Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЙРОННІ МЕРЕЖІ ПРЯМОГО ПОШИРЕННЯ З НЕІТЕРАЦІЙНИМ НАВЧАННЯМ

НЕЙРОННІ МЕРЕЖІ ПРЯМОГО ПОШИРЕННЯ З НЕІТЕРАЦІЙНИМ НАВЧАННЯМ

Назва:
НЕЙРОННІ МЕРЕЖІ ПРЯМОГО ПОШИРЕННЯ З НЕІТЕРАЦІЙНИМ НАВЧАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,39 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Державний комітет зв’язку та інформатизації України
Національна академія наук України
Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури
ТКАЧЕНКО РОМАН ОЛЕКСІЙОВИЧ
УДК 681.142.37
НЕЙРОННІ МЕРЕЖІ ПРЯМОГО ПОШИРЕННЯ
З НЕІТЕРАЦІЙНИМ НАВЧАННЯМ
05.13.06 - Автоматизовані системи управління
та прогресивні інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора технічних наук
Львів-2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Державному університеті “Львівська політехніка” Міністерства освіти і науки України.
Науковий консультант:
член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор,
Грицик Володимир Володимирович,
Державний науково-дослідний інститут інформаційної інфраструктури, директор
Офіційні опоненти:
член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук, професор, Заслужений діяч науки України, Івахненко Олексій Григорович,
Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій НАН України, радник дирекції;
доктор технічних наук, професор, Василенко Юрій Андрійович,
Ужгородський державний інститут інформатики, економіки і права Міністерства освіти і науки України, декан;
доктор технічних наук, професор, Луцків Микола Михайлович,
Українська академія друкарства Міністерства освіти і науки України, завідувач кафедри.
Провідна установа:
Державний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти і науки України (кафедра програмного забезпечення), м. Харків.
Захист відбудеться 25.04.2000 р. о 1230 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.813.01 при Державному науково-дослідному інституті інформаційної інфраструктури (79031, м. Львів, вул. Тролейбусна, 11).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Державного науково-дослідного інституту інформаційної інфраструктури (79031, м. Львів, вул. Тролейбусна, 11).
Автореферат розісланий 01.03.2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук Бунь Р.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Наявність значної уваги до прогресивних інформаційних технологій на основі штучних нейронних мереж, яка приділяється в останні роки з боку науковців, інженерів-інформатиків та користувачів-практиків різних сфер діяльності, підтверджується великою кількістю публікацій в наукових та науково-популярних виданнях, високим рівнем представництва на численних спеціалізованих науково-технічних конференціях в різних країнах світу та введенням відповідних рубрик в програми конференцій, присвячених різноманітним проблемам обчислювальної техніки, теорії зв`язку, мультимедійних систем. Є всі підстави стверджувати про досягнення помітних успіхів на шляху використання нейромережевих технологій в наукових дослідженнях, сфері бізнесу, авіації, митній справі. Якщо початкові дослідження в області нейромереж будувалися на використанні моделей біологічних нейронів У.Маккалоха, У.Пітса та гіпотетичного механізму діяльності головного мозку, то в 80-х роках нейрокомп`ютерна техніка збагатилася і деякими моделями, що мають відповідники в реальних фізичних системах.
Відчутний вплив на розвиток нейрокомп’ютерної техніки справили праці Ф.Розенблата, Т.Коонена, Дж.Гопфілда, Б.Відрова. Значним є внесок в розвиток теорії та практики нейронних та нейроподібних систем відомих українських вчених та наукових шкіл, очолюваних ними М.М.Амосова, В.В.Грицика, О.Г.Івахненка, Е.М.Куссуля, О.М.Резніка та ін.
Існуючу сукупність різноманітних архітектурних вирішень, що стосуються побудови нейронних мереж, можна розділити на два окремі класи, які суттєво різняться принципами синтезу, навчання та застосування: нейромережі зі зворотніми зв`язками та нейромережі прямого поширення. Останні з них, загалом, отримали значно ширше застосування в силу універсальності своєї концепції та порівняно вищих показників точності. Однак, починаючи з часів перцептрона Ф.Розенблата, для навчання таких нейромереж використовувались ітераційні процедури, що забезпечують отримання шуканих результатів величин ваг синаптичних зв`язків шляхом багаторазових повторень обчислень, або модифікацій, що сприяють поступовому покращенню якості результатів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: НЕЙРОННІ МЕРЕЖІ ПРЯМОГО ПОШИРЕННЯ З НЕІТЕРАЦІЙНИМ НАВЧАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок