Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТВОРЧІСТЬ А. П. ПЛАТОНОВА В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ СТ.

ТВОРЧІСТЬ А. П. ПЛАТОНОВА В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ СТ.

Назва:
ТВОРЧІСТЬ А. П. ПЛАТОНОВА В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
46,40 KB
Завантажень:
109
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ІМ. Т. Г. ШЕВЧЕНКА
КЕБА ОЛЕКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 82.161.1. 09 (02) + 82 (100) “19”
ТВОРЧІСТЬ А. П. ПЛАТОНОВА В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ СТ.
10.01.02 – російська література
10.01.05 – порівняльне літературознавство
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора філологічних наук
Київ-2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі російської та світової літератури Харківського державного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
доктор філологічних наук Гетьманець Михайло Федосійович,
професор кафедри російської та світової літератури Харківського державного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди.
Офіційні опоненти:
доктор філологічних наук, професор Гром’як Роман Теодорович,
завідувач кафедри теорії літератури та порівняльного літературознавства (Тернопільський державний педагогічний університет ім. Володимира Гнатюка);
доктор філологічних наук Мазепа Наталія Ростиславівна,
провідний науковий співробітник-консультант (Інститут літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України);
доктор філологічних наук Мережинська Ганна Юріївна,
завідувач кафедри історії російської літератури (Київський національний університет імені Тараса Шевченка).
Провідна установа:
Полтавський державний педагогічний університет ім. В. Г. Короленка, кафедра світової літератури, Міністерство освіти і науки України.
Захист відбудеться “23” квітня 2003 р. о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої ради
Д 26.178.02 при Інституті літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ-1,
вул. М. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН
України.
Автореферат розісланий “22” березня 2003 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О. І. Гайнічеру


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дисертації полягає передусім у тому, що творчість А. П. Платонова, попри наявність численних досліджень про неї, ще й досі достатньо не вивчена ні як яскравий духовний феномен чисто російський, ні як унікальне явище у світовій літературі ХХ століття. Вона привертає до себе увагу акумулюванням найважливіших проблем людського буття, інтелектуально глибоким і художньо оригінальним дослідженням суперечностей соціального й особистісного, природи й культури, матеріального й духовного, раціонального й чуттєвого. Твори письменника перейняті мотивами трагедійності людського відчуження та пошуками шляхів його подолання. Прикметна тенденція новітнього мистецтва – перехід від світу явищ до світу сутностей – відбивається у прозі Платонова ускладненим мовленням, специфічною образно-символічною системою, умовно-асоціативними принципами сюжетики та архітектоніки. З цього погляду помітною є її суголосність творчості видатних представників літературного модернізму – Дж. Джойса, М. Пруста, Ф. Кафки, У. Фолкнера, К. Чапека.
Отже, виникає нагальна необхідність дослідити саме в контексті здобутків світової літератури ХХ ст. фундаментальні аспекти творчості Платонова: сутність його художнього методу, своєрідність стильової системи, новаторство жанрових пошуків; проаналізувати особливості платоновської концепції людини й світу, принципи образотворення, специфіку сюжетно-композиційної та просторово-часової системи, своєрідність міфологізму й символіки, мовно-стильових та предметно-зображальних елементів поетики. Відтак вивчення парадигм художнього світу письменника веде до з’ясування певних закономірностей розвитку літератури, зокрема ж до поглибленішого розуміння художньо-естетичної сутності модернізму.
У сучасній історико-літературній науці сформувалася окрема галузь знань – платоновознавство, яку складають десятки монографій і дисертацій, сотні статей. Однак у цій надзвичайно багатій і різноманітній сфері поки що відкрита проблема типологічних зв’язків творчості Платонова з сучасними йому західноєвропейськими літературними і мистецькими явищами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26 Реферат на тему: ТВОРЧІСТЬ А. П. ПЛАТОНОВА В КОНТЕКСТІ СВІТОВОЇ ЛІТЕРАТУРИ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок