Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПІЛЬНІ ТА ОСОБИСТІ ІНТЕРЕСИ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ

СУСПІЛЬНІ ТА ОСОБИСТІ ІНТЕРЕСИ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ

Назва:
СУСПІЛЬНІ ТА ОСОБИСТІ ІНТЕРЕСИ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,85 KB
Завантажень:
462
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
ШПОТАКІВСЬКА ОЛЕНА ВОЛОДИМИРІВНА
УДК 343.12
СУСПІЛЬНІ ТА ОСОБИСТІ ІНТЕРЕСИ
У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ
12.00.09 – кримінальний процес і криміналістика;
судова експертиза
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2005


Дисертацією
є рукопис
Робота виконана
в Національній академії внутрішніх справ України
Науковий керівник
кандидат юридичних наук, доцент
Удалова Лариса Давидівна
Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри теорії кримінального процесу та судоустрою
Офіційні опоненти: 
доктор юридичних наук, професор Аленін Юрій Павлович,
Одеська Національна юридична академія, завідувач кафедри кримінального процесу
доктор юридичних наук, професор Іщенко Андрій Володимирович, Національна академія внутрішніх справ України, професор кафедри криміналістики
Провідна
установа Інститут держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, відділ проблем кримінального права, кримінології та судоустрою (м. Київ).
Захист відбудеться “25” лютого 2005 р. о 14 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.007.01 в Національній академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, Солом’янська пл., )
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національної академії внутрішніх справ України (03035, м. Київ, Солом’янська пл., 1)
Автореферат розісланий “21” січня 2005 року
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Казміренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Розбудова правової держави в Україні передбачає реальне забезпечення прав людини і громадянина. Людина, її життя і здоров'я, честь та гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (ст.3 Конституції України).
Багатовікова історія кримінально-процесуального права свідчить, про те, що на його розвиток суттєвий вплив мали погляди процесуалістів на сутність та зміст суспільних та особистих інтересів. Забезпечення рівних можливостей в реалізації цих інтересів в кримінальному судочинстві є не тільки правовим, але й політичним питанням, вирішення якого впливає на положення особистості в суспільстві, на політичну стабільність в українській державі.
Суспільство і особа не тільки відносно обумовлені і органічно взаємозалежні, но між їх інтересами незмінно встановлюється певне співвідношення. Необхідність поєднання цих інтересів обумовлюється не тільки цілями суспільного розвитку, а також й тим, що ці інтереси є одним з важливих мотивів людської діяльності.
З огляду на це у сучасному суспільстві визначальним у механізмі взаємовідносин суспільних і особистих інтересів є їх принципове поєднання, яке не виключає можливості виникнення між ними протидії. У повній мірі це стосується й кримінального судочинства, яке повинно забезпечувати охорону суспільних та особистих інтересів.
Значний внесок у дослідження проблем суспільних та особистих інтересів у кримінальному судочинстві зробили вітчизняні вчені Ю.П. Аленін, Ю.М. Грошовий, А.Я. Дубінський, А.В. Іщенко, В.К. Лисиченко, О.Р. Михайленко, М.М. Михеєнко, В.Т. Нор, С.М. Стахівський, Л.Д. Удалова, М.Є. Шумило та вчені колишнього СРСР та країн СНД В.О. Азаров, Ф.Н. Багаутдінов, Я.О. Баєв, Т.А. Дуйшенбієв, Г.С. Казинян, З.Ф. Коврига, Л.Д. Кокорев, Д.П. Котов, О.В. Малько, Л.М. Масленнікова, Я.О. Мотовиловкер, В.А. Панюшкін, В.Я. Понарін, О.Б. Соловйов, М.С. Строгович, В.С. Шадрін та інші.
Аналіз опублікованих робіт з цієї проблеми свідчить про те, що, на жаль, у теорії кримінального процесу відсутні загальноприйняті погляди на сутність та зміст суспільних та особистих інтересів у кримінальному судочинстві. Окрім того, деякі проблеми, що стосуються суті співвідношення цих інтересів, процесуальних засобів їх забезпечення й подолання можливих між ними протиріч, мають дискусійний характер та недостатньо дослідженні і тому вимагають якісно нового обґрунтування.
У ході розробки та прийняття нового кримінально-процесуального кодексу України вирішення цих проблем є однією з умов вдосконалення процесуальної форми, тому що суспільні та особисті інтереси у кримінальному судочинстві породжують дві основних вимоги, які пред'являються до неї.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: СУСПІЛЬНІ ТА ОСОБИСТІ ІНТЕРЕСИ У КРИМІНАЛЬНОМУ СУДОЧИНСТВІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок