Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГРОМАДСЬКА ДУМКА У СИСТЕМІ ОЦІНКИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ГРОМАДСЬКА ДУМКА У СИСТЕМІ ОЦІНКИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

Назва:
ГРОМАДСЬКА ДУМКА У СИСТЕМІ ОЦІНКИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,55 KB
Завантажень:
91
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Мальцев Володимир Володимирович
УДК 316.354:351/354:351.74:36.654:32.019.52
ГРОМАДСЬКА ДУМКА У СИСТЕМІ ОЦІНКИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Спеціальність 22.00.04 – спеціальні та галузеві соціології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата соціологічних наук
Харків - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському національному університеті внутрішніх справ Міністерства внутрішніх справ України
Науковий керівник: доктор соціологічних наук, професор
Соболєв Василь Олександрович,
Харківський національний університет внутрішніх справ, начальник науково-дослідної лабораторії соціальної та психологічної роботи в органах внутрішніх справ
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Полторак Володимир Абрамович,
Дніпропетровський Університет економіки та права, завідувач кафедрою соціології, філософії та психології
кандидат соціологічних наук, доцент
Михайльова Катерина Геннадіївна
Харківський гуманітарний університет "Народна українська академія",
завідувачка кафедрою соціології
Провідна установа: Інститут соціології НАН України, відділ
соціології культури та масової комунікації, м. Київ
Захист відбудеться "23" грудня 2005 р. о "10" годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.700.06 Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50 річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Харківського національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий "22" листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапшина В.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку системи органів внутрішніх справ України характеризується стрімким зростанням у їхній роботі ролі громадськості. Це пов‘язано з поступовим формуванням громадянського суспільства як в цілому, так і його окремих інституцій, які прямо або опосередковано, через представницькі органи державної влади, впливають на напрямки й характер діяльності міліції. Першочерговим завданням органів внутрішніх справ стає захист громадян, їх прав та свобод від противоправних посягань, задоволення їхніх інтересів у сфері забезпечення громадського порядку та безпеки. Тому висуваються нові пріоритети діяльності правоохоронних органів, які визначаються не тільки державою, але й громадськістю. Розуміння цього завдання потребує змін у структурі органів внутрішніх справ, методах роботи, а, особливо, в управлінні їх діяльністю та її оцінці.
У системі оцінки діяльності органів внутрішніх справ протягом доволі тривалого часу головну роль відігравали і тепер відіграють певні статистичні показники, які обчислюються на основі внутрішніх відомчих звітів. Так, донедавна це був "загальний процент розкриття злочинів", абсолютизація ролі якого призвела до поширення практики приховування деяких категорій правопорушень. І як наслідок – виникнення латентної злочинності, зниження рівня довіри населення до ОВС як до правоохоронного інституту, відмова громадян від взаємодії з органами внутрішніх справ тощо. Спроби радикально поліпшити ситуацію з реєстрацією правопорушень призвели до виникнення іншого показника роботи правоохоронців, а саме кількості випадків відмов від прийняття заяв про скоєне правопорушення. Його введення призвело до певних позитивних зрушень в такому напрямку діяльності органів внутрішніх справ, як реєстрація злочинів, але не вирішило проблеми оцінки діяльності ОВС в цілому.
Сьогодні керівництво МВС намагається розробити та впровадити нову систему оцінки роботи міліції, чільне місце в якій відводиться оцінці діяльності органів внутрішніх справ за допомогою громадської думки. Тим самим у процес оцінювання вводиться новий суб‘єкт, який є, по-перше, незалежним від відомчої системи, а, по-друге, безпосередньо зацікавленим у кінцевих результатах роботи правоохоронних органів.
Актуальність теми дослідження обумовлена також і тим, що розвиток соціально-політичної ситуації в Україні вимагає узгодження інтересів суспільства та державних інституцій у правоохоронній сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ГРОМАДСЬКА ДУМКА У СИСТЕМІ ОЦІНКИ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок