Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Основи концепції правового регулювання інтернет-відносин в Україні (загальнотеоретичні аспекти )

Основи концепції правового регулювання інтернет-відносин в Україні (загальнотеоретичні аспекти )

Назва:
Основи концепції правового регулювання інтернет-відносин в Україні (загальнотеоретичні аспекти )
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,36 KB
Завантажень:
345
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Присяжнюк Олександр Анатолійович
УДК 340.111.5
340.114
Основи концепції
правового регулювання інтернет-відносин в Україні
(загальнотеоретичні аспекти )
Спеціальність 12.00.01. - теорія та історія
держави і права; історія політичних
і правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті внутрішніх справ, Міністерство внутрішніх справ України.
Науковий керівник: доктор юридичних наук,
професор,
ЯРМИШ Олександр Назарович,
Державний науково-дослідний інститут Міністерства внутрішніх справ України, начальник
Офіційні опоненти: доктор юридичних наук,
професор
КАЛЮЖНИЙ Ростислав Андрійович,
Київський національний університет внутрішніх
справ МВС України, начальник кафедри теорії
держави і права;
доцент, кандидат юридичних наук
ШЕСТАК Валентин Сергійович,
Донецький державний університет управління,
завідувач кафедри загально-правових дисциплін.
Провідна установа: Одеська національна юридична академія, кафедра теорії держави і права, Міністерство освіти і науки України (м. Одеса).
Захист відбудеться “26” травня 2007 року о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.02 Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомиться в бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “24” квітня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження обумовлена необхідністю подальшого розвитку вітчизняної доктрини щодо правового регулювання інформаційних відносин та потребою у всебічному з’ясуванні можливостей юридичного впливу з боку держави на нове технологічне та людське середовище, яким є віртуальний простір, адже подальший поступальний рух України до соціальної правової держави великою мірою залежить від матеріальної, технологічної та інформаційної оснащеності.
Сучасні інформаційні технології, розвиток всесвітньої комп’ютерної мережі “Internet” сприяють динамічній трансформації громадянського суспільства, його переходу від постіндустріального до інформаційно-правового суспільства. Наукова, юридична громадськість України, усвідомлюючи значення цього процесу, зверталася до постанови і вирішення інформаційних проблем, в тому числі з позицій загальної теорії держави і права, однак юридичним аспектам розвитку мережі „Іnternet” у вітчизняному правознавстві не приділено належної уваги. За таких умов актуальним стає комплексний науковий аналіз особливостей правового регулювання суспільних відносин, пов’язаних з використанням мережі „Іnternet” в Україні та його елементного складу, на основі понятійного та концептуального апарату загальної теорії держави і права. Необхідність такого аналізу викликана тим, що й досі не розкритим залишається питання щодо впливу віртуального простору на розвиток національної правової доктрини в цілому та доктрини правового регулювання суспільних відносин зокрема. До того ж невизначеним є питання про належність інституту права віртуального простору до числа публічних чи приватних галузей вітчизняного права. Не вирішеними залишаються питання про роль держави та інститутів громадянського суспільства у реалізації, охороні та захисті права громадянина України на доступ до інформації, розміщеної у всесвітній комп’ютерній мережі ”Internet”, про правовий статус учасників інформаційних процесів у цій мережі. Потребує поглибленого аналізу низка проблем, що стосуються правового статусу інформації, розміщеної у цій мережі, специфіки предмету, методів, способів та техніки правового регулювання і механізмів саморегуляції суспільних відносин, що виникають з приводу використання цієї всесвітньої комп’ютерній мережі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Основи концепції правового регулювання інтернет-відносин в Україні (загальнотеоретичні аспекти )

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок