧЕННЯ ГЕПАТОЗАХИСНОЇ АКТИВНОСТІ ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ З ЛИСТЯ ВИНОГРАДУ КУЛЬТУРНОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,04 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ ФАРМАЦЕВТИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ФАЙЗУЛЛІН ОЛЕКСАНДР ВАЛЕРІЙОВИЧ
УДК:615.244:615.322:616.36-002:663.252.1
ВИВЧЕННЯ ГЕПАТОЗАХИСНОЇ АКТИВНОСТІ
ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ З ЛИСТЯ ВИНОГРАДУ КУЛЬТУРНОГО
14.03.05 – фармакологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидати фармацевтичних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі біологічної хімії Національного фармацевтичного університету (м. Харків), Міністерство охорони здоров’я України.
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
ЗАГАЙКО АНДРІЙ ЛЕОНІДОВИЧ
Національний фармацевтичний університет,
Доцент кафедри біологічної хімії
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
ДРОГОВОЗ СВІТЛАНА МЕФОДІЇВНА
Національний фармацевтичний університет;
Завідувачка кафедри фармакології;
доктор біологічних наук, професор
ПЕТРЕНКО ОЛЕКСАНДР ЮРІЙОВИЧ
Інститут проблем кріобіології та кріомедицини
(Національна академія наук України),
завідувач відділом біохімії
Захист відбудеться “5 ” жовтня року о 1200 годині на
засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.605.01 при Національному фармацевтичному університеті за адресою: 61002, мю Харків, вул. Пушкінська, 53.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного фармацевтичного університету (61168, м. Харків, вул. Блюхера, 4).
Автореферат розісланий “ 4 ” вересня 2007 року
Вчений секретар
Спеціалізованої вченої ради,
Доктор біологічних наук, професор Л.М. Малоштан


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Ураження печінки є широко розповсюдженою причиною захворюваності та смертності населення. Відповідно до даних ВООЗ лише на вірусні гепатити в різних країнах світу хворіє або перенесли їх до двох міл’ярдів чоловік. Нерідко зустрічаються також ураження печінки токсичного генезу. Отже, захворювання гепатобіліарної системи становлять глобальну проблему, що постає перед сучасною медициною. В той же час коло засобів, що застосовуються при цих захворюваннях й досі залишається обмеженим. Таким чином, пошук ефективних гепатопротекторів залишається вельми перспективним напрямком.
Дуже перспективну для вивчення групу речовин являють собою природні поліфеноли. Це пов’язано з тим, що фенольні сполуки виявляють широкий спектр фармакологічної активності та відіграють дуже важливу роль в регуляції оксидативного балансу в організмі людини та тварин.
Виноград культурний є цінним джерелом поліфенолів. Лікувальльні властивості винограду та продуктів його переробки відомі здавна та широко використовуються як народною, так і науковою медициною. Листя Винограду культурного – перспективна, дешева та доступна сировина для створення лікарських засобів.
Таким чином, представляється доцільним вивчення фармакологічних властивостей та експериментальне обґрунтування можливості застосування густого екстракту з листя Винограду культурного в терапії захворювань гепатобіліарної системи.
Зв’язок роботи з науковими роботами, планами, темами. Робота виконана у рамках науково-дослідної програми Національного фармацевтичного університету з проблеми МОЗ України “Фармакологічне дослідження біологічно активних речовин та лікарських засобів синтетичного та рослинного походження та їх застосування в медичній практиці” (№ Державної реєстрації 0103U000478).
Мета та завдання дослідження. Метою даного дослідження стало вивчення фармакодинаміки густого екстракту з листя Винограду культурного, експериментальне обґрунтування терапевтичної ефективності досліджуваної субстанції при токсичних ураженнях печінки з гострим, підгострим та хронічним перебігом, дослідження токсичних властивостей субстанції.
Для досягнення вказаної мети були поставлені наступні задачі:
1. Вивчити антиокиснювальні властивості густого екстракту з листя Винограду культурного в системах in vitro та in vivo.
2. Дослідити антицитолітичні та мембраностабілізувальні властивості густого екстракту з листя Винограду культурного.
3. Вивчити протизапальну дію екстракту з листя Винограду культурного на моделях гострого ексудативного запалення, викликаного дією різних флогогенів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: ВИВЧЕННЯ ГЕПАТОЗАХИСНОЇ АКТИВНОСТІ ГУСТОГО ЕКСТРАКТУ З ЛИСТЯ ВИНОГРАДУ КУЛЬТУРНОГО

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок