Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛАЗЕРНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЦЕНТРАЛЬНИЙ ХОРІОРЕТИНІТ

ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛАЗЕРНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЦЕНТРАЛЬНИЙ ХОРІОРЕТИНІТ

Назва:
ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛАЗЕРНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЦЕНТРАЛЬНИЙ ХОРІОРЕТИНІТ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,94 KB
Завантажень:
351
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ ОЧНИХ ХВОРОБ І ТКАНИННОЇ ТЕРАПІЇ
ІМ. В.П. ФІЛАТОВА АМН УКРАЇНИ
ЗБОРОВСЬКА
Олександра Володимирівна
УДК 617.735-002-085.849.19+615.849.19
ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛАЗЕРНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЦЕНТРАЛЬНИЙ ХОРІОРЕТИНІТ
14.01.18 – очні хвороби
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Одеса - 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київській клінічній офтальмологічній лікарні “Центр мікрохірургії ока” МОЗ України.
Науковий керівник: доктор медичних наук
Пасєчнікова Наталія Володимирівна,
Інститут очних хвороб і тканинної терапії
ім. В.П. Філатова АМН України, директор
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор
Солдатова Аліна Максимівна,
Одеський державний медичний університет МОЗ
України, професор кафедри очних хвороб
кандидат медичних наук, доцент
Панченко Микола Володимирович,
Харківський державний медичний університет МОЗ
України, доцент кафедри очних хвороб
Провідна установа: Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, кафедра очних хвороб,
м. Дніпропетровськ
Захист відбудеться “__18__” ______червня________ 2004 р. о ___11.30___ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.556.01 в Інституті очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України за адресою: 65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова АМН України (65061, Україна, м. Одеса, Французький бульвар, 49/51).
Автореферат розісланий “___18___”__травня___________ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук,
професор Пономарчук В.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Діагностика та лікування центральних хоріоретинітів є однією з актуальних проблем сучасної офтальмології. Соціальна значимість проблеми визначається переважним ураженням осіб молодого, працездатного віку та високим ступенем інвалідизації пацієнтів, яка досягає 40-60%. Хоріоретинальні захворювання складають 19,2% в структурі первинної інвалідності в Україні. Клінічна діагностика центральних хоріоретинітів ускладнена, а відсоток невизначеної етіології за даними різних авторів коливається від 20% до 80%. Вірогідно, в зв’язку з цим ефективність лікування складає 40-50%, а частота рецидивів може досягати 50%. В досяжній нам літературі, небагато робіт, які присвячені проблемам діагностики та лікування центральних хоріоретинітів.
Успішність лікування хоріоретинітів залежить від точності етіологічної діагностики інфекційного процесу. При діагностиці хоріоретинітів офтальмологи стикаються з загальномедичною проблемою ідентифікації збудника в вогнищі інфекції.
Як вважає більшість авторів, оптимальна терапія увеїтів повинна бути спрямована на збереження нормальної структури тканин ока та його функціональних здатностей. Досягнення цієї мети може відбуватися при ефективному впливі на збудників (етіологічне лікування) та запалення, яке вони спричиняють (патогенетичне лікування) [Кацнельсон Л.А., 1984, 1998; Катаргина Л.А., 2000].
На сьогодні широке впровадження в практику офтальмології одержали лазерні методи лікування, що розширили арсенал засобів боротьби з очними захворюваннями [Преображенский П.В., Шостак В.И., Балашевич Л.И., 1986; Чечин П.П., 1985; Dessmetre T.J., et al., 1998; Thomson C.R., et al., 1996 і багато інших авторів].
В сучасній літературі приводиться ряд досліджень, присвячених використанню лазерного випромінювання в лікуванні туберкульозних, токсоплазмозних, вірусних хоріоретинітів, очного гістоплазмоза [Деуфраинс А., 1975; Балашевич Л.И., 1984; Чечин П.П., Савко В.В. 2001; Andrzejewska W., 1991; Dessmetre T., 1996].
Використання лазерного випромінювання при центральних хоріоретинітах (ЦХР) обмежувалось, в основному, використанням високоенергетичної лазерної коагуляції (ЛК) для створення бар’єру навколо хоріоретинального вогнища з метою попередження реактивації процесу; а також для безпосередньої коагуляції хоріоретинальних вогнищ, що призводило до їх грубого заживлення, що пов’язано з небезпекою незворотного зниження зорових функцій (Кацнельсон Л.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЕФЕКТИВНІСТЬ НОВОГО МЕТОДУ ДІАГНОСТИКИ ТА ЛАЗЕРНОГО ЛІКУВАННЯ ХВОРИХ НА ЦЕНТРАЛЬНИЙ ХОРІОРЕТИНІТ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок