Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПАТОМОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ РЕСПІРАТОРНОГО ВІДДІЛУ ЛЕГЕНЬ ТА СТАН СУРФАКТАНТА ПРИ ПЕЧІНКОВІЙ НЕДОСТАТНОСТІ

ПАТОМОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ РЕСПІРАТОРНОГО ВІДДІЛУ ЛЕГЕНЬ ТА СТАН СУРФАКТАНТА ПРИ ПЕЧІНКОВІЙ НЕДОСТАТНОСТІ

Назва:
ПАТОМОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ РЕСПІРАТОРНОГО ВІДДІЛУ ЛЕГЕНЬ ТА СТАН СУРФАКТАНТА ПРИ ПЕЧІНКОВІЙ НЕДОСТАТНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,74 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
КРИМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. С.І. ГЕОРГІЄВСЬКОГО
Алєксєєнко Олександр Адольфович
УДК 616.24-008.818-018-091-02:616.36-008.64
ПАТОМОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ РЕСПІРАТОРНОГО
ВІДДІЛУ ЛЕГЕНЬ ТА СТАН СУРФАКТАНТА
ПРИ ПЕЧІНКОВІЙ НЕДОСТАТНОСТІ
14.03.02 – патологічна анатомія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Сімферополь – 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Дніпропетровській державній медичній академії
МОЗ України
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор Шпонька Ігор Станіславович, Дніпропетровська державна медична академія МОЗ України, завідувач кафедри патологічної анатомії.
Офіційні опоненти: - доктор медичних наук, професор Загорулько Олександр Кімович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри патологічної анатомії.
- доктор медичних наук, доцент Губіна-Вакулик Галина Іванівна, Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор кафедри патологічної анатомії.
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра патологічної та топографічної анатомії
Захист дисертації відбудеться “_11_” _червня_2003 року о _12_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради 52.600.02 при Кримському державному медичному університеті ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, Україна, м.Сімферополь, бульвар Леніна, 5/7).
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Кримського державного ме-дич--ного університету ім. С.І. Георгієвського МОЗ України (95006, Україна, м.Сім-фе-рополь, бульвар Леніна, 5/7).
Автореферат розісланий “_08_” _травня_ 2003 року.
Вчений секретар cпеціалізованої вченої ради,
кандидат медичних наук, доцент Новіков М.Ю.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Респіраторний відділ легень (РВЛ) є важливим компонентом системного гомеостазу, який при різноманітних патологічних станах, незважаючи на ряд деструктивних і дистрофічних змін у своєму складі, виявляє широкі компенсаторні властивості. Пошкодження системи органів дихання є одним із компонентів синдрому поліорганної недостатності (О.К. Загорулько, М.Ю.Новіков, 1996; О.К. Загорулько та співавт., 2000).
При дії різноманітних екзогенних та ендогенних токсичних факторів найбільш чуттєвою в складі РВЛ є сурфактантна система легень (ССЛ). Встановлено, що поверхнево-активні властивості сурфактанту легень (СЛ) зазнають істотних змін при різних видах легеневої та позалегеневої патології, що обумовлено ушкодженням структур аерогематичного бар'єру, інактивацією ССЛ, зміною кількісного та якісного складу СЛ та його компонентів (R.H.Notter, 2000). Відповідно до сучасних уявлень, по даній проблемі склалося чітке розуміння того факту, що патологічних процесів у легенях, не пов'язаних зі змінами в структурі і функції ССЛ, не існує (M.P. Hlastasla, H.T. Robertson, 1998; S. Lazarov et al., 2001).
Так, органи дихання в умовах ендогенного токсикозу для підтримки гомеостазу функціонують у декількох напрямках, що знаходить своє закономірне відображення в зміні їх морфо-функціонального стану. Ймовірно, що зазначені зміни в легенях і в печінці розвиваються паралельно із зростанням ступеня ендогенного токсикозу, однак прямі вказівки на це в науковій літературі відсутні. Залишаються фрагментарними та суперечливими знання про динамічні перебудови РВЛ і ССЛ на етапах формування печінкової недостатності (ПчН), при цьому уявлення про механізми компенсаторних реакцій при ПчН носять лише гіпотетичний характер.
Таким чином, на даний момент комплексний аналіз стану РВЛ та ССЛ при формуванні ПчН не знайшов достатнього відображення в системі медико-біологічних знань. З огляду на той факт, що захворювання печінки, які ускладнюються розвитком ПчН, обумовлюють високий рівень первинної інвалідізаціі та летальності в людей працездатного віку (V.L. Scott et al., 1999), ми вважаєм досить актуальним проведення кількісного морфологічного аналізу структур РВЛ та ССЛ з урахуванням динаміки змін фізико-хімічних властивостей СЛ на етапах формування ПчН.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПАТОМОРФОЛОГІЧНІ ЗМІНИ РЕСПІРАТОРНОГО ВІДДІЛУ ЛЕГЕНЬ ТА СТАН СУРФАКТАНТА ПРИ ПЕЧІНКОВІЙ НЕДОСТАТНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок