Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ОКРЕМИХ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ ПОНЯТЬ (ЗА ЧИННИМ КК УКРАЇНИ)

ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ОКРЕМИХ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ ПОНЯТЬ (ЗА ЧИННИМ КК УКРАЇНИ)

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ОКРЕМИХ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ ПОНЯТЬ (ЗА ЧИННИМ КК УКРАЇНИ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,76 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МВС УКРАЇНИ
МАРТЕНКО ОЛЕКСАНДР ЛЕОНІДОВИЧ
УДК 343.214+159
ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ОКРЕМИХ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ ПОНЯТЬ (ЗА ЧИННИМ КК УКРАЇНИ)
Спеціальність: 19.00.06 – юридична психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національній академії внутрішніх справ України
Науковий керівник
кандидат психологічних наук, професор Казміренко Людмила Іванівна,
Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри юридичної психології
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України
Мельник Микола Іванович, Центральна виборча комісія, заступник голови
доктор психологічних наук, професор Медведєв Володимир Степанович,
Київський інститут внутрішніх справ МВС, професор кафедри юридичної психології
Провідна установа – Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України (м. Київ).
Захист відбудеться “27” травня 2005 р. о 16.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .007.01 в Національній академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1)
Автореферат розісланий “26” квітня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради |
Л.І. Казміренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Утвердження й забезпечення прав і свобод людини проголошене в Україні основним обов’язком держави, а людина – її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека – найвищою соціальною цінністю нашого суспільства (ст. 3 Конституції України). Практичне втілення цих приписів у реальність неможливе без ефективної протидії злочинності, тому потребує правотворчості та правозастосування, відповідного нагальним соціальним потребам. Це визначає необхідність врахування досягнень не лише правових наук, але й інших галузей знання, в тому числі – юридико-психологічного, оскільки правове регулювання цілеспрямовано впливає на поведінку особи, яка відображає дійсність і реалізує в своїй поведінці систему цінностей, засвоєних у процесі соціалізації.
Поряд із цим, проведення правової реформи в Україні спричинило ведення в сферу правозастосовчої діяльності великого обсягу нових гуманістично орієнтованих категорій і понять, що потребують осмислення з позицій системного підходу, зокрема, з використанням положень юридичної психології. Становлення практики застосування нового кримінального законодавства вимагає психологічного аналізу чинних кримінально-правових норм та інститутів, визначення психологічних закономірностей правового опосередкування поведінки особи на рівні концепції психологічно обґрунтованої правозастосовчої бази. Це завдання є не менш важливим, а в часі – першочерговим.
На методологічному рівні необхідність взаємозв’язку та взаємозбагачення різних галузей знання ніколи не викликала заперечень і докладно обґрунтована представниками юридичної (М.І. Бажанов, А.І. Долгова, А.П. Закалюк, В.М. Кудрявцев, П.П. Михайленко та ін.) та психологічної (О.Г. Асмолов, М.І. Бобнєва, Б.Ф. Ломов, С.Д. Максименко, В.С. Мерлін, В.В.Рибалка, В.О. Татенко та ін.) наук.
На необхідності використання психологічних знань у протидії злочинності на законодавчому і правозастосовчому рівнях у науковій літературі наголошувалася неодноразово. Так, цю думку висловлювали гуманістично орієнтовані фахівці-юристи (А.Ф. Зелінський, Я.Ю. Кондратьєв, В.О. Коновалова, О.М. Костенко, М.В. Костицький, С.А. Тарарухін та ін.); вона знайшла своє відображення у низці робіт із юридичної психології як в Україні (В.С. Медведєв, О.М. Морозов, В.М. Синьов, С.І. Яковенко та ін.), так і в Російській Федерації (Ю.М. Антонян, В.Ф. Єнгаличев, М.І. Єнікеєв, О.Ю. Михайлова, О.Д. Ситковська, О.М. Столяренко, Г.Г. Шиханцов та ін.).
Але переважно йшлося про постановку проблеми, а не про її реалізацію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНИЙ АНАЛІЗ ОКРЕМИХ КРИМІНАЛЬНО-ПРАВОВИХ ПОНЯТЬ (ЗА ЧИННИМ КК УКРАЇНИ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок