Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стан ліпідного обміну І тромбоцитарної ланки гемостазу у хворих на ХРОНІЧНІ неспецифічні запальні захворювання статевих органів

Стан ліпідного обміну І тромбоцитарної ланки гемостазу у хворих на ХРОНІЧНІ неспецифічні запальні захворювання статевих органів

Назва:
Стан ліпідного обміну І тромбоцитарної ланки гемостазу у хворих на ХРОНІЧНІ неспецифічні запальні захворювання статевих органів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
330
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство охорони здоров’я Украіни
Національний медичний університет
імені О.О.БОГОМОЛЬЦЯ
СОКОЛОВСЬКА Ірина Анатоліївна
УДК 616.6.-002-07:577.11
Стан ліпідного обміну І тромбоцитарної ланки гемостазу у хворих на ХРОНІЧНІ неспецифічні запальні захворювання статевих органів
14.01.32 – медична біохімія
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Запорізькій медичній академії
післядипломної освіти МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
БЕРЕГОВА Олена Георгіївна,
кафедра клінічної лабораторної діагностики
Запорізької медичної академії післядипломної освіти
Офіційні опоненти: доктор медичний наук, професор
МХІТАРЯН Лаура Сократівна,
керівник відділу біохімії ННЦ “Інститут кардіології
імені акад. М.Д. Стражеска”
доктор біологічних наук, професор
МЕЩИШЕН Іван Федорович,
завідувач кафедри медичної хімії
Буковинського державного медичного університету
Захист дисертації відбудеться 07.02.2008_ р. о 13-30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.07 Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (03057, м. Київ, пр. Перемоги, 34, фізико-хімічний корпус НМУ).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (03057, м. Київ, вул.. Зоологічна, 1).
Автореферат розісланий 05.01. 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вивчення стану обміну ліпідів (ЛП), тромбоцитарної (Тр) ланки гемостазу і неспецифічної реактивності мають велике значення для перебігу, розвитку ускладнень та ефективності лікування інфекційних запальних хвороб. При імунозапальних процесах виникає ЛП дисбаланс, який може бути спричинений дисбалансом між про- і антиоксидантними системами [Бей Л. И., 2001; Казимирко В. К., Мальцев В. И., 2004; Савченко Р. П., Гордюшкина И. В., 2004]. Зокрема, доведено роль внутрішньоклітинних інфекційних агентів в розвитку дисліпопротеїнемій (ДЛП) та атеросклерозу [Мавров Г. И., Белозёров А. П., 2003; Рудик Ю.С., 2005]. Так, хламідії можуть змінювати ЛП обмін в макрофагах при дії ліпопротеїнів низької щільності (ЛПНЩ), що призводить до утворення „піноподібних” клітин. Це, в свою чергу, сприяє утворенню атероматозних бляшок – сприятливого для хламідій середовища, де вони можуть тривало виживати та запускати імунопатологічні механізми [Возианов А.Ф. и соавт., 2002; Новицкий В. В. и соавт., 2005].
В теперішній час великою проблемою охорони здоров'я в усьому світі є запальні захворювання геніталій. В структурі запальних хвороб запальні захворювання геніталій, які викликані інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), посідають перше місце та складають 65-80% від загального числа [ Кисина В. И., Канищева Е. Ю., 2002; Степаненко В. І., 2004]. Все частіше запальні захворювання геніталій мають рецидивуючий перебіг та тенденцію до хронізації. Питома вага запальних процесів має стійку тенденцію до росту і збільшилась останніми роками на 25% [Абудуев Н.К., 2001; Анкирская А. С., 2003].
Є багато відомостей про ускладнення запальних та незапальних захворювань порушеннями системної та місцевої мікроциркуляції, тромбозами та тромбоемболіями [Коломоєць М. Ю., Коваленко С. В., 2004; Мартинець П. А., 2005]. В тому числі порушення мікроциркуляції спостерігаються і при запальних захворюваннях статевих органів [Мавров И. И., 2002].
Ендотеліальна дисфункція розглядається як самий ранній етап розвитку ДЛП та атеросклерозу [Малая Л. Т. и соавт., 2000; Weis M. et al., 2002]. Велика кількість робіт присвячена вивченню пошкодження ендотелію судин при інфекційних захворюваннях [Хамагонова И. В., Кермова А. Э., 2002; Dogra G. et al., 2002].
Суперечні дані про порушення ЛП обміну, Тр ланки гемостазу, а також порушення системної і місцевої неспецифічної реактивності у хворих на хронічні неспецифічні запальні захворювання (ХНЗЗ) статевих органів (СО).
Вищезгадане обумовило необхідність проведення досліджень ЛП обміну, стану Тр ланки гемостазу і неспецифічної реактивності у хворих на ХНЗЗ СО.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Стан ліпідного обміну І тромбоцитарної ланки гемостазу у хворих на ХРОНІЧНІ неспецифічні запальні захворювання статевих органів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок