Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ СИГНАЛІВ З РОЗШИРЕНИМ СПЕКТРОМ У СИСТЕМАХ КЕРУВАННЯ ЗБИРАННЯМ ІНФОРМАЦІЇ

ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ СИГНАЛІВ З РОЗШИРЕНИМ СПЕКТРОМ У СИСТЕМАХ КЕРУВАННЯ ЗБИРАННЯМ ІНФОРМАЦІЇ

Назва:
ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ СИГНАЛІВ З РОЗШИРЕНИМ СПЕКТРОМ У СИСТЕМАХ КЕРУВАННЯ ЗБИРАННЯМ ІНФОРМАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,26 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ОДЕСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Шпинковський Олександр Анатолійович
УДК 621.372.54.037.372
ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ СИГНАЛІВ З РОЗШИРЕНИМ СПЕКТРОМ
У СИСТЕМАХ КЕРУВАННЯ ЗБИРАННЯМ ІНФОРМАЦІЇ
Спеціальність 05.13.05 - Елементи та пристрої обчислювальної техніки та систем керування
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Одеса - 1999
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі «Електронні та комп`ютеризовані системи» Одеського державного політехнічного університету, Міністерства освіти України .
Науковий керівник |
доктор технічних наук, професор
Малахов Валерій Павлович
Одеський державний політехнічний університет, ректор
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор
Карповський Юхим Якович
Одеський державний медичний університет, проректор
кандидат технічних наук, доцент
Живиця Володимир Іванович
Одеська державна академія холоду,
завідуючий кафедрою «Електротехніки та електронних пристроїв»
Провідна установа |
Харківський державний політехнічний університет, Міністерства освіти України, м. Харків.
Захист відбудеться « 24 » червня 1999 р. о 13 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д41.052.01 в Одеському державному політехнічному університеті за адресою: 270044, м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Одеського державного політехнічного університету за адресою: м. Одеса, пр. Шевченка, 1.
Автореферат розісланий « 24 » травня 1999 року.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, професор Ямпольський Ю.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Однією з найважливіших галузей застосування електроніки є збирання інформації первинними перетворювачами (ПП), її передача та обробка.
Ці процеси керуються ЕОМ або іншими пристроями керування та контролю. Особливо важливою постає задача збирання інформації від великої кількості ПП, одним із прикладів застосування яких є споруди для зберігання великої маси зернових культур (елеватори, комбінати хлібопродуктів тощо). Ці споруди обладнано чималою кількістю (сотні, тисячі) ПП (наприклад температури, вологості), що входять до пристроїв приймання, зберігання, сушки, очищення та відвантаження зернових культур. Застосування ПП вимагає відповідної кількості з`єднувальних кабелів та комутаційних пристроїв між ПП та керуючою частиною системи керування збиранням інформації (СКЗІ), що призводить до зниження надійності, ремонтопридатності, перешкодостійкості тощо. Використання ж безпровідних засобів передачі дорого і не завжди виправдано.
Одним з шляхів вирішення цих задач є можливим застосування у СКЗІ принципу кодового розділення інформації ПП у загальному каналі (моноканалі). Це дозволить досягти: економії кольорових металів та супутніх матеріалів, що входять до складу кабельно-провідникової продукції; можливості роботи з більшою кількістю ПП та можливості зміни структури системи збирання інформації з найменшими витратами у порівнянні з традиційними СКЗІ.
Елементами багатоканальних систем збирання інформації є передавачі, кожний з яких зв`язаний з одного боку з відповідним йому ПП, а з іншого через моноканал з приймачем інформації. Передавальна частина містить генератор кодової послідовності, фазовий модулятор, пристрій узгодження з лінією зв`язку. В процесі модуляції сигналу ПП кодовою псевдовипадковою послідовністю (ПВП) відбувається розширення спектру сигналу, внаслідок чого підвищується перешкодостійкість каналів передачі інформації.
Суміш модульованих сигналів з розширеним спектром (СРС), відповідних каналам передачі інформації шляхом моноканалу надходить до приймальної частини, що складається з аналого-цифрового перетворювача і мікроконтролера (МК), на базі якого реалізований багатоканальний цифровий узгоджений фільтр (ЦУФ). У ЦУФ проводиться кореляційна обробка суміші сигналів ансамблем конкретних ПВП (завдяки якому і можливе кодове розділення каналів) відповідних сигналам ПП. Збільшення числа каналів впливає на достовірність переданої інформації, що вимагає застосування ансамбля ПВП більшої довжини (одиниці та десятки тисяч символів).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: ЦИФРОВІ ФІЛЬТРИ СИГНАЛІВ З РОЗШИРЕНИМ СПЕКТРОМ У СИСТЕМАХ КЕРУВАННЯ ЗБИРАННЯМ ІНФОРМАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок