Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРЕДУМОВИ ТА СТРАТЕГІЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УКРАЇНІ

ПЕРЕДУМОВИ ТА СТРАТЕГІЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УКРАЇНІ

Назва:
ПЕРЕДУМОВИ ТА СТРАТЕГІЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УКРАЇНІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,86 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ УНІІВЕРСИТЕТ
 
Третяк Інна Олексіївна
УДК 330.35
ПЕРЕДУМОВИ ТА СТРАТЕГІЯ
ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УКРАЇНІ
Спеціальність 08.01.01 – Економічна теорія.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі політичної економії факультетів управління та маркетингу Київського національного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, професор
Вакуленко Микола Іванович,
Київський національний економічний університет,
проректор з навчальної роботи.
Офіційні опоненти : доктор економічних наук, професор
Врублевський Віталій Костянтинович,
Інститут соціології НАН України,
головний науковий співробітник відділу
соціально-політичних процесів
кандидат економічних наук
Хорошковський Валерій Іванович,
Верховна Рада України,
народний депутат, секретар Комітету з питань бюджету
Провідна організація: Національний аграрний університет
Міністерства аграрної політики України,
кафедра економічної теорії, м. Київ
.
Захист відбудеться 7 вересня 2000 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.006.03 Київського національного економічного університету за адресою: 03680, м. Київ, проспект Перемоги, 54/1, аудиторія 317.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного економічного університету.
Автореферат розісланий 4 серпня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор економічних наук, професор Фукс А.Е.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Важливість теоретичного обгрунтування та практичної реалізації процесу економічного зростання обумовлена тією ключової роллю, яку відіграє економічне зростання серед сукупності економічних процесів. Проблемне коло дисертаційного дослідження окреслюється формуванням передумов і стратегії економічного зростання в Україні. Вибір теми дисертаційного дослідження зумовлений тим, що:
1. Існуючий загальновизнаний підхід до дослідження процесу економічного зростання в межах неокейнсіанської та неокласичної економічних шкіл, представлений Є.Домаром, Е.Хансеном, Р.Харродом, Д.Хіксом; Е.Денісоном, І.Свеннісоном, Р.Солоу, Я.Тінбергеном, Б.Уоллом та іншими, належить до середини ХХ століття і є дещо обмеженим з точки зору необхідності адаптації економічної теорії до сучасних тенденцій соціально-економічного розвитку, актуальні потреби якого спонукають до еволюції наукових поглядів на економічне зростання як на процес, імманентний економічному розвитку. Отже, сучасна проблематика економічного зростання охоплює значно більший спектр питань, аніж розроблений в існуючих теоріях економічного зростання. Тому доцільно враховувати основні наукові положення теорій економічного розвитку, що обгрунтовують закладення передумов процесу економічного зростання , як неодмінного етапу на шляху його реалізації.
Актуальні завдання щодо формування передумов і стратегії економічного зростання в Україні потребують розуміння не лише традиційної парадигми процесу економічного зростання з відомим переліком його безпосередніх факторів, але й глибокого аналізу всього комплексу як суспільно-економічних, так і позаекономічних складових підсистем, які визначають певний похідний стан цих факторів та відповідний рівень ефективності їх реалізації. Це означає необхідність виявлення закономірності функціональної взаємодії зазначених складових, врахування чинників, що опосередковано впливають на процес економічного зростання через забезпечення сприятливих макроекономічних умов його реалізації.
2. Широке коло питань проблематики економічного зростання в Україні розробляють такі провідні вітчизняні науковці, як Ю.Бажал, О. Бєляєв, Д.Богиня, О.Василик, А.Гальчинський, В.Геєць, В.Грушко, Б.Кваснюк, В.Лановий, І.Лукінов, С.Мочерний, Б.Панасюк, Ю.Пахомов, А.Покритан, А.Фукс, В.Черняк, А.Чухно та інші. Враховуючи значний досягнутий рівень наукового обгрунтування складових процесу економічного зростання в Україні вітчизняними економістами, слід однак зазначити відсутність координуючих методичних засад розробки процесу економічного зростання, визначених на основі розкриття основних теоретичних закономірностей процесу економічного зростання та врахування сучасного перехідного стану економіки України щодо особливостей їх практичної реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПЕРЕДУМОВИ ТА СТРАТЕГІЯ ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ В УКРАЇНІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок